توسعه وب,گردشگری آنلاین

تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
 • تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی
 • تاثیرات سودمند تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی
  • ایجاد یک سیستم اطلاعاتی برای مدیران
  • تصمیم گیری سریع و درست
  • رزرو آنلاین
  • نظرسنجی از کاربران
  • انجام سریع امور عملیاتی
  • دسترسی سریع به اطلاعات
  • برنامه ریزی دقیق

همانطور که همه ما شاهد پیشرفت تکنولوژی در همه عرصه ها هستیم، نباید از تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی غافل شویم. مسافران با دسترسی هرچه بیشتر به اطلاعات، قادر خواهند بود تا خدمات انواع شرکت ها در هر حوزه ای را با یکدیگر مقایسه کنند سپس اقدام به خرید نمایند. پس شما نیز نباید این فرصت را از دست بدهید و بهترین کار این است که از تکنولوژی به صورت درست در عرضه خدماتتان استفاده کنید.

امروزه کمتر شاهد این هستیم که مسافران برای تهیه بلیط به صورت حضوری به دفاتر آژانس های مسافرتی مراجعه کنند، در عوض اکثر کاربران با استفاده از تکنولوژی و اینترنت این کار را انجام می دهند. با توجه به این مسئله اکثر آژانس های مسافرتی به این مورد و تغییر بازار به سمت آنلاین شدن اهمیت داده اند و فروش اینترنتی و سایر خدمات را مهیا کرده اند اما آیا تکنولوژی برای آژانس های مسافرتی سودمند است؟


نقش سودمند تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی

تا به اینجا درباره تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی صحبت کردیم ولی در این قسمت می خواهیم به نکات مثبت و سودمندی که طراحی سایت آژانس مسافرتی برای کاربران فراهم می کند، بپردازیم. از جمله مزیت های تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی عبارتند از:

ایجاد یک سیستم اطلاعاتی برای مدیران

ایجاد یک سیستم اطلاعاتی برای مدیران (مدیران ارشد) یکی از عوامل سودمند تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی به حساب می آید. با وجود یک سیستم اطلاعاتی پیشرفته مدیران می توانند خواسته و تقاضای کاربر را مشاهده کنند و بررسی نمایند که در چه مرحله ای در دست انجام است و بر آن نظارت کنند. همچنین با این کار می توانند کیفیت خدمات را کنترل نمایند.

The Impact of Technology on Travel

تصمیم گیری سریع و درست

یکی دیگر از عوامل سودمند در تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی، مدیران این کسب و کار ها هستند که باید با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارند، از خدمات مسافرتی خودشان محتواهایی تولید کنند و در وبسایت یا شبکه های اجتماعیشان انتشار دهند. با این کار کاربران می توانند با دسترسی به آنها از خدماتشان استفاده کنند. این موضوع برای کاربران سبب یک تصمیم گیری درست و سریع می شود و در کمترین زمان می توانند از خدمات مسافرتی استفاده کنند.

با وجود سیستم های اطلاعاتی برای مدیران کسب و کار های خدمات مسافرتی، این امکان برای آنها فراهم می شود که با در دست داشتن اطلاعاتی یکپارچه، مخاطب خود را بهتر بشناسند و تصمیمی سریع و درست برای اضافه کردن خدمات یا به روز کردن آنها بگیرند. به این ترتیب می توان گفت تکنولوژی در گسترش کسب و کار خدمت مسافرتی نیز موثر است.

رزرو آنلاین

اگر بخواهیم درباره مهمترین تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی صحبت کنیم، باید بگویم رزرو آنلاین این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا در هر مکان و زمانی خدمات مسافرتی مورد نظرشان را رزرو نمایند.

با این کار افراد یا سازمان های واسطه حذف می شوند و همین مورد به نفع کسب و کار های خدمات مسافرتی و کاربران(مسافران) است چراکه هزینه کمیسیون واسطه ها هم حذف می شود و مسافران می توانند این هزینه را در جای دیگر صرف کنند، مثلا این امکان برایشان ایجاد می شود که خدمات بهتری را انتخاب کنند.

تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی

نظرسنجی از کاربران

نظرسنجی از کاربران یکی دیگر از عوامل سودمند نرم افزار آژانس مسافرتی به حساب می آید. نظرسنجی های اینترنتی این امکان را برای کاربران ایجاد می کند تا در هرشرایطی بتوانند آن را پر کنند و تنها با زدن دکمه ارسال آن را به دست کسب و کارهای خدمات مسافرتی برسانند و صاحبان کسب و کار های خدمات مسافرتی به سرعت از کیفیت خدماتشان آگاه می شوند.

اگر پیام این محتوا مثبت باشد، یعنی کاربر از خدمات مسافرتی شما راضی بوده، در این صورت خود این پیام همچون یک پیام تبلیغاتی برای شما عمل می کند و می تواند منجر به جذب مخاطبان دیگر به سمت کسب و کار خدمات مسافرتی شما بشود. همچنین شما نیز در قالب صاحب کسب و کار با نقاط مثبت خدمات مسافرتیتان بیشتر آشنا می شوید.

اگر پیام نظرسنجی منفی باشد، یعنی انتقادی در رابطه با خدمات شما صورت گرفته و بهترین کار این است که اول از همه در صدد کسب رضایت فرد شاکی برآیید و در قدم بعد مشکل مربوطه را رفع نمایید. با این کار روز به روز خدمات مسافرتیتان بهتر می شود و کسب و کار شما پیشرفت می کند.

انجام سریع امور عملیاتی

انجام سریع امور عملیاتی یکی دیگر از عوامل سودمند تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی است. امور عملیاتی مواردی همچون اخذ ویزا، امور مالی و… بوده که نیاز به صرف زمان دارد اما با استفاده از تکنولوژی و اینترنت کاربران می توانند به سرعت مدارک لازم را ارسال کنند و اقدامات لازم صورت بگیرد. البته باید بگویم در این بخش هنوز هم کمبود ها و نقص هایی وجود دارد که باید رفع شود.

دسترسی سریع به اطلاعات

از دیگر عوامل سودمند در تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی می توان به این مورد اشاره کرد که اطلاعات به صورت آنلاین و سریع در اختیار کاربر و مدیران کسب و کار خدمات مسافرتی قرار می گیرد. از جمله دلایل آن وجود سیستم های اطلاعاتی پیشرفته است که کار را برای جمع آوری اطلاعات راحت می کند.

وب سرویس فروش بلیط هواپیما

برنامه ریزی دقیق

دیگر زمان آنکه آژانس های مسافراتی تازه در طول سفر شروع به برنامه ریزی برای گذراندن اوقات فراغات مسافران می کردند، گذشت. امروزه برنامه ریزی دقیق یکی از عوامل سودمند تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی به حساب می آید. از جمله بهترین خدمات مسافرتی این است که به صورت دقیق و جزئی درباره خدمات مسافرتی توضیح داده شود تا کاربران از آن مطلع شوند و با آگاهی آن را انتخاب کنند.


سخن آخر

استفاده از تکنولوژی و اینترنت برای اکثر افراد فراهم است پس نباید از تاثیر تکنولوژی در عرصه خدمات مسافرتی چشم پوشی کرد. همچنین باید با توجه به آن و فعالیت درست در خدمات اینترنتی مخاطب را به سمت خود جذب کرد و این تغییر بازار سنتی به بازار دیجیتالی را دست کم نگرفت تا در عرصه خدمات مسافرتی از دیگر همنوعان خود عقب نمانیم.

به این مطلب امتیاز دهید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *