گردشگری آنلاین

آشنایی با معروف ترین airline ها

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
ایرلاین ها

اختراع هواپیما یکی از بزرگترین دستاوردهای تاریخ بشر است که تاثیر غیر قابل انکاری بر روی گردشگری گذاشته است. در گذشته و پیش از اختراع هواپیما، وسایل نقلیه زمینی مانند ماشین و قطار و وسایل نقلیه آبی مانند قایق و کشتی، تنها وسیله ممکن برای جایجایی بودند. اختراع هواپیما یک تحول بزرگ در زمینه سفر و گردشگری بود. با گسترش استفاده از هواپیما برای مقاصد گردشگری، آژانس های هوایی و ایرلاین ها airline ها نیز به تدریج در سراسر دنیا گسترش یافتند. در این مطلب می خواهیم به معرفی airline های معروف در دنیا و بررسی آن ها بپردازیم.

ایرلاین ها یا خطوط هوایی، امکان مسافرت به دورترین نقاط دنیا را فراهم کرده اند. استفاده از airline ها راهی سریع و گاهی مواقع، بهترین راه برای جابجایی و گردشگری مسافران و توریست ها است. ما در ادامه این مطلب، ضمن معرفی airline ها، به بررسی ویژگی های برتر هر یک از آن ها نیز خواهیم پرداخت.

سنگاپور ایرلاینز

سنگاپور ایرلاینز

جای تعجبی ندارد که اولین مورد از لیست معرفی airline ها را به سنگاپور ایرلاینز اختصاص دهیم. خطوط هوایی سنگاپور یا سنگاپور ایرلاینز، یکی از مطرح ترین خطوط هواپیمایی در سراسر جهان است. سنگاپور ایرلاینز بارها به عنوان بهترین آژانس هواپیمایی در دنیا شناخته شده است. این شرکت که متعلق به کشور سنگاپور است، به خوبی توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند و خیلی از توریست ها پس از یک بار استفاده از خدمات آن، برای سفرهای بعدی خود نیز به همین ایرلاین مراجعه می کنند.

در بین هواپیماهای این ایرلاین هواپیماهای پیشرفته و بزرگی مانند بوئینگ 787-10 و ایرباس ای 380 (غول مسافربری در دنیا) وجود دارند. از جمله مهم ترین ویژگی های سنگاپور ایرلاینز می توان به داشتن نمایندگی های فراوان در سراسر دنیا، کیفیت بالای پرواز و خدمات پروازی مانند تدارکات و غذا، برخورد خوب مهمانداران و قیمت های مناسب اشاره کرد.

قطر ایرویز

Qatar Airways

شرکت هواپیمایی قطر یکی از آشناترین نام ها در زمینه مسافربری و سفرهای هوایی است. این شرکت در سال های گذشته همیشه جز برترین airline ها شناخته شده است. مرکز اصلی این ایرلاین در دوحه است. قطر ایرویز با داشتن پرواز به بیش از 150 مقصد در بیش از 70 کشور دنیا، اعتباری ویژه دارد و به شکل گسترده ای مشغول خدمت رسانی است.

یک نکته قابل توجه درباره شرکت هواپیمایی قطر این است که این شرکت از سال 2013 به عضویت اتحادیه هواپیمایی وان ورلد One World در آمده است. این یک امتیاز بزرگ برای قطر ایرویز محسوب می شود چرا که اولین airline متعلق به کشور های حوزه خلیج فارس بود که توانسته به چنین موفقیتی دست یابد.

ترکیش ایرلاینز، بزرگترین ایرلاین ترکیه

ترکیش ایرلاینز

نمی شود به معرفی airline ها پرداخت اما از نام بزرگ و معتبر ترکیش ایرلاینز غافل شد. ترکیش ایرلاینز که بزرگ ترین ایرلاین ترکیه است نزدیک به 90 سال قدمت دارد و یکی از قدیمی ترین شرکت ها در زمینه مسافرت های هوایی محسوب می شود. ترکیش ایرلاینز یکی از بزرگ ترین ایرلاین های جهان از نظر گستردگی مقاصد پروازی و مناطق پوشش داده شده محسوب می شود.

