گردشگری آنلاین

رزرو آنلاین هتل و مزایای آن

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

یکی از جذاب ترین تفریحات، سفر رفتن و یکی از اصلی ترین نیاز ها در سفر رزرو آنلاین هتل، داشتن اقامتگاه مناسب است. اقامت در هتل یا مسافر خانه، تنها دغدغه کسانی که برای تفریح سفر می کنند، نیست. افراد زیادی به واسطه تحصیلات یا شغلشان، چندین روز در ماه را در سفر می گذرانند. بنابر موارد ذکر شده، بسیار مهم است پیش از آغاز سفر، از داشتن اقامتگاه مناسب مطمئن باشیم.

انتخاب هتل به صورت حضوری، دشواری های خاص خود را دارد. بسیاری از افراد تصور می کنند در رزرو آنلاین، به دلیل پرداخت کمیسیون به سایت های رزرواسیون، هزینه بالاتر رفته و در صورت مراجعه حضوری، می توانند از هزینه ها بکاهند. در ادامه این مطلب، خواهید دید که این ذهنیت اشتباه بوده و در ادامه مزایای رزو آنلاین هتل را بررسی می کنیم.


مزایای رزرو آنلاین هتل

1/ صرفه جویی در زمان

انتخاب هتل به صورت حضوری، زمان زیادی را از ما می طلبد. این مورد در همه مسافرت های تفریحی، تحصیلی و کاری از اهمیت زیادی برخوردار است. با این حال پیشرفت تکنولوژی این امکان را به همه افراد داده تا از مزایای رزرو آنلاین هتل استفاده نمایند و زمان خود را از دست ندهند.

2/ سفری با خیال آسوده

حتی تصور این که از راه رسیده و همراه با خستگی راه بخواهیم به دنبال سرپناه بگردیم، بسیار مشکل است. در حالی که اگر پیش از سفر، محل اقامت خود را انتخاب کرده باشید، با خیالی آسوده می توانید به هتل خود رفته و استراحت کنید.

مزایای رزرو آنلاین هتل

3/ اطلاعات کامل و شناخت از محل اقامت

یکی از مزایای رزرو آنلاین ، اطلاعاتی است که پیش از رزرو می توانید در سایت تامین کننده اقامتگاه مشاهده کنید. این اطلاعات شامل امکانات و تجهیزات هتل، موقعیت اتاق ها و همچنین موقعیت جغرافیایی  هتل است. همچنین می توانید عکس هایی که از ساختمان، امکانات مختلف و سایر موارد در سایت آپلود شده را ملاحظه نمایید.

hotel online booking

4/ قیمت مناسب رزرو آنلاین هتل

زمانی که مسافر چمدان به دستی وارد هتل شود، امکان تخفیف گرفتن را نخواهد داشت. چراکه مدیران هتل ها می دانند که چنین شخصی مجبور به گرفتن اتاق است. بنابراین قیمت خود را حفظ کرده و به مسافران تازه واردی که حضوری اتاق می گیرند، تخفیف نمی دهند.در عین حال مدیران ترجیح می دهند که همه اتاق هایشان پر باشد. به همین دلیل در صورت رزرو آنلاین، رقابت بین هتل داران شدت بیشتری می یابد و تخفیف های خوبی به کسانی که قصد استفاده از مزایای رزرو آنلاین دارند می دهند.

مزایای رزرو آنلاین هتل

5/ استفاده از نظرات کاربران

سایت های فروش محصولات و خدمات مختلف، امکان ثبت نظر را به کاربران می دهد. شما می توانید پیش از انتخاب محل اقامت خود، نظرات کاربران را در مورد اقامتشان بخوانید. به این ترتیب از یکی دیگر از مزایای رزرو آنلاین هتل استفاده می نمایید.

6/ امکان مقایسه

معمولا در وب سرویس رزرو هتل ، چندین هتل یا مسافرخانه با ویژگی های مختلف معرفی می شوند. همچنین میزان هزینه، امکانات و همه موارد دیگر ذکر می شوند. بنابراین می توانید با توجه به اولویت ها و بودجه خود، هتل مناسب خود را انتخاب کنید. سپس سفرتان را برنامه ریزی کرده و از مزایای رزروغیر حضوری هتل بهره مند می شوید.

وب سرویس رزرو هتل

7/ برنامه ریزی بهتر

در مسافرت و مخصوصا سفر های کوتاه، استفاده حداکثری از زمان و انرژی و همچنین پول اهمیت بسیاری دارد. از مزایای رزرو آنلاین هتل می توان به کمکی که در برنامه ریزی به ما می کند، اشاره کرد. با رزرو آنلاین هتل در هزینه و انرژی خود صرفه جویی کرده و می توانیم زمان بیشتری را صرف تفریح کنیم.

8/ بهترین اتاق ها برای رزرو های آنلاین

زمانی که مسافری از طریق رزرو آنلاین، هتل خود را انتخاب کند، به احتمال بالا نظر خود را در سایت های رزرو آنلاین هتل مطرح می کند. هتل داران به این مسئله واقفند. به همین علت، برای افزایش فروش، بهترین اتاق های خود را در اختیار کسانی که آنلاین رزرو می کنند، می گذارند. به این ترتیب، سایر مسافران از نظرات مثبت مشتری های قبلی استفاده کرده و همان هتل را انتخاب می نمایند.

رزرو غیر حضوری هتل

9/ پشتیبانی 24 ساعته

به دلیل این که در اینترنت، ساعت کاری معنا ندارد، شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. همچنین در صورتی که در هر یک از مراحل رزرو، با مسئله ای مواجه شدید، می توانید از خدمات 24 ساعته وب سرویس هتل استفاده کنید.


یک سایت رزرو آنلاین هتل چگونه عمل می کند؟

این یک فرایند پیچیده نبوده و بسیار ساده است. مدیران هتلها طی قراردادی که با مدیران سایت های فروش می بندند، درصدی کمیسیون برای آنها در نظر می گیرند. به این ترتیب بخش کوچکی از مبلغی که شما هنگام رزرو آنلاین پرداخت می کنید، در حساب مدیران سایت های رزرو آنلاین باقی می ماند. باقی مانده مبلغ پرداختی، به حساب هتلها واریز می شود.


تفاوت رزرو آنلاین هتل و مراجعه حضوری

همانطور که گفته شد بسیاری از مسافران معتقدند اگر به شکل حضوری اتاق بگیرند می توانند هزینه را کاهش دهند. چرا که تصور می کنند مبلغ کمیسیون سایت را پرداخت نکرده و حتی می توانند چانه زنی کنند. در بالا توضیح دادیم امکان چانه زنی برای مسافرانی که از راه رسیده اند وجود ندارد.در ادامه لازم است توضیح دهیم این که شما مبلغی از هزینه خود را به سایت رزرو آنلاین پرداخت می کنید، صحت دارد. با این حال اگر به سایت اصلی هتل مراجعه کرده یا به شکل تلفنی و حضوری با آن ها ارتباط بگیرید، خواهید دید مبلغ پرداختی به هتل با مبلغی که در سایت فروش آنلاین دیدید، برابر است.در این شرایط که هتل کمیسیونی پرداخت نمی کند، با دریافت همان مبلغ، درآمد خود را افزایش می دهد. این مورد یکی از مهمترین تفاوت و مزایای رزرو آنلاین هتل نسبت به خرید حضوری است.

online hotel reservation

حرف آخر

مسافرت و تفریح برای شادابی جسم و روح است. با این حال اگر بدون برنامه ریزی و بی گدار به آب بزنید، تنها زمان، انرژی و هزینه خود را تلف کرده اید. پیشنهاد ما این است که پیش از شروع هر سفری به فکر اقامتگاه بوده و از مزایای رزرو آنلاین هتل، بهره ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *