وب سرویس راویس

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی

امروزه آژانس های هواپیمایی که در زمینه صنعت گردشگری مشغول فعالیت هستند به دلیل حجم زیاد خدمات از سیستم های رایانه ای و آنلاین استفاده می کنند. نرم افزار آژانس مسافرتی یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد سیستم رزرواسیون آژانس های مسافرتی محسوب می شود. این نرم افزارها در انواع مختلفی برای نصب بر روی کامپیوتر طراحی و ارائه شده اند که کسب و کارهای فعال در زمینه گردشگری می توانند از آن استفاده کنند. همچنین به کمک نصب نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی و هواپیمایی، مدیر آژانس هواپیمایی می تواند از روند کاری و قراردادها، صندوق و حسابدار گزارش گیری نماید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع نرم افزار آژانس مسافرتی و سامانه جامع آژانس های مسافرتی بیشتر آشنا کنیم بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.


نرم افزار آژانس مسافرتی

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی چیست؟

همانطور که گفته شد، کسب و کارهایی که در زمینه صنعت گردشگری و ارائه خدمات مرتبط مشغول فعالیت هستند به دلیل حجم خدمات به استفاده از نرم افزار رزرواسیون اینترنتی روی آورده اند. نرم افزار و سامانه جامع آژانس های مسافرتی به نوعی نرم افزار جامع و کامل محسوب می شود که وظایفی چون مدیریت، برنامه ریزی سفر،حسابداری، وب سرویس رزرو هتل و بلیط ، گزارش دهی فعالیت های مجموعه و … را برعهده خواهد داشت. یکی از مهمترین مشکلات آژانس های مسافرتی به عدم استفاده از نرم افزارها و عدم پشتیبانی بسیاری از اپلیکیشن بلیط هواپیما در ایران مربوط می شود.

دفاتر خدمات مسافرتی به دنبال نرم افزار و سامانه جامع آژانس های مسافرتی هستند تا بتوانند کلیه امور مربوط به صنعت گردشگری را مدیریت کنند. طراحان می توانند با الگوبرداری از نرم افزارهای برتر مدیریت آژانس های مسافرتی، نمونه ای مناسب را برای سیستم رزرواسیون و اتوماسیون شرکت های مسافربری فعال در ایران طراحی و عرضه کنند.

همه فعالیت‌های انجام شده در آژانس‌های مسافرتی به صورت معامله و پرداخت یا دریافت هزینه هستند. مدیریت این معاملات و رسیدگی به امور مالی آژانس به صورت دستی و توسط نیروی انسانی کار چندان ساده‌ای نیست. به خصوص اگر آژانس فعالیتی گسترده در زمینه‌های مختلف داشته باشد، این کار سخت‌تر هم می‌شود. در چنین شرایطی وجود یک نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی قوی الزامی است. با چنین نرم افزاری می‌توان رسیدگی بهتر و دقیق‌تری به امور آژانس داشت و امور مالی را منظم‌تر کرد.

نرم افزار رزرواسیون

امکانات بهترین نرم افزارهای حسابداری آژانس

گزینه‌های زیادی به عنوان نرم افزار حسابداری آژانس هواپیمایی وجود دارد که آژانس‌ها برحسب نیاز و شرایط خود امکان استفاده از هر کدام را دارند. هر کدام از این نرم افزارها ویژگی‌های متفاوتی دارند که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. با این حال چند ویژگی و امکان مهم وجود دارد که نرم‌ افزارهای خوب در این زمینه از آ‌ن‌ها برخوردار هستند. این موارد عبارتند از:

ثبت هزینه‌ها

اولین امکان مورد نیاز در هر نرم افزار حسابداری آژانس هواپیمایی، امکان ثبت هزینه‌ها است. هزینه‌های انجام شده در آژانس، درآمد و هر آنچه به جز قراردادها باید در نرم افزار حسابداری بخش مشخصی داشته باشد.

ارائه فیش‌ها

یک نرم افزار حرفه‌ای باید دارای بخشی برای ارائه فیش‌ها و نظم‌دهی به آن‌ها باشد تا رسیدگی به امور مالی آژانس به بهترین شکل انجام شود.

امکان جستجوی میان قراردادها

بخش دیگری که باید در چنین نرم افزاری وجود داشته باشد، قراردادها است. این بخش باید دارای امکاناتی مانند جستجو میان قراردادها از طریق شماره قرارداد، نام مشتری یا تاریخ باشد. البته بعضی از قراردها مانند قرارداد با مشتریان یا هتل‌ها را می‌توان در نرم افزارهای دیگر مانند نرم افزار رزرواسیون هم ثبت کرد.

امکان مدیریت مشتریان

کسب درآمد آژانس‌های هواپیمایی از طریق مشتریان است و یک نرم افزار حسابداری باید دارای بخشی برای مدیریت مشتریان، میزان هزینه آن‌ها و… باشد.