کیفیت بالای پروازها، قیمت های متنوع و مناسب، گستردگی در مقاصد پروازی و برخورد خوب مهمانداران، از جمله مواردی هستند که توانسته بودند رضایت بخش قابل توجهی از مشتریان ترکیش ایرلاینز را جلب کنند. این ایرلاین در سال های گذشته به عنوان بهترین airline نیز شناخته شده است.

ایر فرانس

ایر فرانس

یکی دیگر از بزرگترین airline ها در دنیا، ایر فرانس است. این شرکت هواپیمایی که متعلق به فرانسه است، نه تنها در اروپا که در تمام جهان به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین ایرلاین ها شناخته می شود. شرکت هواپیمایی ایر فرانس نیز قدمت زیادی دارد و در کنار ترکیش ایرلاینز جز نام های قدیمی صنعت مسافربری هوایی شناخته می شود.

ایرفرانس در پروازهایش امکانات و خدمات خوبی ارائه می دهد. هم چنین مقاصد پروازی ایر فرانس بسیار گسترده هستند. این شرکت به بیش از 165 مقصد در نزدیک به 80 کشور دنیا پرواز دارد و برای پروازهایش از هواپیماهای با کیفیتی مانند ایرباس و بوئینگ استفاده می کند.

ایرلاین لوفت هانزا

ایرلاین لوفت هانزا

لوفت هانزا یک شرکت هواپیمایی آلمانی است که با داشتن پرواز های فراوان به مقاصد مختلف در سراسر دنیا، شهرت و اعتبار زیادی دارد. لوفت هانزا یکی از بزرگ ترین ایرلاین ها در دنیا است و پرواز های آن در بیش از 80 کشور انجام می پذیرد. از ویژگی های برتر خدمات ارائه شده از سوی لوفت هانزا می توان به کیفیت و مرغوبیت بالای خدمات تدارکاتی و تغذیه در هواپیما، نظم بالای پروازها، گستردگی مقاصد پروازی و قیمت های مناسب اشاره کرد.

ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند

شاید نام ایر نیوزیلند در فهرست معرفی airline ها به اندازه ایر فرانس یا ترکیش ایرلاینز مشهور نباشد، اما یکی از با کیفیت ترین خطوط هواپیمایی به شمار می رود. ایر نیوزیلند، همان طور که از نامش پیداست، متعلق به کشور نیوزیلند بوده و بهترین شرکت هواپیمایی آن کشور شناخته شده است.

این شرکت در سال های اخیر رشد و پیشرفت زیادی داشته و از سوی مسافران و گردشگران با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است. مهم ترین مزیتی که تا این حد توانسته رضایت مسافران ایر نیوزیلند را جلب کند، کیفیت بالای خدمات آن حتی برای پروازهای اکونومی است. یکی از خدمات ایر نیوزیلند، پریمیوم اکونومی Premium Economy است که گفته می شود دست کمی از پرواز های فرست کلاس ندارد.

ایرلاین امارات

ایرلاین امارات

یکی دیگر از نام های بزرگ در فهرست معرفی airline ها، شرکت هواپیمایی امارات است. این شرکت بارها به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شده است. شرکت هواپیمایی امارات در کنار قطر ایرویز از اصلی ترین و بزرگ ترین ایرلاین های منطقه خاورمیانه و آسیا است. از مزیت های برجسته پرواز های شرکت هواپیمایی امارات می توان راحتی پرواز برای مسافران و خدمات تدارکاتی با کیفیت و رضایت بخش در طول پرواز را نام برد.

آل نیپون ایرویز یا آنا

آل نیپون ایرویز یا آنا

یکی دیگر از airline هایی که به توانسته موفق ظاهر شود و رضایت مشتریان را جلب کند، خطوط هوایی آل نیپون ایرویز است. مقر این شرکت هواپیمایی که به اختصار با عنوان «آنا» از آن یاد می شود در ژاپن قرار دارد. این شرکت هواپیمایی متعلق به کشور ژاپن است. در سال های اخیر رشد و پیشرفت این شرکت در بخش خدمات و کیفیت پرواز سرعت گرفته و بر مسافران آن افزوده شده است.

5/5 - (1 امتیاز)
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *