دانستنی های طراحی سایت گردشگری,رابط کاربری و تجربه کاربری

نکات طلایی طراحی سایت گردشگری

برای طراحی سایت گردشگری لازم است که در آن شما نکات بسیار مهمی را رعایت کنید تا بتوانید یک وب سایت گردشگری بسیار زیبا را طراحی کنید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره طراحی سایت گردشگری صحبت کنیم و اطلاعاتی که شما برای طراحی جذاب تر یک وب سایت گردشگری باید بدانید را برای شما بیان کنیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد طراحی وب سایت گردشگری را دارید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا با عوامل تاثیرگذار در جذابیت طراحی سایت گردشگری بیشتر آشنا شوید.

امروزه سفرهای داخلی و خارجی تقریبا به یک جز بسیار مهم از زندگی مردم تبدیل شده اند و به همین دلیل نیز وب سایت های گردشگری بسیار زیادی هستند که در حال حاضر در این زمینه فعالیت دارند. با توجه به تعداد بالای طراحی سایت گردشگری و خدمات متنوعی که به کاربران خود ارائه می دهند شما برای طراحی وب سایت گردشگری باید حتما به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که وب سایت شما جذابیت های لازم را داشته باشد.

وب سایت شما باید به شکلی طراحی شود که کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند در همان نگاه اول شیفته وب سایت شما شوند و بتوانند به راحتی زمان زیادی را در وب سایت شما صرف کنند.

اهمیت تصاویر جذاب در طراحی سایت گردشگری

یکی از مهمترین عوامل جذابیت در طراحی سایت گردشگری استفاده از تصاویر زیبا و جذاب در طراحی سایت است. معمولا تصاویر نقش بسیار مهمی را در طراحی وب سایت و به ویژه وب سایت های گردشگری دارند. به همین علت است که شما می توانید با استفاده از تصاویر زیبا در اندازه و کیفیت مناسب در وب سایت گردشگری رضایت کاربران خود را جلب کنید.

یکی از نکات بسیار مهمی که در طراحی سایتهای گردشگری می تواند بسیار مفید باشد این است که حتما سعی کنید وب سایت شما یک بخش گالری تصاویر داشته باشد که تصاویر مربوط به تورهایی که برگزار کرده اید و یا در کل تصاویر جاذبه های گردشگری مهم را در آن نگهداری کنید. داشتن این گالری می تواند جذابیت های بصری وب سایت شما را افزایش دهد و علاوه بر این باعث شود که کاربران به راحتی به تصاویری که نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

اهمیت تصاویر جذاب در طراحی سایت گردشگری

تاثیر رنگ در جذابیت سایت گردشگری

یکی از نکات بسیار مهمی که می تواند تاثیر بسیار زیادی به لحاظ بصری بر روی کاربران سایت گردشگری شما داشته باشد استفاده از رنگ های مناسب است. رنگ های سبز، آبی و سفید می توانند از جذاب ترین رنگ هایی باشند که شما در طراحی وبسایت گردشگری می توانید از آنها استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که این رنگ ها صرفا رنگ های پیشنهادی هستند و شما در طراحی سایت آژانس مسافرتی خود حتما باید به عناصر و بخش هایی که در وب سایت خود دارید توجه داشته باشید و سعی کنید متناسب با ویژگی های بصری وب سایت خود از رنگ ها استفاده کنید.

استفاده از رنگ های خاص برای پیشنهادات ویژه در طراحی وب سایت گردشگری می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتریان و کاربران وب سایت داشته باشد و توجه آنها را به این بخش جلب کند. سعی کنید از رنگ های گرم در طراحی بک گراند وب سایت خود استفاده نکنید تا بتوانید تاثیر بیشتری را بر روی کاربران وب سایت خود داشته باشید.

تاثیر رنگ در جذابیت سایت گردشگری

استفاده از سلسله مراتب در بخش های وب سایت

در طراحی وبسایت گردشگری، شما حتما باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که سلسله مراتب می تواند باعث قدرتمندتر شدن وب سایت شما شود و باعث شود که کاربران به راحتی بتوانند به بخش های مختلف وب سایت شما دسترسی داشته باشند. شما با این کار می توانید بخش های مهم وب سایت خود را برجسته تر نشان دهید و در نتیجه اطلاعات مهم، بیشتر در معرض نمایش کاربران و مشتریان وب سایت گردشگری قرار می گیرند.

استفاده از این سلسله مراتب در طراحی سایتهای گردشگری تاثیر بسیار زیادی دارد چرا که ذهن انسان به صورت ناخوداگاه ویژگی های بصری پس زمینه و پیش زمینه را از یکدیگر جدا می کند و در نتیجه شما با این کار می توانید تاثیر مستقیمی بر روی کاربران وب سایتهای گردشگری خود داشته باشید.

در واقع شما با این کار یک اولویت بندی را برای بخش های مختلف وب سایت خود قائل خواهید بود که کاربر نیز این اولویت بندی را به صورت ناخوداگاه درک می کند. به عنوان مثال در طراحی وبسایت گردشگری شما می توانید بخش مربوط به تورهای گردشگری را در وب سایت به شکل برجسته تری نمایش دهید.

استفاده از سلسه مراتب در بخش های وب سایت

استفاده از تضاد در طراحی سایت گردشگری

نکته دیگری که می تواند بر روی طراحی سایت گردشگری تاثیر گذار باشد این است که شما از تضاد در وب سایت خود استفاده کنید. استفاده از تضاد باعث می شود تا توجه کاربران به بخش های مختلف وب سایت جلب شود و در نتیجه مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند. این موضوع در طراحی انواع وب سایت ها تاثیر گذار است و نیز تاثیر بیشتری بر روی جذابیت سایت گردشگری دارد.

دسته بندی خدمات

دسته بندی کردن خدمات می تواند از مهمترین عوامل جذابیت طراحی وب سایت گردشگری باشد. در طراحی وبسایت گردشگری شما می توانید با دسته بندی کردن خدمات مختلفی که به مشتریان و کاربران خود ارائه می دهید باعث شوید که کاربران خیلی سریع تر به بخش های مختلف وب سایت دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال شما می توانید تمامی خدماتی که در حوزه تورهای گردشگری ارائه می دهید را در یک بخش جداگانه نشان دهید و تمامی خدمات مربوط به سیستم رزرواسیون بلیط را در بخشی دیگرو همینطور رزرو هتل را نیز در یک بخش مجزا قرار دهید.

دسته بندی خدمات

طراحی مخصوص برای ارائه تورهای مختلف

در طراحی وب سایت گردشگری سعی کنید بخش های مربوط به تورهای مختلف را به شکلی جذاب تر طراحی کنید. استفاده از پلن های مختلف برای ارائه تورهای گردشگری به مشتریان و کاربران می تواند یک عامل مهم در موفقیت یک وب سایت گردشگری باشد. به عنوان مثال یک توصیه مهم به شما این است که سعی کنید یک پلن خاص برای تورهای گردشگری داخلی و یک پلن خاص دیگر برای تورهای گردشگری خارجی داشته باشید.

علاوه بر این سعی کنید صفحه مربوط به تورهای گردشگری یک روزه را به شکل دیگری طراحی کنید تا به این ترتیب کاربر به محض ورود به یک صفحه بتواند خیلی سریع متوجه شود که هدف از این صفحه چیست و دقیقا در چه توری ثبت نام خواهند کرد. استفاده از رنگ های مختلف در کنار امکانات مختلف در هر صفحه نیز عامل دیگری است که می تواند باعث جذاب تر شدن وب سایت شما شود.

سوالات متداول

 1. مهمترین نکته ای که باید در طراحی سایت گردشگری رعایت کنیم چیست؟

  جذابیت ظاهری یکی از نکاتی است که در نگاه اول کاربر را جذب می کند.

 2. چگونه یک وبسایت جذاب گردشگری داشته باشیم؟

  1- ظاهر زیبا و جذاب سایت
  2- استفاده از عکس های زیبا و باکیفیت
  3-استفاد از یک ترکیب رنگ جذاب
  4- کاربرد یک تضاد جذاب در سایت
  5- دسته بندی جذاب خدمات ارائه شده

 3. دسته بندی خدمات سایت گردشگری چه تاثیری درتحت تاثیر قراردادن مخاطبین دارد؟

  دسته بندی کردن خدمات می تواند از مهمترین عوامل جذابیت طراحی وب سایت گردشگری باشد. در طراحی وبسایت گردشگری شما می توانید با دسته بندی کردن خدمات مختلفی که به مشتریان و کاربران خود ارائه می دهید باعث شوید که کاربران خیلی سریع تر به بخش های مختلف وب سایت دسترسی داشته باشند

5/5 - (1 امتیاز)
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *