وب سرویس راویس

طراحی سایت هتل

هدف نهایی از ایجاد هر کسب و کاری ارائه ی خدمت است. اما برای ارائه یک خدمت نیاز است که آن را به طیف وسیعی از مخاطبین معرفی کنید، هتلداری نیز یکی از اموری است که نیازمند معرفی صحیح خدمات است و طراحی سایت هتل همان ابزاری است که به کسب و کار شما کمک می کند تا هتل و خدمات ارائه شده به مسافران را به بهترین نحو معرفی کرده و از این طریق به جذب مشتری بیشتر بپردازید. چرا که با فراگیر شدن اینترنت استفاده از تبلیغات با روش های سنتی منطقی به نظر نرسیده و عمده تاثیرات خود را از دست داده اند.

بنابراین نیاز است با استفاده از فضای اینترنت و طراحی سایت رزرو هتل و تولید محتوای مناسب بتوانید نیازهای مخاطبان را پاسخگو باشید. زمانی که طراحی وب سایت هتل به خوبی انجام شود کاربران به راحتی می توانند به آشنایی با هتل و امکانات آن رسیده و در صورت تناسب هتل با خواسته های خود در مدت زمانی کوتاه و به صورت آنلاین اقدام به رزرو هتل نمایند.

بنابراین بسیار مهم است که وب سرویس رزرو هتل به صورتی باشد که کاربران بتوانند به راحتی از تاپیک های مختلف وب سایت استفاده نمایند. از طرفی طراحی وب سایت هتل، مدیریت هتل را ساده تر ساخته و سبب ساده تر شدن امور مربوط به حسابرسی درآمدها و منابع می شود.


چرا به وب سایت رزرو هتل نیاز داریم؟

بگذارید با یک مثال ساده بگوییم چرا سایت هتلداری نیاز داریم، فرض کنید ساکن شمال کشور هستید و می خواهید برای تعطیلات به جنوب کشور سفر کنید و نیاز دارید چند روزی را در محل مناسبی سپری کنید، در صورتی که اینترنتی وجود نداشته باشد و یا هیچ کدام از هتل ها وب سایت نداشته باشند مجبور خواهید بود با دردسر فراوان شماره تلفن چند هتل را پیدا کنید و بدون اینکه با محیط و ظاهر هتل آشنا شوید اقدام به رزرو بلیط نمایید.

زمانی که به مقصد می رسید هتل محل اقامت شما با چیزی که فکر می کردید کاملا متفاوت باشد و این امر به تنهایی می تواند لذت سفر را از بین ببرد، فکر می کنم حالا متوجه شدید که چرا به سایت هتلداری نیازمندیم.

در دنیای امروز که حجم بالایی از سفرها بصورت آنلاین مورد جستجو قرار گرفته و رزرو می شوند، هتل ها و مراکز اقامتی دیگر نمی توانند نسبت به طراحی سایت رزرو هتل بی تفاوت باشند. طراحی سایت رزرو هتل یکی از کاری هایی بود که خیلی مورد استقبال هتلداران قرار گرفت زیرا از این روش توانستند رضایت مشتریان خود را جلب کرده و همین امر سبب افزایش چند برابری درآدرمد آن ها با طراحی سایت برای هتل شد.

طراحی وب سایت رزرو هتل باعث شد که مردم قبل از سفر، هتل مورد نظر را همراه با امکانات و خدمات موردنظر خود چک کرده و برای هر تاریخی که دوست دارند آن را رزرو نمایند و دیگر نگران محل اقامت خود در سفر نباشند.

تاثیر طراحی سایت گردشگری در میزان فروش

اهمیت طراحی وب سایت های هتلداری در بازاریابی

همانطور که گفته شد فضای اینترنت بهترین محیط برای معرفی یک محصول یا ارائه یک خدمت دانست بنابراین منطقی است اگر بگوییم هتل هایی که از وب سایت های هتلداری با طراحی مناسب استفاده می کنند در بازاریابی بسیار موفق تر هستند، چرا که اکثر افراد تمایل دارند قبل از اقامت در مکانی با محل اقامت خود آشنا شده و امکانات و خدمات هتل مورد نظر خود را بررسی نمایند.

از طرفی به منظور طراحی سایت رزرو هتل اگر از طراحی مناسبی برخوردار باشید و اصول بهینه سازی سایت در آنها رعایت شوند می توانند در نتایج اولیه گوگل در هنگام جستجوی کاربران ظاهر شوند و این امر را می توان به عنوان یکی از بهترین روش های جذب مشتری و دیجیتال مارکتینگ به حساب آورد. به بیان دیگر زمانی که بخواهید از روش های سنتی مانند بنر و تبلیغات تلویزیونی برای معرفی هتل و خدمات خود استفاده کنید باید هزینه های سنگینی را متقبل شوید در صورتی که از تاثیر حداکثری آن اطمینان نخواهید داشت.


عوامل ظاهری مهم در طراحی وب سایت هتل

فارغ از هر چیزی اولین عاملی که در لحظات اول کاربران را به خود جذب می کند طراحی ظاهری یک وب سایت می باشد. بنابراین بسیار مهم است که در طراحی سایت هتل از گرافیک مناسب و جذاب استفاده شود. استفاده از قالبی جذاب و در عین حال ساده می تواند لحظات خوبی را در حین جستجو برای کاربران فراهم سازد.

