دانستنی های طراحی سایت گردشگری

نیازمندی های طراحی سایت آژانس مسافرتی

طراحی سایت آژانس هواپیمایی با برند پرواز شناخته شده است. یکی از الزامات سایت آژانس مسافرتی، چند زبانه بودن سایت است؛ به دلیل این که اقشار مختف از نقاط مختلف جهان ممکن است از این سایت ها دیدن کنند. مدیران آژانس هواپیمایی می توانند، با طراحی بهترین نوع سایت در سیستم، مشتری جذب کنند و هم به کار خود رونق ببخشند. همچنین در طراحی سایت آژانس مسافرتی یکی از مهم ترین اصولی که باید به آن توجه کنید، این است که مشتری ها دسترسی راحت و سریع به اطلاعاتی که می خواهند را داشته باشند


عوامل تاثیر گذار در طراحی سایت آژانس مسافرتی

برای طراحی سایت آژانس هواپیمایی که بتوانید بهترین طرح را در سیستم داشته باشید، اجرای یک سری اقدامات می تواند به شما برای طراحی بهترین نوع سایت کمک کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم سه نکته زیر را برای طراحی سایت به کار بگیرید.

نحوه طراحی سایت آژانس مسافرتی

دارا بودن یک سایت استاندارد کمک می کند، آژانس مسافرتی و گردشگری، بتوانند خدماتی چون رزرو بلیط، رزروهتل، رزرو تور و… را در اختیار مشتریان قرار بدهند. مهم ترین و اصلی ترین هدف طراحی سایت، این است که خدمات شرکت از طریق اینترت به چشم مشتری بیاید. این راه بهترین راه برای معرفی اماکن گردشگری و مسافرتی است. یک نکته مهم هرگز فراموش نشود و آن این است که برای معرفی اماکن گردشگری در سایت، حتما از عکس استفاده کنید.

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین

داشتن اینترنت یکی از عوامل جذب مشتری به حساب می آید، به دلیل این که روزانه بالای هزاران نفر از این ظرفیت استفاده می کنند. با گذاشتن درگاه اینترنتی آنلاین در سایت، برای رزرو تور و رزرو بلیط و حتی
وب سرویس رزرو هتل، می توانید یک منبع درآمد جداگانه داشته باشید.

دسته بندی موضوعات

در حد امکان سایت خود را به چند دسته یا بخش تقسیم کنید. می توانید درهر بخش مطالب مختلف بگذارید که مشتری به راحتی به همه آن ها دسترسی داشته باشد . به طور مثال در بخش اول تورها و پکیج های مسافرتی خود را قرار دهید و آن ها را به مشتری ها معرفی کنید. همچنین می توانید در بخش دوم جایی برای رزور بلیط، هتل و غیره قرار دهید.


طراحی سایت آژانس هواپیمایی

مردم دوست دارند راجع به سفری که می خواهند بروند، اطلاعاتی داشته باشند، به طور مثال می خواهند بدانند در کدام هتل قرار است اقامت داشته باشند، ویژگی های هتل چیست، یا با کدام پرواز قرار است پرواز کنند. به همین دلیل شما می توانید با طراحی یک سایت مناسب، تمام این امکانات را  در اختیار مشتری ها قرار دهید و همچنین بهترین فرصت ها را برای خود ایجاد کنید. اگر بخواهیم تمام امکانات لازم برای طراحی سایت را به شما بگوییم حتما باید موارد زیر را در سایت خود داشته باشید:

طراحی سایت آژانس مسافرتی

گرافیک در طراحی سایت

هر سایت مناسبی، گرافیک مخصوص خود را می طلبد. منظور از خاص بودن طراحی سایت آژانس مسافرتی می تواند، چیدمان سایت در صفحه اول باشد. این امر بستگی به سلیقه شما دارد و حتی می توانید فرم رزور تور و بخش های آخرین تورها، تورهای داخلی و خارجی را در صفحه ی اصلی قرار بدهید. این بستگی به سلیقه و هنر شما دارد که صفحه اول سایت را با قالب و رنگ بندی مناسب طراحی کنید تا نظر مشتری جلب شود. مهم ترین و اصلی ترین قدم در طراحی سایت درست، رعایت فاکتورهای گرافیک در طراحی است.

اطلاعاتی درباره آژانس مسافرتی

شما باید در حد امکان، فضای استفاده از امکانات را برای کاربرهای خود در سیستم رزرواسیون وب سایت خود فراهم کنید، بنابراین باید یک منو مخصوص برای معرفی خودتان در سایت قرار دهید. منو شما باید شامل موارد زیر باشد:

  • تاریخچه آژانس شما
  • مدیران شما
  • پرسنل و لیدرهای تور
  • گواهینامه های آژانس مسافرتی
  • گالری تصاویر
  • گزینه تماس با ما

کاربر ها وقتی این حجم از اطلاعات شما را می بینند، با خیالت راحت و انگیزه بالا به شما اعتماد می کنند.

آلبوم تورهای برگزاری آژانس های مسافرتی

پیشنهاد می کنیم گزارشی از تورهایی که آژانس شما برگزار کرده است، به همراه آلبوم عکس در سایت قرار دهید تا کاربرها با دیدن عکس ها، برای سفر با تور شما تشویق شوند. این کار حس اعتماد به آن ها می دهد. همچنین اگر شما یک تور مسافرتی را مدام برگزار می کنید، در حد امکان لینک مربوط به تور جدید را کنار لینک تور قدیمی بگذارید.

منوها در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

وقتی کاربران وارد سایت شما می شود، برای آشنایی با سایت باید منو وجود داشته باشد که به تمامی اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. به طور مثال بدانند آخرین تور شما کی بوده یا اگر قرار است به یک مکانی سفر کند، آب هوا آن جا چگونه است. در ادامه مطلب شما را با چند منو در سایت آشنا می کنیم:

منو آخرین تورها

کاربرها یا همان مشتری ها برای استفاده از خدمات شما به خصوص خدمات تور شما، وارد سایت می شوند. به همین دلیل این بخش از منو را جز اصلی ترین منو ها قرار دهید. نکته مثبت این کارمی تواند این باشد که کاربرها در اولین نگاه برنامه های تور های شما را می بینند. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای هر تور به صورت جداگانه منو طراحی کنید و بعد از تمام شدن برگذاری تور، تاریخ شروع و پایان آن را حذف نمایید. از سوی دیگر تورهای هر فصل را جداگانه دسته بندی و معرفی کنید مانند تورهای تابستانه، تورهای بهاره، و… و یا هردسته بندی که با آژانس شما هماهنگ باشد.

طراحی سایت فروش بلیط هواپیما

منو معرفی خدمات

شما باید در این بخش تمام خدمات شرکت خود را معرفی کنید. اگر خدمات مخصوصی را از نمایندگی یک آژانس دیگر در ایران انجام می دهید، بهترین و مهم ترین جایگاه معرفی، می تواند داخل همین منو باشد. همچنین در صورتی که خدماتی مانند برگزاری تورهای گروهی، رزور هتل در داخل و خارج کشور، رزور کشتی تفریحی و خدماتی مشابه این ها را دارید، در این بخش قرار دهید.

منو معرفی تورهای داخلی و خارجی

بی تردید شما یک سری از تورها را به خاطر مشتریان زیادی که دارید، همیشه در برنامه هایتان قرار می دهید و آن ها را اجرا می کنید. در صورتی که اجرای این برنامه  ها ثابت است، در تور های داخلی و خارجی حتما در این بخش بگذارید.


حرف آخر

می تواند نیاز اصلی یک آژانس هواپیمایی، داشتن یک وب سایت کاربردی باشد. به شما توصیه می کنیم در طراحی سایت حتما دقت کنید و مواردی که ذکر شده است را به کار بگیرید تا بتوانید جذب مشتری داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *