گردشگری آنلاین,توسعه وب

آشنایی با نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

با افزایش تعداد آژانس‌های هواپیمایی و بالا رفتن حجم سفر های پروازی، تکنولوژی های نوینی وارد این حوزه می شوند. هدف از همه این اتفاقات را می توان از بین بردن پیچیدگی و راحت تر کردن مدیریت امور دانست. یکی از موثر ترین ابزار مدیریتی در این زمینه، نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی شمرده می شود. در ادامه، دلیل استفاده از آن و نتایج مثبت این ابزار را با هم بررسی می کنیم.


نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی چیست؟

انواع نرم افزار های اتوماسیون برای مدیریت بخش های مختلف، طراحی و کد نویسی می شوند. اهمیت این نرم افزار ها در بخش امور مالی پر رنگ تر بوده و یکی از بهترین کمک ها در بخش حسابداری هستند. آژانس‌های هواپیمایی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با حجم فروش روزانه آژانس‌ها، استفاده از نرم افزار اتوماسیون آژانس های هواپیمایی، یک الزام محسوب می شود.

این نرم افزار ها در آژانس‌های شناور به کار می روند. به وسیله نرم افزار آژانس‌های هواپیمایی، مدیریت می تواند از میزان فروش تمام کانتر ها، قرارداد ها و همچنین صندق، گزارش تهیه کند. استفاده از این اتوماسیون باعث حذف کاغذ بازی و کاهش خطاهای انسانی نیز می شود.

نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی چیست؟

مزایای استفاده از نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی

با نصب و راه اندازی این نرم افزار ها، می توانید از خدمات بسیاری استفاده کنید. خدماتی که تنها در میدریت مالی، تاثیر گذار نیستند. در ادامه، تعدادی از مزیت های استفاده از این نرم افزار ها را بیان می کنیم.

 • مجوز پرداخت آنلاین
 • دریافت تاییده اصناف
 • ارائه پشیبانی 7-24
 • تشکیل باشگاه مشتریان
 • گارانتی رفع مشکلات نرم افزاری
 • مکان شخصی سازی نرم افزار
 • قابلیت رسپانسیو
 • دم نیاز به سخت افزار قدرتمند
 • کنترل پنل ساده به زبان فارسی
 • مجوز های آنلاین و آفلاین
 • حذف هزینه های اضافی

ravel agency automation software

امکانات نرم افزار اتوماسیون

شاید برای شما سوال باشد که چطور یک نرم افزار اتوماسیون، چنین امکانات گسترده ای را ارائه می دهد؟ اجازه دهید تا تعدادی از آن را به طور خلاصه، توضیح دهیم.

تا 80% هزینه استفاده از کاغذ، کاهش می یابد.

این امری واضح است چرا که نیاز نیست برای نامه نگاری های داخلی، از کاغذ استفاده کنید. همچنین امکان محاسبه های مالی، یاد داشت گذاری و غیره در داخل نرم افزار، شما را از صرف هزینه های بی مورد، نجات می دهد.

70% کاهش هدر رفت زمان

همه می دانیم که مدیریت یک آژانس هواپیمایی چه دقتی را می طلبد. شاید تا پیش از استفاده از نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی، حتی وقت کم می آوردید اما با راه اندازی این نرم افزار، آسوده می شوید. چراکه ابزار مدیریتی آن به کمک تان آمده و بار بزرگی را از روی دوش شما بر می دارد.

دقتی فوق العاده در بایگانی اطلاعات

بایگانی کردن نیز یکی از آن کار های سخت است که گاهی حجم بالای کار، افراد را کلافه می کند. در حالی که می توان از مزیت نرم افزار های اتوماسیون استفاده کرد. چراکه این نرم افزار ها، اطلاعات موجود در دیتابیس را به صورت خودکار، بایگانی می کنند.

افزایش دقت

فکرش را بکنید که تنها با جابجایی یک عدد، چه فاجعه ای در حساب و کتاب ها رخ می دهد! با این حال، امکان بروز چنین خطا هایی با استفاده از نرم افزار اتوماسیون، به صفر می رسد. شاید هوش یک نرم افزار، بیشتر از سازنده آن نباشد اما بدون شک، دقت بسیار بیشتری نسبت به انسان دارد.

مزایای نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی

مشتری مداری

امکانات بهتر، نتایج بیشتر و موفقیتی پر رنگ تر را به دنبال دارد. استفاده از نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی، امکان ارائه خدمات مطلوب تری به مشتری ها را فراهم می کند. به کار گیری و راه اندازی نرم افزار های اتوماسیون تا 70% در بهبود مشتری مداری آژانس‌های هواپیمایی، تاثیر گذار هستند. یکی از دلایل آن را می توان ارئه پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان دانست.


جزئیات نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی

از نکات جالب توجه در نرم افزار های اتوماسیون که کار کردن با آن ها را راحت می کند، جامع بودن آن ها است. از لحاظ میزان جزیی نگری، می توانیم بگوییم از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در منوی نرم افزار های اتوماسیون به چشم می خورد. در ادامه، گوشه ای از آن ها را می شماریم.

پایه نرم افزار

بیس نرم افزار اتوماسیون، شامل عقد قرار داد، فرم های بایگانی، امکان جست و جوی قرار داد ها و همچنین پرینت گرفتن از آن ها می شود.

پایه مالی

در بخش مالی، امکان ثبت سند های حسابداری، فیش های دریافت و پرداخت، مشخص کردن شماره فیش ها و تاییدیه همه آن ها توسط صندوق مالی، وجود دارد.

نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی

محاسبه سود

در این بخش از نرم افزار اتوماسیون، امکان محاسبه سود از تک به تک قرار داد ها و همچنین مجموع آن ها وجود دارد. ثبت هزینه ها و درآمد ها با تعریف کردن موضوعات مجزا از سایر نکات کاربردی در این نرم افزار ها هستند. سایر پنل هایی که در نرم افزار آژانس‌های هواپیمایی به چشم می خوردند، شامل گزینه های زیر می شوند.

 • محاسبه حقوق پرسنل و ارائه فیش حقوقی
 • گزارشات مالی و هشدار ها
 • نمودار عملکرد هر کانتر بر اساس بازه زمانی
 • اختصاص و ارائه کد اشتراک برای مشتریان
 • پنل ارسال پیام کوتاه و ایمیل
 • نرم افزار مکمل آیدی کالر
 • متصل کردن نرم افزار به وب سایت آژانس هواپیمایی
 • استفاده از نرم افزار اتوماسیون به واسطه اینترنت

انواع نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی مختلف

شرکت های زیادی، انواع نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی را طراحی کرده و به فروش می رسانند. هزینه این نرم افزار ها از چند صد هزار تومان شروع شده و به چند میلیون تومان هم می رسد. آنچه واضح است، پنل مدیریتی آن ها متفاوت بوده و امکانات متفاوتی دارند. با این حال، همه آن ها بیس مشترک و مشخصی دارند و تفاوت شان، ماژول های کاربری متفاوت در نرم افزار های مختلف است.

حرف آخر! آموزش را فراموش نکنید

بدون شک، یکی از مهم ترین نکاتی که بعد از نصب نرم افزار اتوماسیون آژانس‌های هواپیمایی باید در نظر بگیرید، یادگیری و نحوه کار کردن با آن است. طراحی ساده و کاربری این نرم افزار ها باعث شده که حتی با کمترین میزان آشنایی با دنیای دیجیتال، بتوانید از پس کار کردن با آن بر بیایید. با این حال نباید از یادگیری و آموزش جزء به جزء آن غافل شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *