مقالات

نکات کلیدی در طراحی سایت کاربر پسند

همیشه یک سری نکات کلیدی در طراحی سایت کاربر پسند را باید در نظر گرفت. در طراحی سایت تنها علایق شخصی را نباید مد نظر قرار داد. دیدی که شما از یک وبسایت دارید در مقایسه با دید یک کاربر عادی که درک صحیحی از طراحی وب ندارد متفاوت خواهد بود. بنابراین در طراحی سایت […]

همیشه یک سری نکات کلیدی در طراحی سایت کاربر پسند را باید در نظر گرفت. در طراحی سایت تنها علایق شخصی را نباید مد نظر قرار داد. دیدی که شما از یک وبسایت دارید در مقایسه با دید یک کاربر عادی که درک صحیحی از طراحی وب ندارد متفاوت خواهد بود. بنابراین در طراحی سایت فقط علایق شخصی خود را پیاده سازی نکنید. اگر وب سایت را برا اساس اصول فنی و تخصصی طراحی کنید کاربران عادی را در نظر نگرفته اید و این امر سبب خواهد شد که سایت شما کارایی لازم را نداشته باشد و کاربر عادی را با مشکل مواجه کند.

سایتی که شما طراحی می کنید باید کاربرپسند  ( User Friendly )باشد و با علایق کاربر همخوانی داشته باشد. لذا در طراحی سایت های کاربر پسند ذکر چند نکته ضروری است

اولین مورد رابط کاربری و مسیریابی است. از طراحی پیچیده و شلوغ بپرهیزید، زیرا باعث سردرگی کاربر می شود، همیشه سعی شما بر سادگی ظاهر سایت باشد.

————————————— نکات کلیدی در طراحی سایت کاربر پسند —————————————

مورد دیگر اینکه زمان بارگذاری سایت شما بر رضایت کاربران سایت تاثیر مستقیم دارد. درصورتی که زمان بارگذاری سایت شما زیاد باشد باعث خروج کاربران از سایت خواهد شد. که تجربه منفی از بازدید سایت شما در ذهن کاربر ایجاد خواهد کرد.

یکی دیگر از عوامل مهم و موثر در طراحی کاربر پسند، فونت و خوانا بودن متون در سایت می باشد. نوع فونت تاثیر مستقیمی بر سبک سایت دارد. با توجه به فرهنگ سایت ( یک کسب و کار ) فونت رسمی و یا غیر رسمی مناسب انتخاب کنید. همچنین بلند بودن و کوتاه بودن پارگراف ها، جملات و رنگ فونت نیز بر تجربه مثبت کاربر تاثیر گذار خواهد بود.

واکنش گرا ( Responsive )

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار، واکنش گرا بودن ( Responsive ) سایت است.بر حسب آمار بیش از 70 درصد کاربران، وبسایت شما را از طریق گوشی های هوشمند بازدید میکنند. طراحی واکنش گرا سبب خواهد شد وبسایت شما در طیف عظیمی از انواع صفحه نمایش، بدون افت کیفیت، قابلیت ها و زیبایی های سایت  وفق پیدا کند.

آخرین مورد، سازگاری وبسایت شما با سایر مرورگر های اینترنت می باشد. در صورتی که این مورد نادیده گرفته شود سایت شما در سایر مرورگر ها به صورت مطلوب بارگذاری نخواهد شد که ضغف بزرگی محسوب می شود.

————————————— نکات کلیدی در طراحی سایت کاربر پسند —————————————

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *