وب سرویس راویس

وب سرویس قطار

وب سرویس قطار یکی از بستر هایی است که کاربر توسط آن می تواند به صورت غیر حضوری اقدام به خرید بلیط قطار کند. خرید بلیط های قطار گاهی بسیار زمان گیر می شود. برای خرید بلیط های قطار می توان از وب سرویس های مختلف استفاده کرد.
این وب سرویس ها به صورت بیست و چهار ساعته در دسترس می باشند. این سرویس ها به این صورت طراحی شده اند که کاربر بتواند مقایسه، رزرو، جستجو و در نهایت پرداخت آنلاین نماید. استفاده از api فروش بلیط قطار مزایای زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.


وب سرویس‌ قطار چیست ؟

معمولا وب سرویس‌ قطار به این صورت پیاده سازی می شود که امکان رزرو و مقایسه و پرداخت آنلاین وجود داشته باشد. وب سرویس قطار معمولا به پایگاه های داده ی بلیط های قطار شرکت های حمل و نقل متصل می شوند و در نهایت با استفاده ثبت اطلاعات در سامانه کاربر موفق به خرید بلیط می شود. قطار معمولا یک وسیله حمل و نقل مناسب سفر، امن تر، بهینه تر و با سرعت تر است. مهم ترین عامل در استفاده از قطار کاهش آلودگی است.

راه اندازی و ایجاد وب سرویس‌ قطار معمولا به سادگی انجام می شود. برای اینکه بتوانید وب سرویس خود را راه اندازی کنید می توانید با کارشناس مشاوره کنید. استفاده از وب سرویس ها مزایای زیادی دارند. وب سرویس در واقع می تواند خرید و فروش بلیط را آسان کند. بزرگترین وب سرویس های قطار مربوط به شرکت های حمل و نقل رجاء و فدک است. این وب سرویس ها لیست حرکت قطارها را به سرعت در دسترس قرار می دهند و کاربر می تواند بلیط مورد نظر را خریداری کند.


بهترین زمان برای خرید بلیط

بهترین زمان خرید بلیط معمولا یک الی دو هفته قبل از حرکت است. برای سفر با قطار معمولا روش های زیادی جهت خرید بلیط وجود دارد. یکی از روشها استفاده از وب سرویس رجا قطار برای خرید بلیط می باشد. استفاده از وب‌سرویس به این دلیل مناسب است که می توانید زمان بندی تمامی قطارها به مقصد های مختلف را مشاهده کنید. برای خرید بلیط می توانید از بلیط های لحظه آخری و تخفیف دار استفاده کنید. در وب سرویس قطار برخی از بلیط های تخفیف دار نیز قابل خرید هستند.

بلیط های‌قطار معمولا در عید نوروز نیز به سختی قابل رزرو هستند. لذا افرادی که می خواهند بلیط رزرو کنند می توانند تا یک ماه قبل از سفر های نوروزی از طریق وب سرویس بلیط قطار اقدام به رزرو بلیط قطار کنند. بلیط قطار در روز های پایانی سال اغلب ظرفیت ندارند و به سختی ظرفیت خالی یافت می شود. وب سرویس ها می توانند ضمن پیش فروش بلیط های نوروزی به سادگی به حجم عظیمی از کاربران از طریق اینترنت خدمات ارائه دهند. بنابراین برای اینکه بتوانید بلیط قطار خود را در زمان مناسب رزرو کنید برای بلیط های نوروزی حدود یک ماه قبل به وب سرویس های فروش آنلاین بلیط قطار سرزده و عملیات رزرو را انجام دهید.


مزایای وب سرویس قطار

 • این وب‌سرویس بهترین برنامه زمان بندی و قیمت و مقصد هر قطار با دسته بندی های خاص را نشان می دهد.
 • در وب سرویس بلیط قطار امکان جستجو، فیلتر کردن بر اساس هزینه های صعودی یا نزولی وجود دارد. در وب سرویس قطاربرای رزرو بلیط‌قطار می توان بسیار زودتر اقدام نمود.
 • وب سرویس به تامین کنندگان و خریداران امکان خرید آسان و کنسلی و عودت وجه آسان را می دهد. بنابراین اگر به هر دلیلی نتوانید از بلیط استفاده کنید می توانید بلیط قطار را کنسل کرده و در نهایت هزینه خود را دریافت کنید. از طرقی دیگر آن بلیط به راحتی در لیست فروش قرار می گیرد.
 • دسترسی بیست و چهار ساعته به وب سرویس رجا باعث می شود از هر کجای دنیا و در هر ساعتی بتوانید بلیط خود را سفارش دهید و بلیط خود را خریداری کنید. درگاه های پرداخت آنلاین برای پرداخت یک گزینه مناسب هستند که می توانند دغدغه های پرداخت و اتلاف زمان را از بین ببرند.
 • شرکت های حمل و نقل به راحتی می توانند بلیط خود را به صورت همزمان به فروش برسانند.
 • افزایش رضایت مشتری را به همراه دارد. در واقع مشتریان در هر مقطع زمانی می توانند از وب سرویس جهت رزرو استفاده کنند. چنانچه در حین اجرای عملیات کاربر با مشکل مواجه شود، شخص می تواند به سرعت با پشتیبانی ارتباط برقرار کند و در نهایت مشکل خود را برطرف کرده و ادامه روند را انجام بدهد.

وب سرویس فروش بلیط قطار

وب‌سرویس فروش بلیط‌ قطار به منظور تسهیل خرید و فروش بلیط قطار راه اندازی می شود. شرکت های مختلفی همواره در این راستا فعالیت می کنند. برای اینکه بتوانید از وب‌سرویس های معتبر بلیط تهیه کنید می توانید ابتدا با پشتیبانی آنها به صورت تلفنی صحبت کنید و در نهایت از اعتبار آن ها مطمئن شوید. بسیاری از وب‌سرویس های فروش بلیط قطار می توانند خدمات با کیفیت و معتبری ارائه بدهند.

در صورتی که از وب سرویس رجا استفاده می کنید می توانید بلیط ها را مقایسه کرده و بهترین زمان و بهترین قیمت را انتخاب کنید. کار با api فروش بلیط قطار بسیار راحت و سریع است. وب‌سرویس فروش بلیط قطار از طریق تلفن های موبایل و همچنین از طریق لپ تاپ قابل استفاده است. فروش آنلاین بلیط توسط وب‌سرویس ها انجام می شود. بسیاری از افراد که مجبور به مسافرت های عجله ای هستند می توانند از سیستم های فروش آنلاین بلیط استفاده کنند. این سیستم ها امکان مشاهده برنامه حرکت قطار‌ها را با کیفیت بیشتر فراهم می کند.

فروش آنلاین بلیط در تمامی زمان ها امکان پذیر است و نیازی به رفتن به دفتر خدمات حمل و نقل نخواهید داشت. وب سرویس قطار هم یکی از سرویس‌های فروش آنلاین بلیط‌ قطار است که با نظم خاصی اقدام به فروش بلیط می کنند.


ویژگی های وب سرویس

وب سرویس ویژگی های بسیاری دارد از جمله این ویژگی ها می توان به مواردی چون پنل پشتیبانی، پنل گزارشات، پنل مالی اشاره کرد. پنل پشتیبانی در وب سرویس دارای ابزارهایی چون نمایش بلیط و ارسال مجدد برای کاربر، قابلیت سرچ ها بر اساس فیلتر های مختلف، قابلیت ویرایش بلیط ها و همچنین پنل گزارشات شامل ارائه آمار های روزانه، هفتگی و ماهانه است.

در نهایت پنل مالی شامل بررسی میزان کل بلیط های فروش رفته، بررسی و محاسبه میزان سود و در نهایت بررسی هزینه های عودت شده نیز می باشد. از جمله امکانات دیگری که در این api فروش بلیط قطار قرار دارد می توان به پنل فروش و پنل دفترچه تلفن و حساب کاربری شخص اشاره کرد. پنل فروش می تواند برای قرار دادن بلیط های جدید مورد استفاده قرار گیرد. پنل دفترچه تلفن و حساب کاربری نیز برای ایجاد حساب کاربری و تشکیل پروفایل مورد استفاده قرار می گیرد

برای آشنایی بیشتر با انواع وب سرویس به سایت سیتی نت مراجعه بفرمایید.


سوالات متداول

 1. وب سرویس‌ قطار چیست ؟

  وب سرویس قطار معمولا به پایگاه های داده ی بلیط های قطار شرکت های حمل و نقل متصل می شوند و در نهایت با استفاده ثبت اطلاعات در سامانه کاربر موفق به خرید بلیط می شود.

 2. ویژگی های پنل پشتیبانی در وب سرویس قطار چیست ؟

  پنل پشتیبانی در وب سرویس دارای ابزارهایی چون نمایش بلیط و ارسال مجدد برای کاربر، قابلیت سرچ ها بر اساس فیلتر های مختلف، قابلیت ویرایش بلیط ها است.