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی
نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی

امکان لیست‌بندی

برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی باید به یک ویژگی دیگر یعنی وجود امکان لیست بندی در نرم افزار هم توجه کرد. گاهی نیاز است که یک بخش از نرم افزار مانند بخش مشتریان یا هزینه ایرلاین‌ها دارای لیستی از مشخص باشد تا با سایر اطلاعات آن بخش اشتباه نشود. لازمه این کار داشتن امکان لیست‌بندی اطلاعات در نرم افزار است.

ارائه گزارش

یک نرم افزار مالی باید قادر به ارائه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت و… باشد تا خطاهای انسانی در محاسبات مالی کاهش پیدا کند. این بخش در نرم‌ افزارهای حرفه‌ای و تخصصی دارای چند حالت گزارش ماهانه، گزارش سالانه و… است.

آشنایی با برخی از نرم افزار آژانس مسافرتی دنیا

استفاده از نرم افزار آژانس مسافرتی به منظور مدیریت خدمات مجموعه از جمله رزرو هتل، ارائه بلیط آنلاین، حسابداری، گزارش دهی و … به عنوان امری مهم در مجموعه های فعال در زمینه گردشگری محسوب می شود. همچنین به منظور سرعت بخشیدن به عملکردهای این قبیل شرکت‌ها، نرم افزار حسابداری آژانس هواپیمایی نیز ارائه شده است.

در ادامه قصد داریم تا شما را با برخی از برترین نرم افزارهای خدمات مسافرتی آشنا کنیم، بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید:

1- نرم افزار آژانس مسافرتی CRM

یکی از بهترین نرم افزارهای سامانه جامع آژانس های مسافرتی آژانس گردشگری که خدمات ویژه ای را به مجموعه ها ارائه می دهد، نرم افزار CRM به شمار می آید که نوعی سیستم مدیریت ارتباط سفارشی را برای کسب و کارهای فعال در زمینه ارائه خدمات گردشگری فراهم می کند.

این نرم افزار قدرتمند در سیستم های مسافرتی خدماتی از قبیل پایگاه داده، دفترداری مجموعه، ارائه گزارشات، قیمت گذاری خدمات و … را انجام خواهد داد. بدون شک بهره گیری از نرم افزار CRM به دفاتر خدمات مسافرتی کمک می کند تا ارائه خدمات را بهتر انجام داده و بهره وری مجموعه خود را افزایش دهند.

نرم افزار CRM

2- نرم افزار مدیریت خدمات مسافرتی TourWriter

این نرم افزار آژانس مسافرتی توسط شرکت Trio Software Developments طراحی شده است و گزینه مناسبی برای مجموعه های کوچک و متوسط فعال در زمینه ارائه خدمات گردشگری محسوب می شود. این نرم افزار نوعی اپلیکیشن برنامه ریزی سفر برای مجریان خدمات مسافرتی و تورها به شمار می آید که بیش از 80000 مجموعه در کشورهای مختلف سراسر دنیا از این نرم افزار استفاده می کنند.

خدمات نرم افزار TourWriter

 • امکان رزرو خدمات شرکت برای مشتریان
 • ارائه برنامه قیمت گذاری خدمات
 • برنامه ریزی سفر همراه با عکس و نقشه
 • کاهش خطاهای انسان و هزینه های مجموعه
 • ارائه گزارش جامع از فعالیت های شرکت

به منظور استفاده آزمایشی این نرم افزار رزرواسیون می توانید به وب سایت www.tourwriter.comمراجعه کنید و از قسمت DEMO ویدئویی از این نرم افزار را مشاهده کنید و با کلیک بر روی it Free Try به صورت آزمایشی از این نرم افزار قدرتمند استفاده کنید.

TourWriter

3- نرم افزار رزرواسیون آنلاین Trawex

یکی از نرم افزار آژانس مسافرتی فعال در زمینه راه اندازی سیستم رزرواسیون آنلاین، Trawex به شمار می آید که توسط شرکت Trawex Technologies طراحی و عرضه شده است. این اپلیکیشن بلیط هواپیما در زمینه ارائه خدمات مسافرتی بیش از 70000 شرکت در دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله مهمترین خدماتی که توسط نرم افزار رزرواسیون آنلاین Trawex ارائه می شود، عبارتند از:

خدمات نرم افزار Trawex

 • ارائه خدمات رزرواسیون آنلاین برای مشتریان
 • سیستم رزرو هتل
 • سیستم مدیریت هتل
 • رزرو و خرید بلیط هواپیما
 • و..

به منظور دریافت نرم افزار آژانس گردشگری ارزشمند، می توانید به وب سایت www.trawex.com مراجعه کنید و در قسمت e-Brochure با عملکرد این اپلیکیشن بلیط هواپیما بیشتر آشنا شوید و با کلیک بر قسمت Request a Demo یک دمو از این نرم افزار را دریافت نمایید.


