وب سرویس راویس

وب سرویس آمادئوس

وب سرویس آمادئوس یک وب سرویسی است که به شما امکان بررسی و خرید بلیط هواپیما را از ایرلاین های تحت GDS از سراسر جهان را می دهد. GDS که مخفف Global Distribution System است به معنای سیستم جهانی توزیع است که در حوزه های مختلف گردشگری فعالیت نموده و اطلاعاتی از انواع خدمات در سراسر جهان اعم از رزرو بلیط، هتل، اتومبیل و … را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

GDS در بخش توزیع صندلی پرواز، به جمع آوری ، ارائه اطلاعات، ارائه امکان رزرو و خرید بلیط هواپیما از سراسر جهان و ایرلاین های مختلف و معتبر می پردازد. در این سیستم، تمامی ایرلاین های عضو یاتا که در ادامه معرفی می شود، قادر خواهند بود تا ظرفیت، شرایط و قیمت صندلی ها، کلاس های پروازی را اطلاع رسانی نمایند.

در مسیر های پروازی مختلف در سراسر جهان، ایرلاین های مختلفی وجود دارند که به حمل و نقل مسافران می پردازند. یافتن پرواز با شرایط مد نظر مشتری از میان فروشندگان مختلف ممکن است زمان گیر و سردرگم کننده باشد. بنابراین وب سرویس های مختلفی تحت GDS فعالیت می نمایند تا بر اساس درخواست شما ، اطلاعات را از سراسر جهان جمع آوری نموده و به شما پاسخ دهند. وب سرویس آمادئوس یکی از وب سرویس های قدرتمند تحت GDS است که در مقایسه با وب سرویس های دیگر، رکورد های فروش مطلوبی دارد.

وب سرویس آمادئوس

شرکت آمادئوس

شرکت آمادئوس، یک شرکت بین المللی خوشنام جهانی است که در زمینه گردشگری فعالیت می نماید. این شرکت خدمات مختلف حوزه گردشگری اعم از رزرو بلیط، رزرو هتل، کرایه اتومبیل و … را تحت GDS ارائه می نماید. حوزه فعالیت شرکت آمادئوس در ایران به وب سرویس های خرید بلیط سیستمی از ایرلاین های خارجی محدود می شود.

لازم به توجه است که در گذشته، این وب سرویس فقط امکان رزرو موقت بلیط را برای کاربران خود فراهم می نمود و برای نهایی نمودن خرید بلیط لازم بود تا به آژانس مسافرتی مراجعه نمایید اما چند سالی است که امکان خرید قطعی و رزرو نهایی بلیط به صورت آنلاین در آمادئوس برای کاربرانی از ایران نیز فراهم شده است.

در صورتی که تمایل به استفاده از این وب سرویس در آژانس مسافرتی خود داشتید، برخی شرکت های مجاز و معتبر با پیاده سازی وب سرویس و اخذ تاییدیه از شرکت آمادئوس، امکان بهره برداری از این وب سایت را برای شما فراهم می آورند. معمولا تاییدیه های از نمایندگی آمادئوس در کشور لهستان اخذ می شود. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مادرید کشور اسپانیا قرار دارد و البته مرکز داده این شرکت در کشور آلمان واقع شده است.

وب سرویس آمادئوس

ایرلاین های عضو یاتا

همانطور که گفته شد، وب سرویس آمادئوس امکان خرید بلیط های سیستمی از ایرلاین های عضو یاتا را تحت سیستم GDS فراهم می نماید. انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یا International Air Transport Association که به اختصار یاتا ( IATA ) نامیده می شود، یک انجمن غیر سیاسی و غیر اقتصادی است که اهدافی همچون ارتقا کیفیت خدمات به مسافران با به صرفه ترین هزینه ها را دنبال می نمایند.

ایرلاین های معتبر با خدمات متمایز و مطابق با استاندارد های خاصی که البته برنامه های پرواز خارجی منظمی دارند، می توانند عضو این انجمن شوند. GDS صندلی پرواز نیز سیستم بررسی توزیع صندلی ایرلاین های عضو یاتا می باشد. بنابراین وب سرویس آمادئوس امکان خرید بلیط از ایرلاین های معتبر و عضو یاتا را برای شما فراهم می آورد.

ایرلاین های عضو یاتا

آشنایی با نحوه عملکرد وب سرویس آمادئوس

وب سرویس آمادئوس، یک وب سرویس خرید بلیط هواپیماست که آژانس های هوایی و البته مسافران می توانند با دسترسی به این وب سرویس بدون نیاز به جستجو زیاد در سایت ایرلاین ها و آژانس های مسافرتی متعدد، نسبت به خرید بلیط هواپیما با شرایط مطلوب خود اقدام نمایند.

وب سرویس مشابه هر وب سرویس دیگری یک برنامه تحت وب است که نیازی به نصب بر روی سیستم ها ندارد و می توانید به صورت آنلاین از خدمات آن استفاده نمایید. این وب سرویس بستر امنی برای مبادله و انتقال اطلاعات با سایر سایت هاست و به محض دریافت فرمانی از سوی کاربر، به بررسی اطلاعات سایت ها پرداخته و بهترین پاسخ را در زمانی بسیار کوتاه، ارائه می نماید.

بنابراین این وب سرویس شما را قادر می نماید تا با یافتن بهترین پاسخ، در سریع ترین زمان ممکن برای مشتریان خود، رضایت آنان را جلب نمایید. وب سرویس آمادئوس مشابه هر وب سایت دیگری امکان گزارش گیری مالی، تعیین سطح دسترسی های مختلف و ایجاد پنل های اختصاصی را دارا می باشد. به عبارتی در صورتی که از آمادئوس استفاده نمایید، مجهز به یک سیستم مدیریتی نیز خواهید بود. امروزه آژانس های هواپیمایی متعددی از این وب سرویس استفاده می نمایند.


وب سرویس آمادئوس و بلیط SO

در بسیاری از مواقع برایتان ضروری است که بلیط های هواپیمایی را تهیه نمایید که هر دو سر این مقاصد خارجی هستند. برای مثال پس از سفر به اسپانیا قصد دارید از اسپانیا به فرانسه سفر کنید یا تصمیم دارید برای فرد دیگری بلیط از مبدا غیر از ایران، بلیط خریداری کنید، این بلیط ها، بلیط های سوتو یا SOTO نامیده می شود. وب سرویس آمادئوس امکان خرید بلیط های سوتو را برای آژانس های هواپیمایی و مسافران فراهم می نماید. این امکان، خدمت دیگری از آمادئوس است که برای رفاه بیشتر کاربران طراحی شده است.


پیاده سازی این وب سرویس

اگر قصد پیاده سازی وب سرویس آمادئوس را دارید، باید بدانید که این وب سرویس سهم بازار گسترده ای از فروش بلیط های ایرلاین های خارجی دارد. به صورت متوسط این وب سرویس 37% فروش بلیط های هواپیما در سراسر جهان را انجام می دهد که در نوع خود رکورد بی نظیری است. در گام نخست لازم است بدانید خدمات آمادئوس پس از عقد قرارداد و پرداخت وثیقه های بانکی لازم قابل بهره برداری است. شما می توانید این وب سرویس را از شرکت های فناوری اطلاعات معتبر که دارای گواهی پیاده سازی آمادئوس می باشند تهیه کنید.

GDS

پس از پیاده سازی، هزینه پیاده سازیوب سرویس آمادئوس از شما اخذ می شود.GDS یا همان Global Distribution System به سیستم های توزیع جهانی صندلی پرواز اطلاق می شود، در واقع ایرلاین ها با در اختیار گذاشتن اطلاعات پرواز، موجودی صندلی و قیمت های خود به GDS ها از طریق آژانس های مسافرتی عضو IATA دسترسی و مجوز رزرو صندلی برای مسافران را فراهم می آورند.

آمادئوس یکی از معروفترین GDS های دنیا می باشد که از سال 1382 نمایندگی آن با نام آمادئوس ایران توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) شروع به فعالیت نمود و در حال حاضر بیش از 99% آژانس های مسافرتی ایران از آمادئوس استفاده می نمایند.

خدمات وب سرویس آمادئوس

Epower

وب سرویس آمادئوس ایران در سال 1389 محصولی را با نام Epower به بازار عرضه کرد که مورد استقبال چندین آژانس هواپیمایی قرار گرفت، Epower فضایی را فراهم می آورد تا مسافران می توانستند در وب سایت آژانس های مسافرتی پرواز خود را جستجو و تمام اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند و حتی اقدام به رزرو موقت صندلی، انتخاب شماره صندلی، انتخاب غذا و … نمایند اما رزرو قطعی و پرداخت آنلاین وجه امکانپذیر نبود تا اینکه آمادئوس در سال 1394  آمادئوس (Epower webservice) را راه اندازی و دسترسی آن را به چند آژانس مسافرتی فعال و پر فروش به صورت پایلوت واگذار کرد.

آمادئوس در ایران

گروه راهکارهای فناوری اطلاعات سیتی نت با اتکا به تجربه ای که در طراحی و پیاده سازی نرم افزار های تحت وب و API در حوزه گردشگری در 10 سال فعالیت خود به دست آورده بود، با در اختیار گرفتن مستندات  آمادئوس و 6 ماه تلاش بی وقفه موفق شد  آمادئوس را پیاده سازی و تادییه شرکت آمادئوس (مستقر در لهستان) مبنی بر موفقیت آمیز بودن اجرای وب سرویس را اخذ نماید.


ویژگی های این وب سرویس

  • امکان تعریف کمیسیون و مارک آپ برای هر ایرلاین به صورت مجزا برای کاربران با سطح دسترسی مختلف.
  • امکان ارائه خروجی وب سرویس با تکنولوژی REST از پروژه های اجرا شده برای استفاده دیگر

در حال حاضر وب سرویس آمادئوس برای آژانس های زیر اجرا شده یا در مراحل ابتدایی اجرا می باشد


سوالات متداول وب سرویس آمادئوس

وب سرویس آمادئوس

  • ورودی و خروجی استاندارد (OTA)
  • پیاده‌سازی همه سرویس‌های multicity-opnja به غیر از سیت مپ
  • سرعت پاسخگویی بالا
  • اعمال فیلتر مخصوص فضای داخلی (عدم جستجو و نمایش پروازهای داخلی)
شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وب سرویس اقامت 24
وب سرویس مقیم
وب سرویس چنلید
وب سرویس پرتو
سایر خدمات
به این مطلب امتیاز دهید