وب سرویس راویس

وب سرویس گردشگری

قبل از بررسی وب سرویس های گردشگری قصد داریم که شما را با مفهوم وب سرویس و نحوه عملکرد آن آشنا کنیم. به طور کلی منظور از وب سرویس، یک سیستم نرم افزاری می باشد که بین 2 دستگاه موجود در شبکه ارتباط برقرار می کند. وب سرویس ها بر اساس پیام هایی که از طرف مشتریان و کاربران خود دریافت می کنند، عمل کرده و با توجه به درخواست آن ها، پاسخ می دهند. وب سرویس های طراحی شده هیچ ارتباطی با زبان برنامه نویسی و سیستم عامل نداشته و به راحتی می توان با هر سیستمی از آنها استفاده نمود.

با توجه به اینکه امروزه افراد دیگر، برای انجام کارهای خود بیرون نمی روند و ترجیح می دهند تا اقدامات مورد نیاز خود را در منزل و به وسیله کامپیوتر انجام دهند، در صنعت گردشگری وجود سرویس هایی برای برطرف کردن این نیاز مشتریان به یک ضرورت بسیار مهم تبدیل شده است. بنگاه های گردشگری از سیستم های وب سرویس رزرو هتل و خدمات پرواز برای ارائه اطلاع رسانی تورها استفاده می کنند.

برای انجام این کار، شرکت های ارائه دهنده وب سرویس ها، از آژانس های مسافرتی و گردشگری ضمانت نامه دریافت کرده و به آنها این امکان را می دهند تا از خدمات ارائه شده در وب سرویس ها بر روی سایت استفاده کنند، که البته برای انجام این عملیات یک سری قوانین و مقرراتی وضع می شود و آژانس های مسافرتی موظف هستند که تابع قوانین باشند. استفاده از این وب سرویس آژانس باعث می شود تا مشتریان بتوانند به صورت 24 ساعته از خدمات آن آژانس، مانند رزرو آنلاین هتل و خرید بلیط استفاده کنند.

امروزه افراد بسیار زیادی ترجیح می‌دهند رزرو بلیت های خود را از طریق پلتفرم جامع فروش بلیت اماکن گردشگری انجام دهند، زیرا این پلتفرم‌ به تمام نیازهای مسافران پاسخی مشخص می‌دهد.

وب سرویس گردشگری

مزایای استفاده از وب سرویس گردشگری

امکان برقراری ارتباط با شرکت های بزرگ، رزرو هتل و پرواز که در سراسر دنیا قرار دارند، به یک نیاز بسیار اساسی برای آژانس های مسافرتی تبدیل شده است. api گردشگری، سرویسی است که به راحتی می تواند این نیاز آژانس های مسافرتی و گردشگری را برطرف نماید.

دفاتر مسافرتی به کمک طراحی سایت گردشگری، درگاه های اتصال مستقیم به خدماتی که توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات رزرو هتل و پرواز، مشخص نموده و آن را در وب سایت خود به مشتریان خود ارائه می دهند و برای آنها این امکان را برقرار می کنند تا بتوانند به صورت آنلاین از خدمات شرکت مسافربری بهره مند شوند. در این مطلب به بررسی بیشتر وب سرویس آژانس مسافرتی و نکات مورد توجه برای طراحی هرچه بهتر یک وب سایت گردشگری و پلتفرم جامع فروش بلیت اماکن گردشگری می پردازیم.


فاکتورهای مهم در طراحی وب سایت های گردشگری

با توجه به موارد گفته شده برای رونق هرچه بیشتر دفاتر مسافرتی و آژانس های گردشگری، وجود یک وب سرویس مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. چرا که امروزه بیشتر افراد به دنبال دریافت خدمات بهتر و با سرعت بیشتر هستند. از این رو تنها طراحی یک api گردشگری به تنهایی نمی تواند موفقیت آژانس های مسافرتی را تضمین کند، بلکه طراحان باید به نکات بسیار زیادی در طراحی وب سرویس آژانس ها توجه نمایند. به همین منظور در ادامه چند مورد از مهمترین نکاتی که باید در طراحی یک وب سرویس سایت گردشگری در نظر گرفته شود، را مورد بررسی قرار داده ایم.


رعایت اصول سئو در طراحی وب سرویس آژانس مسافرتی

اولین و اساسی ترین فاکتور برای افزایش بازدیدکنندگان یک سایت، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد که در اصطلاح تخصصی به آن «سئو سایت» گفته می شود. برای اینکه یک سایت از لحاظ سئو بهینه باشد و به محض اینکه کاربر یک عبارتی مرتبط با سایت مدنظر را جستجو کند، سایت مذکور در صفحه اول گوگل نمایش داده شود، استفاده درست از منوها و همچنین دسته بندی محتوای سایت، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند که اهمیت این موضوع در وب سایت های گردشگری بیش از سایر وب سایت ها احساس می شود.

به طور مثال برای داشتن یک api گردشگری موفق، به منظور معرفی کردن مقاصد گردشگری داخلی، قید نام استان ها و تورهای مسافرتی مرتبط با هر یک از آنها در دسته بندی های جداگانه بسیار حائز اهمیت می باشد. بیشتر مخاطبان سایت های گردشگری، به ویژه مخاطبان خارجی به دلیل نداشتن شناخت کافی برای انتخاب مقصد خود نیاز به خواندن مقالاتی در رابطه با مناطق گوناگون دارند تا بتوانند با دید بازتر مقصد مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. به همین دلیل در سایت های گردشگری به جهت معرفی نمودن مقاصد گردشگری خارجی، وجود مقالاتی درباره هریک از آنها بسیار ضرورت دارد.

اصول سئو در طراحی سایت گردشگری

انتخاب محتوا مناسب وب سایت های گردشگری

علاوه بر موارد گفته شد، محتوایی که در بردارنده کلمات کلیدی مناسب و با تعداد کافی باشد، جزو اصلی ترین فاکتورها برای بهینه سازی سایت از نظر سئو می باشد. در وب سایت های گردشگری قرار دادن عکس هایی واضح و مرتبط با هر کدام از مقاصد گردشگری می توانند به کاربران دید بهتری داده و به آنها برای انتخاب بهتر مقصد گردشگری کمک کند.

کیفیت، زیبایی، ابعاد و حجم عکس ها از مهمترین فاکتورهایی هستند که در این خصوص باید به آنها توجه نمود. به طور مثال عکس ها باید در عین باکیفیت بودن، سرعت نمایش محتوای وب سایت را نیز حفظ نمایند و هیچ خللی در آن ایجاد نکنند. چرا که سرعت یک ساعت به راحتی می توانند تعداد بازدید کنندگان را تغییر دهد.

محتوای مناسب وب سایت های گردشگری

معرفی درست و جامع تورها

در طراحی وب سرویس گردشگری، اینکه تولیدکنندگان محتواها بتوانند تورها را با استفاده از بهترین کلمات کلیدی معرفی کنند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. علاوه بر این اگر تورها به طور کاملا شفاف و دسته بندی شده در معرض نمایش کاربران قرار گیرند، می تواند باعث افزایش فروش آژانس های مسافرتی نیز شوند.

از آنجایی که بیشتر آژانس های مسافرتی بزرگ و معتبر، به طور همزمان تورهای متنوعی را در اقصی نقاط دنیا برگزار می کنند، احتمال دارد که افراد با انتخاب کشور مورد نظر خود با تورهای گوناگونی روبرو شوند که در آن کشور برگزار می شود، از این رو نمایش دقیق قیمت هریک از آنها، به طوری که کاربر بتواند آنها را با یکدیگر مقایسه کند، تاثیر بسیار زیادی در افزایش موفقیت و فروش وب سایت مورد نظر دارد.


معرفی رویدادها و فستیوال های مهم در وب سرویس آژانس مسافرتی

لازم به ذکر است که شرکت های گردشگری تنها با ارائه اطلاعات دقیق درباره مقصد گردشگری و امکاناتی که در هریک از تورها ارائه می شود، نمی توانند موفقیت زیادی را کسب کنند. بلکه آنها نیاز دارند تا سایر برنامه ها و رویدادهایی را که در هر یک از تورها برگزار می شود، در وب سایت خود به طور کامل و با تمام جزییات بیان کنند.

به طور کلی هر چقدر که طراح یک وب سرویس گردشگری در طراحی آن خلاقیت و ظرافت بیشتری را صرف نماید، می تواند میزان موفقیت آژانس مسافرتی مدنظر را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. لازم به ذکر است که آن دسته از وب سرویس های گردشگری که به کاربران اجازه می دهند تا تورهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند و اطلاعات مورد نیاز درباره آنها را، مانند قیمت هتل و پرواز را به ترتیب های نزولی و یا صعودی نمایش دهند، از موفقیت بسیار بیشتری برخوردار می باشند.

مزایای وب سرویس گردشگری

امکان رزرواسیون آنلاین در وب سایت گردشگری

اگر یک وب سایت گردشگری از وب سرویس آژانس مسافرتی مناسب برای ارائه خدمات رزرواسیون آنلاین استفاده نکند، به راحتی شکست خواهد خورد و نمی تواند در عرصه رقابت باقی بماند. چرا که این ویژگی باعث می شود تا کاربران بتوانند به راحتی بسیاری از خدمات مانند؛ رزرو هتل، کرایه خودرو و یا رزرو تورهای مجلل را به صورت کاملا آنلاین و بدون مراجعه حضوری به آژانس مسافرتی انجام دهند.

وب سرویس گردشگری

شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وب سرویس آمادئوس
وب سرویس پرتو
وب سرویس ماهان
وب سرویس ایران ایر
سایر خدمات
4.4/5 - (5 امتیاز)