خدمات نرم افزار Trawex

4- نرم افزار خدمات مسافرتی Groupminder

نرم افزار آژانس هواپیمایی Groupminder برای کلیه مجریان تورهای گردشگری آماتور و حرفه ای گزینه مناسبی به شمار می آید. این نرم افزار توسط شرکت Group Travel Technologies به منظور مدیریت خدمات گردشگری طراحی شده است. این نرم افزار نوعی اپلیکیشن مبتنی بر وب محسوب می شود که امکان مدیریت آن توسط اپراتورهای مختلف وجود دارد. از جمله خدماتی که توسط نرم افزار خدمات مسافرتی Groupminder ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی خدمات نرم افزار Groupminder

 • امور مربوط به بازاریابی و مدیریت تورهای گردشگری
 • امکان پرداخت با کارت اعتباری به صورت آنلاین
 • رزرواسیون آسان برای مشتریان
 • ارائه گزارش فعالیت شرکت
 • امکان فهرست برداری فعالیت ها و خدمات
 • و…
  به منظور استفاده از نرم افزار خدمات مسافرتی Groupminder باید وارد سایت www.grouptraveltech.com شوید و از قسمت اپلیکیشن GroupMinderنرم افزار مربوطه را دریافت نمایید.

5- نرم افزار مدیریت خدمات مسافرتی A Destination Travel Solution

این اپلیکیشن بلیط هواپیما ارائه خدمات مسافرتی توسط شرکت Podium Software به منظورهای مختلفی از قبیل خوشامدگویی به مسافران، ارائه بلیط، رزرو اتاق هتل و … طراحی و عرضه شده است. این نرم افزار قدرتمند راه حل چند کاناله تجارت الکترونیک را به مجریان تورهای گردشگری ورودی و شرکت های گردشگری مقصد ارائه می دهد.

اگر قصد استفاده از نرم افزار مدیریت خدمات مسافرتی A Destination Travel Solution را دارید، می توانید به قسمت A Destination Travel Solution وب سایت www.podiumsoftware.net بروید و تمام ویژگی های نرم افزار را مشاهده کنید و دموی رایگان نرم افزار را دریافت نمایید.


6- نرم افزار مدیریت دفاتر مسافرتی GlobeTrack

یکی دیگر از برترین نرم افزارهای آژانس مسافرتی که توسط شرکت GlobeTrack به منظور ارائه خدمات مدیریت دفاتر گردشگری طراحی شده است، نرم افزار GlobeTrack به شمار می آید که محتوایی چند زبانه را به مجریان تورهای گردشگری ارائه می دهد. از جمله خدماتی که این نرم افزار مدیت دفاتر مسافرتی ارائه می دهد، می توان موارد زیر را نام برد:

معرفی خدمات نرم افزار GlobeTrack

 • ارائه خدمات مدیریت پکیج های مسافرتی
 • تبلیغات مربوط به خدمات شرکت مسافرتی
 • قیمت گذاری خدمات شرکت
 • و…

به منظور دریافت این نرم افزار پیشرفته و قدرتمند، می توانید به وب سایت www.globetrack.com مراجعه نمایید و از قسمت Try it for Free نسخه آزمایشی عملکرد این نرم افزار را مشاهده کرده و از قسمت DEMO CENTRE یک نسخه از دموی نرم افزار GlobeTrack را دانلود کنید.

نرم افزار آژانس مسافرتی
سامانه جامع آژانس های مسافرتی

معرفی چند نرم افزار خوب داخلی در زمینه حسابداری آژانس مسافرتی

نرم‌ افزارهای زیادی به این منظور وجود دارند که در بیشتر آژانس‌ها استفاده می‌شوند و از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرم افزار حسابداری هوشمند نوین با امکان ثبت هزینه‌ها، استفاده چند کاربره، پرینت فاکتورها، مشخص کردن قیمت‌های مختلف و ….
 • نرم افزار سازه حساب با امکان تعیین سقف قرارداد، دسته‌بندی و لیست‌بندی، امکان برقراری ارتباط با دستگاه کارتخوان آژانس و…
 • نرم افزار محک با امکان کپی از اسناد، مرتب‌سازی بر اساس تاریخ، ثبت اتومات مدارک و…
 • نرم افزار آی سفر با امکان چاپ فرم‌ها، صدور فاکتورها، گزارش سود و زیاد، سیستم‌های رزرواسیون و….

سوالات متداول

نرم افزار آژانس مسافرتی چیست؟

نرم افزار آژانس مسافرتی به نوعی نرم افزار جامع و کامل محسوب می شود که وظایفی چون مدیریت، برنامه ریزی سفر، حسابداری، وب سرویس رزرو هتل و بلیط ، گزارش دهی فعالیت های مجموعه و … را برعهده خواهد داشت.

خدمات نرم افزار TourWriter چیست؟

امکان رزرو خدمات شرکت برای مشتریان
ارائه برنامه قیمت گذاری خدمات
برنامه ریزی سفر همراه با عکس و نقشه
کاهش خطاهای انسان و هزینه های مجموعه
ارائه گزارش جامع از فعالیت های شرکت

خدمات نرم افزار Trawex چیست؟

ارائه خدمات رزرواسیون آنلاین برای مشتریان
سیستم رزرو هتل
سیستم مدیریت هتل
رزرو و خرید بلیط هواپیما

نرم افزار حسابداری آژانس مسافرتی

شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وایت لیبل
سایر خدمات
5/5 - (1 امتیاز)