وب سرویس راویس

وب سرویس نیرا

نیرا نام یک شرکت نرم افزاری است که فعالیت این شرکت عمدتا در زمینه طراحی، تولید و پشتیبانی نرم افزارهای صنعت حمل و نقل و سیستم های رزرواسیون بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و ترانسفر فرودگاهی می باشد. در حال حاضر اکثر ایرلاین های داخلی ایران از وب سرویس نیرا که یکی از محصولات شرکت نیرا می باشد برای فروش بلیط هواپیما استفاده می نمایند.

یکی از فاکتورهای مهم و نیازمندی های ضروری شرکت های هواپیمایی در هنگام انتخاب و خرید سیستم رزرواسیون بلیط هواپیما، دارا بودن خروجی API جهت ارائه به وب سایت ها و اپلیکیشن های فروش آنلاین بلیط می باشد، از این رو شرکت نیرا وب سرویس نرم افزار خود را آماده و در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار داده تا آنها بتوانند هم در وب سایت های خود استفاده نمایند و هم در اختیار آژانس های هواپیمایی و وب سایت های فروش آنلاین خدمات گردشگری قرار دهند.

وب سرویس نیرا

پیاده سازی سیستم رزرواسیون نیرا توسط سیتی نت

گروه سیتی نت با توجه به نیاز مشتریان و آژانس های هواپیمایی و کوچ کردن اکثر ایرلاین های داخلی از سیستم گابریل و سایر سیستم ها به سیستم نیرا، وب سرویس نیرا را پیاده سازی کرده و در حال حاضر به سیستم یکپارچه رزرواسیون آنلاین سیتی نت Citynet Booking Engine نیز متصل کرده است.

آژانس های هواپیمایی می توانند با دریافت ساین از ایرلاین های زیر و استفاده از سیستم یکپارچه رزرواسیون آنلاین سیتی نت Citynet Booking Engine که مهمترین محصول گروه سیتی نت بشمار می رود، امکان فروش بلیط ایرلاین های زیر را بصورت آنلاین روی وب سایت یا اپلیکیشن خود فراهم نمایند. شرکت هواپیمایی تابان، شرکت هواپیمایی زاگرس، شرکت هواپیمایی وارش، شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت هواپیمایی کاسپین، شرکت هواپیمایی آتا، شرکت هواپیمایی ساها، شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی کارون.

Citynet Booking Engine

نحوه دریافت و استفاده از وب سرویس نیرا

هر شخص حقیقی که بخواهد کسب و کار فروش بلیط هواپیما راه اندازی نماید ابتدا باید یک شرکت با موضوع فعالیت فروش بلیط هواپیما به ثبت برساند، سپس باید یک مجوز به نام مجوز بند “الف” از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نماید که البته گرفتن این مجوز مقدمات و پیش نیازهایی لازم دارد که شرایط گرفتن مجوز بند “الف” را در نوشته دیگری به اطلاع شما می رسانیم.

بعد از گرفتن مجوز بند “الف”، شرکت های هواپیمایی مجاز هستند تا دسترسی به سیستم فروش بلیط هواپیمایی خود را در اختیار آژانس های هواپیمایی قرار دهند. البته ایرلاین ها برای دادن این دسترسی از آژانس های هواپیمایی ضمانتنامه  بانکی می گیرند که هم گرفتن مجوز بند “الف” و هم گرفتن ضمانتنامه برای اغلب آژانس های هواپیمایی کار دشواری است.

نرم افزار رزواسیون نیرا

با توجه به اطلاعاتی که در بالا آمده و به بیان دیگر دسترسی به اکانت رزرواسیون و وب سرویس نیرا فقط از طریق ایرلاین هایی امکان پذیر است که از سیستم رزرواسیون نیرا استفاده می کنند و شرکت های هواپیمایی این دسترسی را با شرایط بسیار سخت فقط به آژانس های هواپیمایی دارای مجوز بند “الف” واگذار می نمایند. ما با همکاری و هماهنگی با چندین آژانس هواپیمایی که از مشتریان سیتی نت هستند و دسترسی به وب سرویس نیرا دارند، امکانی را فراهم آورده ایم تا پرواز ایرلاین هایی که روی سیستم نیرا هستند را جهت رزرو آنلاین روی وب سایت مشتریانی قرار دهیم که امکان گرفتن وب سرویس نیرا را ندارند.

سیستم رزرواسیون یکپارچه خدمات گردشگری سیتی نت Citynet Booking Engine این قابلیت را دارد تا بصورت آنلاین به وب سرویس اختصاصی و یا اشتراکی نرم افزار نیرا متصل شود.