وب سرویس راویس

وب سرویس ماهان

ایرلاین و وب سرویس ماهان، یکی از بهترین ایرلاین های ایرانی است که برای فروش بلیط و ارائه خدمات خود به طراحی وب سرویس پرداخته است. وب سرویس ماهان یکی از وب سرویس های پرمخاطب خرید بلیط هواپیما است که می تواند در رفع نیاز مسافران و ارائه خدمات آژانس های مسافرتی بسیار تاثیر گذار باشد. وب سرویس توسط ایرلاین ماهان و با هدف تامین رفاه حداکثری مسافران و ایجاد بستر ارائه خدمات ممتاز توسط آژانس های هواپیمایی همکار این ایرلاین طراحی شده است.

با وب سرویس ماهان، شما قادر خواهید بود تا میان تمامی پرواز های هواپیمایی ماهان در مسیر های پروازی مختلف، انواع بلیط های چارتری و سیستمی ماهان و کلاس های پروازی مختلف این ایرلاین معتبر ایرانی جستجو نموده و بلیط هواپیما مورد نظر خود را خریداری نمایید. با ما همراه باشید تا جزییات بیشتری از این وب سرویس بدانید.

تصویر وب سرویس ماهان

معرفی وب سرویس ماهان

برای آشنایی با گستردگی وب سرویس ماهان لازم است تا با گستردگی خدمات و پرواز های ایرلاین ماهان آشنا باشید. ایرلاین ماهان یکی از بزرگترین ایرلاین های ایرانی است که سالانه مسافرانی زیادی را جا به جا می نماید. این ایرلاین مسیر های پروازی مختلفی را پوشش داده و به بیش از 20 مقصد در داخل کشور، پرواز انجام می دهد. متنوع ترین پروازهای خارجی نیز از میان ایرلاین های ایرانی، متعلق به هواپیمایی ماهان است.

این ایرلاین در حال حاضر به بیش از 50 مقصد خارجی دارای پرواز می باشد. پرواز تهران- مسکو، تهران -سن پترزبورگ، تهران- دهلی، تهران -کازابلانکا، تهران- دبی، تهران- پکن و … از جمله پرواز های خارجی این ایرلاین معتبر هستند. پرواز های خارجی ایرلاین ماهان، علاوه بر تهران از شهر های مختلف ایران از جمله مشهد، شیراز و ساری انجام می شود. ایرلاین ماهان یکی از ایرلاین های متمایز در ارائه بلیط پرواز های خارجی است.

پرواز های داخلی و خارجی مختلف این ایرلاین به صورت سیستمی و چارتری به ارائه خدمات به مسافران می پردازند. پرواز تهران- سوریه، تهران – استانبول، تهران – مسکو از جمله پرواز های چارتری خارجی این ایرلاین هستند که بسیار پر طرفدار و پر استقبال می باشند.

همچنین این ایرلاین دارای کلاس های پروازی مختلف فرست کلس، تجاری و اکونومی است که خدمات رفاهی متنوعی را در این سه کلاس پروازی برای مسافران خود ارائه می نماید. شما به هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان، با گزینه های مختلفی از نظر مسیر های پروازی، برنامه های پروازی، نوع بلیط و کلاس پروازی مواجه هستید. یک وب سرویس می تواند شما را در ارائه خدمات بهتر به مسافران با جستجو سریع از میان پرواز های این ایرلاین یاری نماید.


خدمات متمایز از ایرلاین ماهان

با توجه به تعداد زیاد مسیر های پروازی و برنامه های مختلف پروازی در هر مسیر پروازی، ایرلاین ماهان در سال 93، برای اولین بار از وب سرویس خود رونمایی نمود. وب سرویس ماهان برای اولین بار در یک آژانس هواپیمایی پیاده سازی شد تا این آژانس بتواند با سرعت میان پرواز های مختلف جستجو نموده و بهترین گزینه را در سریع ترین زمان ممکن به مسافران ارائه نماید.

امروز آژانس های هواپیمایی زیادی از وب سرویس ماهان استفاده می نمایند. این وب سرویس مشابه هر وب سرویس دیگری به سایت ها، لینک ها و برنامه های مختلفی متصل است و امکان مبادله و پردازش سریع اطلاعات را در بستر یک پروتکل امن فراهم نموده است.

وب سرویس ماهان مشابه هر وب سرویس دیگری به محض دریافت یک درخواست از کاربر، با جستجو سریع، بهترین پاسخ را یافته و به کاربر خود ارائه می نماید. فرایند های مختلف مورد نیاز در آژانس های هواپیمایی برای خرید و فروش بلیط هواپیمایی ماهان، توسط این وب سرویس ارائه می شود.

وب سرویس

امکانات وب سرویس ایرلاین ماهان

در واقع شما با پیاده سازی وب سرویس ماهان، به هر آنچه که برای خرید یا فروش بلیط هواپیمایی ماهان نیاز دارید، دسترسی خواهید داشت. با این وب سرویس می توانید سطح کاربری های مختلف را برای مسافران و آژانس های همکار خود فراهم آورید.

بلیط ها را با برچسب های مد نظر خود به فروش برسانید. کد های تخفیف مختلفی برای کاربران در نظر بگیرید. برای مسافران پنل های اختصاصی ایجاد نمایید تا بتوانند خرید بلیط از هواپیمایی ماهان را مدیریت نمایند. دفترچه تلفن از مسافران که مشتری آژانس شما بوده اند؛ تهیه نمایید.

با وب سرویس ماهان ، امکان گزارش گیری بر اساس مسیر های پرواز، نوع پرواز و کلاس پرواز وجود دارد و شما می توانید فرایند های مختلف مدیریتی از جمله ، گرفتن گزارش های مالی را نیز در این وب سرویس انجام دهید. با این وب سرویس به راحتی می توانید سیستم مدیریت مشتری برای آژانس هواپیمایی خود پیاده نمایید.

وب سرویس ماهان نیز مشابه سایر وب سرویس ها یک بستر امن برای مبادله اطلاعات و برای انجام تراکنش های مالی است. تمامی تراکنش های مالی مربوط به رزرو، کنسلی ، استرداد و … می تواند به راحتی و با سرعت در بستر وب سرویس ماهان انجام شود. امکان ارسال پیامک و ایمیل نیز از طریق وب سرویس ماهان برای مسافرانی که از این ایرلاین بلیط هواپیما خریداری نموده اند، وجود دارد.

 امکانات وب سرویس ماهان

پیاده سازی وب سرویس ایرلاین ماهان

اگر تصمیم به پیاده سازی وب سرویس ماهان گرفته اید در گام نخست بایستی یک شرکت معتبر فعال در زمینه راه اندازی وب سرویس ها را شناسایی نمایید. یک شرکت معتبر با پیاده سازی وب سرویس ماهان، امکان خرید بلیط های هواپیمایی ماهان را در مسیرهای مختلف پروازی داخلی و خارجی، به صورت سیستمی و چارتری در کلاس های پروازی مختلف برای شما فراهم می آورد. شما قادر خواهید بود این بلیط ها را به سرعت جستجو، خریداری و با برچسب آژانس هواپیمایی خود در اختیار مسافران و مشتریان آژانس قرار دهید.

در وب سرویس ماهان امکان تعریف کمیسیون، مارک آپ برای هر قسمت به صورت مجزا وجود دارد. پس از پیاده سازی لازم است تا برای استفاده از امکانات مختلفی که این وب سرویس برای شما فراهم می آورد دوره های کوتاه آموزشی بگذرانید.

انواع گزارش گیری های مالی و مدیریتی ، ایجاد پنل های اختصاصی، تعریف سطح دسترسی ها و کد تخفیف ها، کنترل قرارداد ها و وضعیت پرداخت ها، امکانات مختلفی است که این وب سرویس برای شما فراهم نموده و به فرایند های جاری آژانس شما انسجام می بخشد.

mahan-web-service

اقدامات سیتی نت

گروه راهکارهای فناوری اطلاعات سیتی نت در اسفند ماه سال 1393 در جلسه ای با حضور جناب آقای ابراهیمی، معاونت محترم بازرگانی شرکت هواپیمایی ماهان، مهندس دادوران، مدیرIT وقت شرکت هواپیمایی ماهان و کاپیتان سید جواد حسینی، مدیریت آژانس هواپیمایی فضاگشت و حمایت های محبت آمیز هر سه نفر موفق به دریافت مستندات وب سرویس پرواز از شرکت هواپیمایی ماهان روی سایت آژانس هواپیمایی فضاگشت گردید و موفق شد طی چند ماه تلاش شبانه روزی، وب سرویس ماهان را به عنوان اولین شرکت IT پیاده کننده این وب سرویس در ایران، به اتمام برساند و در تیر سال 1394 روی وب سایت www.fazagasht.net قرار دهد.

بعد از پروژه آژانس فضاگشت، با مجوز و دسترسی به وب سرویس که با حمایت های جناب آقای برومند از مدیران شرکت هواپیمایی ماهان و تلاش همکاران ایشان در واحد وب سرویس، به بعضی از آژانس های مسافرتی داده شد. سیتی نت توانست پروژه وب سرویس ماهان را برای چندین آژانس مسافرتی دیگر که در زیر نام برخی از آنها آمده است اجرا نماید.


سوالات متداول

  1. امکانات تراکنش های مالی وب سرویس ماهان شامل چه مواردی است ؟

    وب سرویس ماهان یک بستر امن برای مبادله اطلاعات و برای انجام تراکنش های مالی است. تمامی تراکنش های مالی مربوط به رزرو، کنسلی ، استرداد و … می تواند در بستر وب سرویس انجام شود.امکان ارسال پیامک و ایمیل نیز از طریق وب سرویس ماهان وجود دارد.

  2. امکانات وب سرویس ماهان برای آژانس های مسافرتی چیست ؟

    انواع گزارش گیری های مالی و مدیریتی ، ایجاد پنل های اختصاصی، تعریف سطح دسترسی ها و کد تخفیف ها، کنترل قرارداد ها و وضعیت پرداخت ها، امکانات مختلفی است که این وب سرویس برای شما فراهم نموده و به فرایند های جاری آژانس شما انسجام می بخشد.

وب سرویس ماهان

شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وب سرویس اقامت 24
وب سرویس مقیم
وب سرویس چنلید
وب سرویس آمادئوس
سایر خدمات
به این مطلب امتیاز دهید