وب سرویس راویس

طراحی سایت آژانس مسافرتی

در دنیای پرسرعت امروزی که همه کارها به وسیله اینترنت و با سرعت زیاد انجام می شود، وجود وب سایت برای هر کسب و کاری به یک امر واجب و حیاتی تبدیل شده است. آژانس های گردشگری نیز برای افزایش درآمد و همچنین سهولت کاربران، باید اقدام به طراحی سایت آژانس مسافرتی نمایند.


ضرورت طراحی سایت آژانس گردشگری

با رونق و گسترش طراحی سایت آژانس مسافرتی، امروزه این سایت ها به شکل بومی و برای نشان دادن مناطق تاریخی و گردشگری هر منطقه به طور جداگانه طراحی می شوند تا پاسخگوی تمام نیازهای مشتریان باشند. یکی از مهمترین الزاماتی که باید در طراحی سایت آژانس مسافرتی رعایت شود، برخورداری از قابلیت چند زبانه می باشد. چرا که بازدید کنندگان وب سایت های گردشگری تنها محدود به یک قشر و یک زبان نمی شود بلکه افراد گوناگون و با زبان های مختلف ممکن است از یک سایت گردشگری دیدن نمایند و از خدمات آن استفاده کنند

استاندارد طراحی سایت گردشگری

عوامل موثر بر موفقیت طراحی سایت آژانس مسافرتی

صرفاً با طراحی یک سایت نمی توان موفقیت آژانس های مسافراتی را تضمین نمود، بلکه این کار مستلزم رعایت برخی اصول است که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم:

1/ خدمات وب سایت گردشگری

مهمترین و اصلی ترین هدف از طراحی سایت گردشگری، معرفی خدماتی است که آن شرکت ارائه می کند. به کمک طراحی یک سایت استاندارد و اصولی می توان این امکان را برای مشتریان فراهم نمود تا کلیه اقدامات مربوط به رزرو بلیط، رزرو تور، انتخاب هتل، پرداخت هزینه و… خودشان انجام دهند. برای معرفی هرچه بهتر اماکن گردشگری، طراحی وب سایت بهترین راه حل خواهد بود و برای اینکه احتمال دستیابی به این هدف افزایش یابد بهتر است که معرفی اماکن گردشگری به همراه تصاویر واضحی از آنها باشد.

2/ امکان پرداخت آنلاین

از آنجایی که روزانه میلیون ها نفر از اینترنت استفاده می کنند، این بستر محل مناسبی برای افزایش درآمد سایت ها است. از این رو سایت های گردشگری اگر برای خرید بلیط ، وب سرویس رزرو هتل و… یک درگاه اینترنتی برای پرداخت وجه قرار دهند، می توانند درآمد خود را تا حد زیادی افزایش دهند.

3/ دسته بندی نمودن موضوعات

یکی دیگر از عوامل موثر بر موفقیت سایت های گردشگری، تقسیم نمودن وب سایت به بخش های تفکیک شده از لحاظ موضوعی است. به طور مثال قرار دادن تورهای گردشگری به طور جداگانه و قرار دادن کلیه اطلاعات درباره هریک از آنها، به مشتریان برای انتخاب بهترین تور کمک خواهد کرد و میزان فروش وب سایت نیز افزایش می یابد.


تاثیر طراحی سایت گردشگری در میزان فروش

همانطور که گفته شد، طراحی سایت برای آژانس های مسافرتی و گردشگری بسیار حائز اهمیت می باشد. سایت های گردشگری در حقیقت در نقش یک ویترین عمل می کنند به طوری که مدیران آژانس های مسافرتی می توانند با معرفی خدمات آژانس خود در وب سایت طراحی شده، افراد را با آنها آشنا کنند و مشتریان بیشتری را جذب نمایند. هرچه قدر که کیفیت سایت بیشتر باشد، تعداد بازدید کنندگان افزایش می یابد که این ویژگی در نهایت باعث بیشتر شدن تعداد مشتریان وفادار می شود.

تاثیر طراحی سایت گردشگری در میزان فروش

همانطور که گفته شد، طراحی سایت گردشگری بسیار حائز اهمیت می باشد. سایت های گردشگری در حقیقت در نقش یک ویترین عمل می کنند به طوری که مدیران آژانس های مسافرتی می توانند با معرفی خدمات آژانس خود در وب سایت طراحی شده، افراد را با آنها آشنا کنند و مشتریان بیشتری را جذب نمایند. هرچه قدر که کیفیت سایت بیشتر باشد، تعداد بازدید کنندگان افزایش می یابد که این ویژگی در نهایت باعث بیشتر شدن تعداد مشتریان وفادار می شود.


