دسته‌بندی خاص

سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده؟

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

با استفاده از سیستم مدیریت محتوا می توانید به راحتی تمام کارها مانند اضافه کردن محتوا، عکس، محصول و حتی تغییر چیدمان و عناصر مختلف را انجام دهید. سیستم مدیریت محتوا به دو صورت اختصاصی و با قالب آماده انجام می شود


تفاوت های سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و آماده

شما هم به دنبال این هستید که سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده؟ باید بگویم که تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد که به صورت جزئی به شرح آن می پردازیم. ولی چرا از سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) یا به اصطلاح رایج از CMS باید استفاده کرد؟ با استفاده از سیستم مدیریت محتوا می توانید به راحتی تمام کارها مانند اضافه کردن محتوا، عکس، محصول و حتی تغییر چیدمان و عناصر مختلف را انجام دهید. سیستم مدیریت محتوا به دو صورت اختصاصی و با قالب آماده انجام می شود که لازم است درباره هریک اطلاعات لازم را کسب کنید سپس اقدام به استفاده از یکی از CMS ها نمایید تا در نهایت نتیجه مناسب برایتان ایجاد شود.

طراحی سایت

سیستم مدیریت محتوا اختصاصی چیست؟

سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی زمانی به کار می آید که شما به دنبال طراحی سایت گردشگری متفاوت هستید که کاملا منطبق بر نیازهای شما باشد. مانند طراحی خانه اگر بخواهید خودتان آن را انجام دهید، باید از تمام بخش های اطلاعات داشته باشید و اظهار نظر کنید. در واقع استفاده از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی به شدت زمان بر است. در صورت عدم تسلط شما بر کدنویسی حتما باید از برنامه نویسان متخصص در این زمینه کمک بگیرید.از دیگر مسائل در سیستم مدیریت محتوای تخصصی می توان به هزینه بر بودن آن اشاره کرد. به دلیل اینکه نیاز است تمام قالب های مورد نیاز از نو ساخته شود و برای رفع این مسئله باید از افراد متخصص در هر حوزه کمک گرفت، همین مورد سبب افزایش هزینه ها می شود. اگر شرکتی بزرگ دارید، استفاده از CMSهای اختصاصی برایتان مفید است.

سیستم مدیریت محتوا

مزایای سیستم مدیریت محتوا اختصاصی

برای اینکه بدانید سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده، لازم است که با مزایا و معایب هر یک آشنا شوید استفاده از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی مزایایی دارد که عبارتند از:

سرعت بالا

یکی از مهمترین ویژگی های CMSهای اختصاصی داشتن سرعت بالا است. هنگام طراحی سایت متناسب با درخواست های اختصاصی هر شرکت، کدهای اضافی دیگر که سرعت سایت را کاهش می دهد، وجود نخواهد داشت که همین عامل مهمی در بالا بردن سرعت سایت است.از دیگر مواردی که باعث افزایش سرعت سایت می شود، می توان به این مورد اشاره کرد که هر بخش دارای مسئول مشخصی بوده و همه چیز به صورت واضح کدنویسی شده است، در صورت بروز مشکل در هر بخش، مسئول آن به سرعت مشکل را رفع می کند. همچنین می توان از این مورد به عنوان انعطاف پذیر بودن سیستم مدیریت محتوای اختصاصی نیز یاد کرد.

تمرکز بیشتر بر کاربران

از دیگر مزایایی که کمک می کند تا بدانید سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده، تمرکز بیشتر بر کاربران در  CMSهای اختصاصی است. یعنی به دلیل نداشتن سیستمی پیچیده، عمده تمرکزشان بر جذب مخاطب بوده تا بتوانند نیاز های او را برطرف کنند. در واقع هنگام ساخت CMS اختصاصی برای طراحی سایت هتل و …ابتدا به صورت دقیق به تحلیل کاربران می پردازند سپس با توجه به آنها و نیازشان شروع به طراحی سایت می کنند.

امنیت بالا

امنیت بالا یکی از مهمترین ویژگی های سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی است. چراکه کدها به صورتی متفاوت و جدید نوشته می شود و علاوه بر آن دسترسی سایرین به کدهای سایت امکان پذیر نمی باشد. به عنوان مثال فکر کنید که شما زبانی می دانید که هیچکس غیر از شما و تیمتان بر آن مسلط نباشد، در این صورت امکان هک کردن سایتتان تا مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

برای تشخیص اینکه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده، لازم است بدانید که با استفاده از CMSهای اختصاصی در هر لحظه امکان ایجاد اپلیکیشن اختصاصی کسب و کار خودتان را دارید. یعنی می توانید با ساخت APIهای مختلفی به ایجاد اپلیکیشن کسب و کار خود بپردازید.


سیستم مدیریت محتوا آماده چیست؟

سیستم های مدیریت محتوای آماده بدین صورت هستند که توسعه دهندگان وب یکسری کدها و قالب های آماده را به صورت باز در دسترس همه قرار می دهند و افراد متناسب با نیازشان از آنها استفاده می کنند. یعنی نیازی نیست که شما کدنویسی بلد باشید تا بتوانید به طراحی سایت و استفاده از CMSها بپردازید، تنها با استفاده از کدها و قالب های آماده می توانید برای کسب و کار خود یک سیستم مدیریت محتوا ایجاد کنید.استفاده از CMSهای آماده تا حد قابل توجهی هزینه ها را کاهش می دهد و این امکان را به شما می دهد که در کمترین زمان یک سیستم مدیریت محتوایی برای سایتتان تهیه کنید.

سیستم مدیریت محتوا

مزایای سیستم مدیریت محتوا آماده

استفاده از سیستم مدیریت محتوای آماده مزایایی دارد که عبارتند از:

بهبود مداوم CMSها

به دلیل به روز شدن سیستم های مدیریت محتوای آماده به صورت مکرر، امکان بهبود و توسعه آن نیز به صورت مداوم وجود دارد. بنابراین اگر ویژگی جدیدی در CMSها ایجاد شود، شما نیز می توانید به سرعت و به راحتی آن را در CMS خود ایجاد کنید.

دسترسی بالا

اگر می خواهید بدانید که سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده، لازم است به این نکته توجه کنید که در CMSهای آماده امکان تغییرکلی یا به روز رسانی سایتتان وجود دارد. یعنی دسترسی بالا این امکان را برای CMSهای آماده ایجاد کرده است. به عنوان مثال می توانید تنها با اتصال به اینترنت، تم سایتتان را تغییر دهید.

طراحی سایت اختصاصی

رعایت اصول سئو در CMS آماده

برای دانستن اینکه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده، یکی از مهمترین نکات، رعایت اصول سئو است. با استفاده از CMSهای آماده می توانید صفحه ای را که مدنظرتان است از لحاظ سئو و موتورهای جستجو بهبود بخشید. یعنی رعایت اصول سئو در CMSهای آماده به راحتی امکان پذیر است.


سخن آخر

تمام موارد لازم برای اینکه بدانید سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بهتر است یا آماده را مطرح کردیم. ابتدا باید مشخص کنید که برای چه کسب و کاری نیاز به CMS دارید سپس اقدام به انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا که در دو نوع اختصاصی و آماده وجود دارد، نمایید. منظور از نوع کسب و کار، بزرگ و کوچکی آن و همچنین نوع خدمت یا محصولی است که ارائه می دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *