طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروز خیلی از فروشنده هایی که محصولات خودشان را از طریق فروش آنلاین به مشتریان عرضه می‌کنند، یک سایت فروشگاه اینترنتی دارند. البته بعضی افراد هستند که ممکن است اکثر محصولات را با اپلیکیشن‌های فروشگاهی و یا ربات‌های فروشگاهی در تلگرام بفروشند، اما در درجه اول به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برای مدیریت فروش محصولات و خدمات خود نیازمند هستند. در ادامه می خوانیم:

  • فروشگاه اینترنتی چیست؟
  • طراحی فروشگاه اینترنتی چه امکاناتی به شما می دهد؟
  • ویژگی های طراحی اختصاصی فروشگاه اینترنتی چیست؟
  • صفحات ضروری در طراحی یک سایت فروشگاهی چیست؟
طراحی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟

می توان گفت دیگر کسی نیست که واژه ” فروشگاه اینترنتی ” یا ” فروشگاه آنلاین” را نشنیده باشد! اما بعضی از کاربران، فروشندگان و صاحبان محصول درباره مزایای داشتن یک فروشگاه اینترنتی اطلاعات کم و کلی دارند. داشتن فروشگاه آنلاین با طراحی اختصاصی، یک محیط در فضای اینترنت برای شما فراهم می کند تا بتوانید در سطح وسیع به فروش محصولات یا ارائه خدمات خودتان پرداخته و یک سایت فروشگاهی کاربرپسند داشته باشید. اگر تا الان فروشگاه اینترنتی نداشتید حتما این مطلب را بخوانید.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

طراحی فروشگاه اینترنتی چه امکاناتی به شما می دهد؟

شما با داشتن وب سایت فروشگاهی با طرح اختصاصی و کاربرپسند، تعداد بیشتری از محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش رسانده و در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه، تعداد مشتریان خود را افزایش می دهید. علاوه بر توسعه فروش محصول، فروشگاه اینترنتی می تواند بستری مناسب برای معرفی و تبلیغ کالاهای جدید، اطلاع رسانی تخفیف ها، جشنواره ها و کمپین های تبلیغاتی باشد. در واقع طراحی فروشگاه اینترنتی برای شما علاوه بر ایجاد امکان فروش آنلاین سریع، به عنوان یک رسانه برای توسعه کسب و کارتان عمل می کند. یکی دیگر از مزایای مهم داشتن یک فروشگاه اینترنتی، عدم نیاز به پاسخگویی ادمین در زمان انتخاب محصول و خرید کاربران است.

از جمله امکانات دیگر طراحی فروشگاه اینترنتی :


تعریف بی نهایت محصول به صورت متغیر.

امکان دسته بندی منظم و اختصاص کد به هر محصول جهت ایجاد مسیرهای دسترسی آسان.

داشتن آیتم های گوناگون برای انتخاب محصول از جمله؛ رنگ، ابعاد و جنس محصول.

امکان ایجاد تخفیف برای هر محصول و با قابلیت زمان بندی تخفیف ها.

امکان عضویت تعداد بی نهایت مشتریان.

ایجاد شیوه های گوناگون پرداخت از جمله؛ اعتباری، نقدی و پرداخت در محل.

امکان مشاهده و پیگیری خرید ها و پرداخت ها.

طراحی فروشگاه اینترنتی چه امکاناتی دارد؟

ویژگی های طراحی اختصاصی فروشگاه اینترنتی

هر فروشگاه اینترنتی مانند وب سایت های دیگر، شامل تعداد زیادی صفحات است که طراحی هر کدام باید طبق اصول مشخصی باشد. هر چقدر که طراحی وب سایت مناسب تر، جذاب تر و با دسترسی راحت تر باشد منجر به جذب تعداد بیشتر کاربران، فروش بیشتر و در نهایت سودآوری بیشتر می شود و جلب اعتماد و رضایت برای کاربران به وجود می آورد و می تواند تاثیر زیادی در میزان فروش شما داشته باشد؛ بنابراین صفحات یک وب سایت فروشگاه اینترنتی از این جهت اهمیت دارد که کاربران با آن صفحات تعامل داشته و تجربه مفید از وب سایت داشته باشند. طراحی یک فروشگاه اینترنتی برای موفقیت در فضای وب و کسب محبوبیت میان مشتریان، نیازمند فاکتورهایی مشخص می باشد که مهمترین آنها عبارتند از دسترسی های آسان، سرعت بالای سایت، کاربری آسان، گرافیک زیبا و مناسب، طراحی واکنش گرا و اعتمادسازی عمومی.

طراحی اختصاصی فروشگاه اینترنتی این مزیت ها را به همراه دارد:

طراحی براساس دستیابی به یک یا چند هدف مشخص.

قابلیت بهینه سازی بالا و دسترسی آسان در سیستم مدیریت محتوا.

امنیت بالا در وب سایت فروشگاه اینترنتی شما.

سرعت بالاتر در انجام تغییرات طرح فروشگاه اینترنتی.

قابلیت پشتیبانی پس از اجرای وب سایت شما.

در نظر گرفتن نیازهای واقعی کسب و کار شما و پیاده سازی دقیق آنها.

طراحی اختصاصی فروشگاه اینترنتی

صفحات مهم سایت فروشگاه اینترنتی

صفحه اصلی وب سایت

صفحه اول سایت یکی از مهم ترین صفحات سایت است؛ دلیل آن بسیار واضح و روشن است. صفحه اول یا صفحه اصلی سایت فروشگاه اینترنتی شما، اولین پل ارتباطی میان کاربر با محصولات شما می باشد. پس باید در نظر داشته باشید که بهترین طراحی، مطالب و تصاویر  باید متعلق به این صفحه باشد تا مشتری در اولین تجربه دیدن سایت فروشگاه اینترنتی شما، جذب طراحی و کیفیت دیداری سایت شما شود و میل به گشت و گذار و خرید محصولات سایت شما داشته باشد. این موضوع باعث رضایتمندی کاربر و ماندگاری به عنوان مشتری ثابت شما می شود. صفحه اول نشان دهنده هویت برند شما است. بیشترین کاربرد این صفحه جلب اعتماد، جذب مشتری و اعتبار بخشی به فروش آنلاین محصولات شما می باشد.

صفحات مهم سایت فروشگاه اینترنتی

صفحه مدیریت آدرس‌ها در حساب کاربری مشتری

مدیریت آدرس‌ها و نشانی محل تحویل گرفتن محصول برای مشتری خیلی مهم است. تعداد زیادی از کاربران هستند که تمایل دارند بیش از یک آدرس برای تحویل گرفتن سفارش ها ثبت کنند و برای خرید در دفعات بعدی به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و برای ثبت دوباره و یا انتخاب هر آدرس وقت زیادی صرف نکنند. در واقع مهم است که کاربر سایت فروشگاه اینترنتی شما، به راحتی بتواند بعد از انتخاب محصول، خرید خودش را با چند کلیک ساده به پایان برساند.

بخش دسته بندی محصولات

هر کاربر در لحظه ورود به فروشگاه اینترنتی شما به دنبال پیدا کردن سریع و بی دغدغه محصول مورد نظر خودش است. پس هر اندازه که صفحه دسته بندی برای محصولات شما کامل تر و دقیق‌تر طراحی شده باشد و از نظر تجربه کاربری و ظاهر، استفاده از آن برای مشتریان شما راحت‌تر باشد و بتوانند سریع‌تر و راحت تر به کالایی که نیاز دارند دست پیدا کنند، خرید از فروشگاه اینترنتی شما با رضایتمندی به پایان میرسد و چه بسا ممکن است جزئی از مشتریان دائمی شما شوند.

صفحات مهم سایت فروشگاه اینترنتی

صفحه جستجوی پیشرفته محصول

تعداد زیادی از کاربران تمایل دارند که کالای مورد نظر خودشان را با جستجو، خیلی سریع پیدا کنند. برای اینکه فروشگاه اینترنتی شما این امکان را به وجود بیاورد، بخش جستجوی وبسایت باید به گونه ای طراحی شود که بهترین کارایی و کاربرد را داشته باشد و مشتریان با جستجوی کلمات مربوط به محصول دلخواه خودشان به راحتی به آن برسند. اگر کالا یا محصول در وب سایت شما موجود باشد، اما کاربر با جستجو نتواند آن را پیدا کند، مطمئن باشید منصرف شده و از فروشگاه اینترنتی شما خارج میشود و شما یک مشتری را از دست خواهید داد. پس باید به طراحی این صفحه اهمیت داده شود.

صفحات مهم سایت فروشگاه اینترنتی

طراحان وب سایت و تیم طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در سیتی نت، با توجه به اطلاعات و نیازهای صاحب محصول و کالا، تمام تلاش خودشان را به کار می‌گیرند که یک وب سایت سودآور برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی طراحی کنند.