وب سرویس راویس

وب سرویس ایران ایر

پیاده سازی وب سرویس ایران ایر در گروه دانش بنیان سیتی نت

یکی از خدمات اصلی و مهم گروه دانش بنیان سیتی نت پیاده سازی وب سرویس ایران ایر یا همان وب سرویس نرم افزار همارس homares می باشد.

گروه دانش بنیان سیتی نت در سال 1395، وقتی که سیستم رزرواسیون وب سرویس شرکت هواپیمایی ایران ایر روی نرم افزار شرکت سیتا SITA بود و خدمات وب سرویس هم ارائه نمی داد، ربات گابریل را طراحی و پیاده سازی کرد که بیش از50 آژانس هواپیمایی و مسافرتی از این ربات استفاده می کردند.

به محض اینکه بخاطر تحریم ها، وب سرویس گابریل دیگر قادر به سرویس دادن به شرکت هواپیمایی ایران ایر نبود، شرکت هواپیمایی ایران ایر تصمیم مهم و درستی را اتخاذ کرد و سیستم رزرواسیون خود را از ابتدای سال 2021 به سیستم همارس homares منتقل کرد که بلافاصله گروه دانش بنیان سیتی نت به عنوان یکی از اولین شرکت های نرم افزاری فعال در صنعت گردشگری و هوانوردی وب سرویس شرکت هواپیمایی ایران ایر یا همان وب سرویس نرم افزار همارس را پیاده سازی کرد و موفق شد بعد از پاس کردن تست سناریوهای اعلامی از طرف شرکت هواپیمایی ایران ایر، وب سایت آژانس های هواپیمایی و مسافرتی را که موفق شده بودند مجوز و دسترسی وب سرویس ایران ایر را بگیرند و با گروه دانش بنیان سیتی نت هم همکاری داشتند به وب سایت آنها متصل نماید.

وب سرویس ایران ایر

از ربات نرم افزار همارس استفاده نکنید!

به دلیل هزینه زیادی که فعال کردن وب سرویس شرکت هواپیمایی ایران ایر برای آژانس های هواپیمایی و مسافرتی و دارد (حدود 75 میلیون تومان) و شرایطی که باید آژانس های هواپیمایی و مسافرتی داشته باشند، مانند: مقدار فروش، داشتن مجوز فروش بلیط الکترونیکی از سازمان هواپیمایی کشوری و … خیلی از آژانس های هواپیمایی و مسافرتی از وب سرویس ایران ایر استفاده نمی کنند و متاسفانه برخی از شرکت های نرم افزاری هم اقدام به نوشتن ربات روی نرم افزار همارس نمودند که این کار به شدت توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر منع شده و ما هم اصلا توصیه نمی کنیم که آژانس هواپیمایی و مسافرتی از ربات نرم افزار همارس استفاده نمایند چون این کار خلاف قانون می باشد و شرکت هواپیمایی ایران ایر ساین آن دسته از آژانس های هواپیمایی و مسافرتی را که از ربات استفاده می کنند قطع می نماید.

در گذشته که شرکت وب سرویس ایران ایر، وب سرویس ارائه نمی داد چاره ای جز نوشتن ربات نبود اما در حال حاضر وب سرویس شرکت هواپیمایی ایران ایر یعنی همارس، دارای یک وب سرویس بسیار خوب مطابق با استاندارد جهانی OTA می باشد و یکی از بی نقص ترین و بی اشکال ترین وب سرویس ها در مقایسه با وب سرویس دیگر شرکت های هواپیمایی ایرانی می باشد.

تفاوت وب سرویس و ربات چیست؟

از تفاوت های بارز وب سرویس نسبت به ربات این است که تعداد خطاهای مربوط به رزرو، بوک و یا تیکت در وب سرویس به مراتب کمتر از ربات بوده و تقریبا می توانیم بگوییم تعداد آن صفر است.
در ربات امکان رزرو پروازهای دوطرفه، پروازهای کانکشن دار و پروازهایی که دارای توقف می باشند وجود ندارد اما در وب سرویس به راحتی میتوان این پروازها را صادر نمود.

یکی از تفاوت های بارز نحوه پیاده سازی وب سرویس ایران ایر توسط گروه دانش بنیان سیتی نت این است که ما بطور همزمان هم وب سرویس لایو و real شرکت هواپیمایی ایران ایر را پیاده سازی کردیم و هم جهت نمایش پروازهای ایران ایر مشتریانمان یعنی آژانس های هواپیمایی و مسافرتی که از سیستم رزرواسیون ما استفاده می کنند روی وب سایت های پیشنهاد دهنده و مقایسه کننده پروازها مانند: سپهر360، چارتر724، سفرمارکت، یابکس و … سیستم کش پروازهای داخلی و خارجی ایران ایر را هم طراحی و پیاده سازی کردایم و در اختیار سایت های مذکور قرار داده ایم.

گروه راهکارهای فناوری اطلاعات سیتی نت در راستای بهبود خدمات خود به آژانس های مسافرتی بعد از طراحی سایت آژانس مسافرتی اقدام  به راه اندازی وب سرویس های گردشگری زیر کرده است که در ادامه با وب سرویس گابریل بیشتر آشنا می شوید.

وب سرویس گابریل

خدمات وب سرویس گابریل

خدمات وب سرویس گابریل، خدمات ارائه شده توسط دستگاه های الکترونیکی برای دستگاه های الکترونیکی دیگر، برقراری ارتباط با یکدیگر از طریق شبکه جهانی وب است خدمات وب ممکن است SOAP روی پروتکل HTTP استفاده، اجازه می دهد تعامل کم هزینه از طریق اینترنت از طریق راه حل های اختصاصی مانند EDI / B2B.
علاوه بر SOAP روی HTTP، خدمات وب نیز می تواند در دیگر مکانیزم های حمل و نقل قابل اعتماد
مانند FTP اجرا شود. در یک سندهای معماری گروه کاری تعریف های معماری، نیاز به اجرای استاندارد “خدمات وب است.این دارای یک رابط توصیف در یک فرمت دستگاه قابل پردازش می باشد. (به طور خاص WSDL)

خدمات وب سرویس گابریل ممکن است SOAP روی پروتکل HTTP استفاده، اجازه می دهد تعامل کم هزینه از طریق اینترنت از طریق راه حل های اختصاصی مانند EDI / B2B.علاوه بر SOAP روی HTTP، خدمات وب نیز می تواند در دیگر مکانیزم های حمل و نقل قابل اعتمادمانند FTP اجرا شود. در یک سندهای معماری گروه کاری تعریف های معماری، نیاز به اجرای استاندارد “خدمات وب است.این دارای یک رابط توصیف در یک فرمت دستگاه قابل پردازش می باشد. (به طور خاص WSDL).

وب سرویس پرواز

برای کسب اطلاعات در مورد وب سرویس گابریل و وب سرویس ایران ایر با ما در تماس باشید.

وب سرویس ایران ایر

شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وب سرویس آمادئوس
وب سرویس پرتو
وب سرویس ماهان
وب سرویس نیرا
سایر خدمات
4/5 - (9 امتیاز)