وب سرویس راویس

وب سرویس نیرا

نیرا نام یک شرکت نرم افزاری است که فعالیت این شرکت عمدتا در زمینه طراحی، تولید و پشتیبانی نرم افزارهای صنعت حمل و نقل و سیستم های رزرواسیون بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و ترانسفر فرودگاهی می باشد. در حال حاضر اکثر ایرلاین های داخلی ایران از وب سرویس نیرا که یکی از محصولات شرکت نیرا می باشد برای فروش بلیط هواپیما استفاده می نمایند.

یکی از فاکتورهای مهم و نیازمندی های ضروری شرکت های هواپیمایی در هنگام انتخاب و خرید سیستم رزرواسیون بلیط هواپیما، دارا بودن خروجی API جهت ارائه به وب سایت ها و اپلیکیشن های فروش آنلاین بلیط می باشد، از این رو شرکت نیرا وب سرویس نرم افزار خود را آماده و در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار داده تا آنها بتوانند هم در وب سایت های خود استفاده نمایند و هم در اختیار آژانس های هواپیمایی و وب سایت های فروش آنلاین خدمات گردشگری قرار دهند.

وب سرویس نیرا

اهمیت استفاده از سیستم رزرواسیون نیرا برای آژانس‌های مسافرتی نوپا

آژانس‌های مسافرتی و مجموعه‌های فعال در زمینه فروش هواپیما با استفاده از سیستم رزرواسیون نیرا می‌توانند خدمات ارائه و فروش بلیط به مسافران را با کیفیت بهتری ارائه کنند. با توجه به اینکه این روزها بسیاری از ایرلاین‌های داخلی روی این سیستم فعالیت دارند و خدمات خود را به طور یکپارچه از طریق این وب سرویس ارائه می‌کنند، داشتن آن برای تمام آژانس‌های نوپا الزامی است و برگ برنده محسوب می‌شود.

ویژگی‌های سیستم رزرو نیرا

سیستم رزرو نیرا با این هدف طراحی شد که دسترسی به بلیط‌ وسایل نقلیه مسافرتی ساده‌تر شده و رزرو آن‌ها بدون کوچک‌ترین محدودیت زمانی و مکانی قابل انجام باشد. این وب سرویس، ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

اطلاعات دقیق پروازها

اطلاعات دقیق پروازها مانند چارتری یا سیستمی بودن، مسیر پرواز شامل مبدا، مقصد و توقف در صورت وجود و بسیاری موارد دیگر که مسافران باید از آن‌ها مطلع باشند، جزو اطلاعات پایه این سرویس هستند.

گزارش مالی

یکی از ویژگی‌های مهم وب سرویس نیرا، ارائه گزارش دقیق و کامل از قیمت پروازها در ایرلاین‌های مختلف است. این موضوع امکان مقایسه را برای مسافران فراهم می‌کند تا از طریق آن بهترین بلیط با توجه به بودجه و شرایط خود را خریداری کنند.

امکان رزرو بدون محدودیت

در بسیاری از وب سرویس‌ها رزرو بلیط با محدودیت‌هایی مانند تعداد همراه است. به عنوان مثال در بعضی از سرویس‌ها مسافران حقیقی قادر به خرید 4 بلیط هستند و برای خرید تعداد بیشتر باید از طریق آژانس اقدام کنند اما در سیستم رزرواسیون نیرا، بلیط بدون محدودیت تعداد نفرات به فروش می‌رسد.

Citynet Booking Engine

پیاده سازی سیستم رزرواسیون نیرا توسط سیتی نت

گروه سیتی نت با توجه به نیاز مشتریان و آژانس های هواپیمایی و کوچ کردن اکثر ایرلاین های داخلی از سیستم گابریل و سایر سیستم ها به سیستم نیرا، وب سرویس نیرا را پیاده سازی کرده و در حال حاضر به سیستم یکپارچه رزرواسیون آنلاین سیتی نت Citynet Booking Engine نیز متصل کرده است.

آژانس های هواپیمایی می توانند با دریافت ساین از ایرلاین های زیر و استفاده از سیستم یکپارچه رزرواسیون آنلاین سیتی نت Citynet Booking Engine که مهمترین محصول گروه سیتی نت بشمار می رود، امکان فروش بلیط ایرلاین های زیر را بصورت آنلاین روی وب سایت یا اپلیکیشن خود فراهم نمایند. شرکت هواپیمایی تابان، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی وارش، شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی ساها، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی کارون.نحوه دریافت و استفاده از وب سرویس نیرا

هر شخص حقیقی که بخواهد کسب و کار فروش بلیط هواپیما راه اندازی نماید ابتدا باید یک شرکت با موضوع فعالیت فروش بلیط هواپیما به ثبت برساند، سپس باید یک مجوز به نام مجوز بند “الف” از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نماید که البته گرفتن این مجوز مقدمات و پیش نیازهایی لازم دارد که شرایط گرفتن مجوز بند “الف” را در نوشته دیگری به اطلاع شما می رسانیم.