مهم ترین نکات طراحی سایت آژانس مسافرتی

همانطور که گفته شد هدف اصلی از طراحی سایت آژانس مسافرتی معرفی خدمات مجازی به مشتریان و افزایش میزان بازدیدکنندگان از سایت گردشگری می باشد. اما چطور میتوان با طراحی سایت آژانس مسافرتی تعداد بازدید کنندگان یک سایت گردشگری را افزایش داد؟ در پاسخ باید بگوییم که رسیدن به این هدف چندان کار ساده ای نبوده و لازم است که اقدامات گسترده ای انجام شود.

اولین اقدامی که طراحان سایت های مسافرتی باید به آن توجه کنند، بهینه کردن وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد که به این فرایند اصطلاحاً «سئو» گفته می شود. اگر یک سایت از نظر سئو بهینه شده باشد، کاربران به محض سرچ هر عبارتی که مربوط به حوزه فعالیت سایت مورد نظر می باشد، بلافاصله سایت مذکور را در صفحه اول نتایج گوگل مشاهده خواهند نمود.


سئو وب سایت مسافرتی

رعایت اصول سئو به تنهایی موفقیت یک وب سایت مسافرتی را تضمین نمی کند بلکه این موفقیت به عوامل دیگری نیز وابسته خواهد بود که یکی از آنها رعایت الزامات فنی می باشد. منظور از الزامات فنی یک سایت، سرعت بالا و در دسترس بودن آن می باشد.

چرا که امروزه با پیشرفت تکنولوژی سرعت انجام کارها تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است و اگر یک کاربر با سایتی مواجه شود که نمایش محتوای خود را بسیار کند انجام می دهد، به سرعت از آن خارج می شود و به سراغ سایت دیگری خواهد رفت که این عمل باعث نابودی و شکست سایت خواهد شد.

علاوه بر این ، محتوای یک سایت استاندارد باید قابل نمایش در هر نوع نمایشگری، مانند نمایشگرهای کامپیوتر، تبلت و موبایل باشد تا کاربران در صورت مطالعه با گوشی و تبلت به مشکل برنخورند

با توجه به موارد گفته شده، به راحتی نمی توان یک سایت گردشگری استاندارد را طراحی نمود و طراحی آن به دانش و تخصص زیادی نیاز خواهد داشت. از این رو بهتر است که انجام این کار به متخصصان و افراد باتجربه در این زمینه واگذار شود.

سئو وب سایت گردشگری

امکانات آژانس گردشگری و مسافرتی

طراحی سایت آژانس مسافرتی امکاناتی که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم را برای مشتریان خود فراهم خواهند نمود:

 • ارائه اطلاعات مفید درباره آژانس مسافرتی
 • معرفی جاذبه های گردشگری مناطق گوناگون در دسته بندی های جداگانه
 • مشاهده تورهای داخلی و خارجی
 • مشاهده تورهای کوتاه مدت 1 روزه و چند روزه
 • مشاهده زمان حرکت، نوع وسیله نقلیه، لوازم مورد نیاز و… برای هریک از تورها
 • مشاهده تصاویر تورها
 • اطلاع از میزان ظرفیت تورها
 • امکان رزرو و خرید آنلاین تورها
 • اطلاع لحظه به لحظه از تورها به وسیله ایمیل و یا پیامک
 • آگاهی از وضعیت آب و هوایی هر کشور
 • آگاهی از تورهای پربازدید تر
 • نمایش هتل ها و امکان رزرو آنها
 • امکان ثبت نظر برای هر تور
 • معرفی و اشتراک گذاری تورها به افراد دیگر

چگونگی طراحی سایت آژانس مسافرتی

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که طراحی سایت آژانس مسافرتی به چه صورت انجام می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که در ابتدا مدیران آژانس های مسافرتی باید یک شرکت برای طراحی سایت آژانس مسافرتی خود انتخاب و با آن قرارداد ببندند.

در مرحله بعد کارشناسان شرکت مربوطه سلیقه مدیران را در زمینه سایت خود جویا می شوند و اقدام به ارائه یک طرح گرافیکی می نمایند تا مدیران آن چیزی را در ذهن داشتن در ابعاد واقعی مشاهده نمایند. در مرحله کارشناس مورد نظر با درخواست کننده سایت درباره جزئیات طرح صحبت کرده و نواقص آنها را برطرف می نماید.


سوالات متداول

 1. عوامل موثر بر موفقیت طراحی سایت آژانس مسافرتی چیست ؟

  خدمات وب سایت گردشگری
  امکان پرداخت آنلاین
  دسته بندی نمودن موضوعات

 2. هدف اصلی از طراحی سایت آژانس مسافرتی چیست ؟

  هدف اصلی از طراحی سایت آژانس مسافرتی معرفی خدمات مجازی به مشتریان و افزایش میزان بازدیدکنندگان از سایت گردشگری می باشد