با این وجود گرافیک یک وب سایت محدود به قالب آن نمی شود و نیاز است از عکس های مناسبی برای معرفی اتاق ها، فضای هتل و امکانات آن استفاده کنید، چرا که هدف اصلی کاربر از مراجعه به وب سایت یک هتل آشنایی به فضای هتل و خدمات ارائه شده می باشد. استفاده از عکس ها برای معرفی جاذبه های گردشگری اطراف هتل نیز می تواند کاربران را بیش از پیش به اقامت در هتل شما ترغیب نماید.

طراحی سایت هتل داری

محتوای مناسب در طراحی سایت رزرو هتل

محتوای مناسب نیز یکی از مهمترین پارامترهایی است که باید در طراحی وب سایت رزرو هتل رعایت شود. منظور از محتوای مناسب اطلاعات جامع در مورد اتاق ها، تعداد تخت ها و خدمات ارائه شده هتل می باشد. هزینه رزرو اتاق ها، نحوه رزرو و هزینه های خدمات متفرقه نیز باید به صورت کامل درج شود. از طرفی بسیار مهم است که این اطلاعات درست طبقه بندی شوند و کاربران بتوانند در زمان کوتاه به بخش ها و اطلاعات مورد نظر خود درباره هتل در حداقل زمان دست یابند.

به علاوه سیستم رزرو، رسید و دریافت اطلاعات اتاق باید به درستی اجرا شوند تا رضایت و اعتماد حداکثری کاربران جلب شود.یکی دیگر از شیوه های جذب مخاطب بیشتر که در طراحی سایت هتل باید به آن توجه کرد زبان های خارجی است، توجه داشته باشید زمانی که محتوای وب سایت خود را برای زبان های خارجی بهینه کنید شانس جذب توریست های خارجی چندین برابر خواهد شد. بنابراین اگر هتل مورد نظر پتانسیل جذب مخاطب خارجی را دارد، سعی کنید یک کلید برای ارائه نسخه انگلیسی وب سایت در صفحه اصلی قرار دهید.


ویژگی های سایت هتلداری

 • طراحی و ساخت صفحه هتل
 • امکان ساخت اپلیکیشن هتل برای پلتفرم های مختلف
 • استفاده از گالری تصاویر برای معرفی بخش های مختلف هتل
 • استفاده از لوکیشن دقیق هتل برای ناوبری
 • امکان رزرو بلیط به صورت آنلاین
 • امکان معرفی جاذبه های گردشگری اطراف هتل در وب سایت
 • امکان ایجاد حساب کاربری برای استفاده مجدد
 • امکان معرفی هر اتاق بر اساس تعداد تخت
 • معرفی سیستم حمل و نقل منتهی به محل هتل
 • امکان پرداخت هزینه های مربوط به رزرو و خدمات هتل به صورت آنلاین و دریافت رسید الکترونیکی
 • امکان ارتباط با بخش پشتیبانی هتل و دریافت اطلاعات و راهنمایی های لازم
 • نمایش پیشنهادهای ویژه در روزهای خاص
 • ارائه خدمات ویژه برای کاربران با توجه به تاریخچه حساب کاربری

مزیت های طراحی سایت هتل

 • فراهم شدن کانال های ارتباطی متنوع با تورهای گردشگری
 • دربرگیری حداکثری تعداد مخاطبین در بستر نت
 • معرفی مطلوب و تبلیغ مناسب با استفاده از ابزار رایگان موجود در فضای اینترنت
 • افزایش جذب مخاطب با استفاده از اصول سئو
 • یک طراحی متناسب با ایجاد پنل کاربری برای مسئولان هتل می تواند سبب مدیریت راحت تر هتل شده، حسابرسی و مدیریت منابع را آسان تر می نماید.
 • عدم نیاز به تبلیغات سنتی
 • فراهم شدن شرایط معرفی و جذب گردشگران خارجی با طراحی دو زبانه
 • دسترسی 24 ساعته و در تمام طول هفته برای ارائه خدمات رزرو
 • کاهش هزینه های مربوط به منشی تلفنی
 • جلب اعتماد مشتریان
 • افزایش شانس دیده شدن هتل و خدمات ارائه شده با انتخاب شیوه های صحیح بازاریابی آنلاین

سوالات متداول

 1. عوامل ظاهری چه نقشی در طراحی سایت هتل دارند ؟

  اولین عاملی که در لحظات اول کاربران را به خود جذب می کند طراحی ظاهری یک وب سایت می باشد. بنابراین بسیار مهم است که در طراحی سایت هتل از گرافیک مناسب و جذاب استفاده شود.

 2. ویژگی های سایتهای رزرو هتل چیست ؟

  فراهم شدن کانال های ارتباطی متنوع با تورهای گردشگری
  دربرگیری حداکثری تعداد مخاطبین در بستر نت
  معرفی مطلوب و تبلیغ مناسب با استفاده از ابزار رایگان موجود در فضای اینترنت
  افزایش جذب مخاطب با استفاده از اصول سئو