دانستنی های طراحی سایت گردشگری,رابط کاربری و تجربه کاربری

طراحی تعاملی سایت چیست ؟

طراحی تعاملی وب سایت امروزه از اهمیت بسیار زیادی در طراحی سایت آژانس مسافرتی برخوردار است چرا که معمولا در این وب سایت ها نیاز است تا کاربران بتوانند ارتباط بهتری را با وب سایت برقرار کنند و در واقع تعامل خوبی را با وب سایت داشته باشند. اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد طراحی سایت آژانس هواپیمایی و یا آژانس مسافرتی را دارید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.


طراحی تعاملی وب سایت

طراحی تعاملی وب سایت به صورت کلی یک نوع طراحی است که در کنار جذابیت های ظاهری وب سایت سعی می کند بر روی رفتارهای کاربران نیز تمرکز خاصی داشته باشد و منطق خاصی را دنبال کند تا باعث شود که کاربران وارد وب سایت شوند. استفاده ازاین نوع روش طراحی وب سایت مزایای بسیار زیادی را برای شما دارد که ما دراین مطلب قصد داریم درباره این مزایا نیز بیشترصحبت کنیم. طراحی تعاملی وب سایت در طراحی سایت گردشگری نیز اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در سایت های گردشگری یکی از نکات مهم وجود امکانات لازم جهت دسترسی آسان کاربر و در نتیجه تعامل آنها با اجزاء و بخش های وب سایت است.

طراحی تعاملی وب سایت

نکات کلیدی در طراحی تعاملی وب سایت

به صورت کلی شما در طراحی تعاملی وب سایت گردشگری باید به چند نکته بسیار مهم دقت داشته باشید تا بتوانید یک وب سایت زیبا و کاربر پسند را طراحی کنید. اولین عاملی که در طراحی سایت آژانس مسافرتی باید به آن دقت داشته باشید این است که سعی کنید ابتدا هدف از طراحی وب سایت خود را تعیین کنید تا بتوانید یک طراحی متناسب با این هدف را داشته باشید.

نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که به هیچ وجه قانونی وجود ندارد که بیان کند یک طراحی تعاملی وب سایت بهترین طراحی وب سایت است ولی با این حال شما می توانید وب سایت خود را به شکلی طراحی کنید که کاربر سردرگم نشود و بتواند به راحتی به تمامی امکانات وب سایت شما دسترسی راحتی داشته باشد.

استفاده آسان و کارایی مناسب از دیگر ویژگی هایی هستند که شما حتما در طراحی تعاملی وب سایت خود باید به آن توجه داشته باشید. آخرین مورد هم که برای طراحی سایت آژانس مسافرتی باید به آن دقت کنید این است که حتما سعی کنید از الگوهای یکسان در کنار برخی از ویژگی های جدید و جذاب در طراحی وب سایت استفاده کنید.

قیمت طراحی وب سایت

مزایای طراحی تعاملی وب سایت در سایت های گردشگری

ایجاد ارتباط بهتر کاربران با وب سایت شما

طراحی وب سایت گردشگری می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد. یکی از مهم ترین مزایای آن این است که باعث ایجاد ارتباط بهتر کاربران با وب سایت شما می شود. طراحی تعاملی وب سایت باعث می شود تا کاربران به وب سایت شما نزدیکتر شوند و به صورت مستقیم با شما در ارتباط باشند. ایجاد یک ارتباط دوطرفه بین وب سایت و کاربر باعث می شود تا شما بتوانید بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

بنابراین در زمان طراحی سایت آژانس مسافرتی و یا طراحی سایت گردشگری سعی کنید این ارتباط را به خوبی ایجاد کنید. روش های مختلفی برای ایجاد این ارتباط وجود دارد که از جمله آنها می توان به مواردی همچون: ایجاد یک پنل گفتگو برای ارتباط  بهتر کاربران، ساخت یک انجمن کاربران برای ارتباط  کاربران با یکدیگر، دارا بودن فرم های پشتیبانی و … اشاره کرد که هر یک از آنها می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی سایت آژانس مسافرتی شما داشته باشند.