بعد از گرفتن مجوز بند “الف”، شرکت های هواپیمایی مجاز هستند تا دسترسی به سیستم فروش بلیط هواپیمایی خود را در اختیار آژانس های هواپیمایی قرار دهند. البته ایرلاین ها برای دادن این دسترسی از آژانس های هواپیمایی ضمانتنامه  بانکی می گیرند که هم گرفتن مجوز بند “الف” و هم گرفتن ضمانتنامه برای اغلب آژانس های هواپیمایی کار دشواری است.

نرم افزار رزواسیون نیرا

با توجه به اطلاعاتی که در بالا آمده و به بیان دیگر دسترسی به اکانت رزرواسیون و وب سرویس نیرا فقط از طریق ایرلاین هایی امکان پذیر است که از سیستم رزرواسیون نیرا استفاده می کنند و شرکت های هواپیمایی این دسترسی را با شرایط بسیار سخت فقط به آژانس های هواپیمایی دارای مجوز بند “الف” واگذار می نمایند. ما با همکاری و هماهنگی با چندین آژانس هواپیمایی که از مشتریان سیتی نت هستند و دسترسی به وب سرویس نیرا دارند، امکانی را فراهم آورده ایم تا پرواز ایرلاین هایی که روی سیستم نیرا هستند را جهت رزرو آنلاین روی وب سایت مشتریانی قرار دهیم که امکان گرفتن وب سرویس نیرا را ندارند.

سیستم رزرواسیون یکپارچه خدمات گردشگری سیتی نت Citynet Booking Engine این قابلیت را دارد تا بصورت آنلاین به وب سرویس اختصاصی و یا اشتراکی نرم افزار نیرا متصل شود.


مزایا و معایب استفاده از وب سرویس نیرا

وب سرویس نیرا در حال حاضر یکی از بهترین وب سرویس‌ها و سیستم‌های رزرواسیون آنلاین است که در زمینه فروش بلیط‌ ایرلاین‌های مختلف و خدمات مشابه به مسافران و آژانس‌های هواپیمایی فعالیت دارد. طراحی هوشمندانه این وب سرویس که باعث سرعت بالای آن می‌شود و پشتیبانی فوق‌العاده عالی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سیستم هستند. البته مزایای این وب سرویس به موارد گفته شده خلاصه نمی‌شود. در صورتی که قصد انتخاب یک وب سرویس برای شروع کار خود را دارید و تمام مجوزهای لازم مانند مجوز بند الف را دریافت کرده‌اید؛ اما هنوز در انتخاب سرویس مورد نیاز مردد هستید، آشنایی با مزایا و معایب سیستم نیرا خیال شما را راحت خواهند کرد. مزایای این سیستم عبارتند از:

  • امکان استفاده از سیستم برای تمام آژانس‌های دارای مجوز بند الف، بدون محدودیت
  • پوشش‌دهی حداکثری ایرلاین‌های داخلی مانند آسمان، قشم ایر، وارش، تابان، زاگرس و….
  • پوشش مهم‌ترین ایرلاین‌های خارجی
  • پیاده‌سازی و راه‌اندازی ساده‌تر نسبت به وب سرویس‌های قدیمی مانند گابریل
  • فعالیت در زمینه رزرو بلیط قطار و اتوبوس در کنار هواپیما
  • سرعت بالاتر ارائه بلیط و…
مزایا و معایب استفاده از وب سرویس نیرا

معایب وب سرویس نیرا

سیستم رزرواسیون نیرا ایراد به خصوصی ندارد و موردی نیست که به عنوان عیب یا مشکل این سیستم قابل عنوان باشد. با این حال بزرگ‌ترین ایرادی که می‌توان به این سیستم گرفت عدم امکان پیاده‌سازی آن توسط اشخاص حقیقی است. پیاده‌سازی و استفاده از این سیستم نیاز به مجوز بند الف دارد که دریافت این مجوز و بعد از آن، پیاده‌سازی وب سرویس نیرا روی سایت آژانس پروسه‌ای پیچیده و زمان‌بر است. البته با استفاده از خدمات گروه سیتی نت، بخش زیادی از این پروسه به راحتی طی می‌شود.

جهت خرید وب سرویس نیرا با کارشناسان ما در سیتی نت در ارتباط باشید.