ارتباط بهتر کاربران

سفارشی سازی وب سایت

یکی از مهم ترین مزایای طراحی وب سایت تعاملی این است که شما در این نوع طراحی می توانید به صورت منطقی و با استفاده از برخی از الگوهای از پیش تعیین شده رفتار کاربران خود را پیش بینی کنید و در نتیجه وب سایت خود را متناسب با این رفتار کاربران شخصی سازی کنید تا کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند احساس راحتی در حین کار کردن در وب سایت شما داشته باشند.

توجه داشته باشید که امروزه با توجه به این موضوع که رقابت میان وب سایت های گردشگری بسیار زیاد شده است طراحی تعاملی سایت آژانس مسافرتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما حتما باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. مسئله سفارشی سازی وب سایت در بازاریابی وب سایت های گردشگری و آژانس های مسافرتی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به آن توجه داشته باشید، هر چه شما به شکل بهتری بتوانید طراحی تعاملی وب سایت خود را انجام دهید کاربران سود بیشتری از وب سایت شما می برند و در نتیجه به صورت ناخودآگاه سایر دوستان خود را نیز به وب سایت شما دعوت می کنند.

تحلیل رفتار کاربران

شاید بتوان یکی از مهم ترین نتایج طراحی تعاملی وب سایت را این موضوع دانست که شما با استفاده از این روش طراحی می توانید به راحتی رفتار کاربران خود را تحلیل کنید و نتایج بسیار مفیدی را از این تحلیل ها بدست بیاورید. شما با تحلیل این رفتارها می توانید تصمیم های بهتری را برای وب سایت خود بگیرید و در نتیجه وب سایت گردشگری و یا آژانس مسافرتی شما کاربران و مشتریان بیشتری را خواهد داشت. به عنوان مثال اگر شما بتوانید با یک طراحی تعاملی وب سایت، کاربران همیشگی خود را تشخیص دهید و برنامه های ویژه ای را برای آنها داشته باشید می توانید سود زیادی از این کار بدست بیاورید.

شما می توانید با این کار تفاوت های کاربران خود را به خوبی درک کنید و خدمات متنوعی را به گروه های مختلف کاربران ارائه دهید، می توانید نقاط ضعف و نقاط قوت وب سایت خود را بیابید و تمرکز بیشتری را بر روی آنها بگذارید. آخرین مزیت این کار نیز این است که شما می توانید بازخوردهای کاربران از به روزرسانی های وب سایت را مشاهده کنید و تغییرات لازم را ایجاد کنید.

کاهش بانس ریت وب سایت گردشگری

آخرین موردی که درباره طراحی سایت گردشگری باید بدانید این است که طراحی تعاملی وب سایت به شما کمک می کند تا بانس ریت وب سایت خود را کاهش دهید. در صورتی که با بانس ریت آشنایی ندارید باید بدانید که بانس ریت به نرخ کاربرانی گفته می شود که بعد از وارد شدن به وب سایت شما نتیجه ای دریافت نمی کنند و در نتیجه خیلی سریع وب سایت شما را ترک می کنند.

افزایش بانس ریت علاوه بر این که باعث از دست دادن تعداد زیادی از کاربران می شود بر روی سئو سایت شما نیز تاثیر گذار است که این موضوع می تواند در طراحی سایت آژانس مسافرتی بسیار تاثیر گذار باشد. بنابراین حتما باید به طراحی اصولی خود توجه ویژه ای داشته باشید.


سوالات متداول

 1. مهم ترین مواردی که در طراحی تعاملی وب سایت باید به آن ها توجه داشت چه مواردی هستند ؟

  هدف از طراحی وب سایت خود را تعیین کنید
  وب سایت خود را به شکلی طراحی کنید که کاربر سردرگم نشود و بتواند به راحتی به تمامی امکانات وب سایت شما دسترسی راحتی داشته باشد
  از الگوهای یکسان در کنار برخی از ویژگی های جدید و جذاب در طراحی وب سایت استفاده کنید

 2. مزایای طراحی تعاملی وب سایت در سایت های گردشگری چیست ؟

  ایجاد ارتباط بهتر کاربران با وب سایت شما
  سفارشی سازی وب سایت
  تحلیل رفتار کاربران
  کاهش بانس ریت وب سایت گردشگری

5/5 - (1 امتیاز)
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *