وب سرویس راویس

وب سرویس فروش بلیط هواپیما و api رزرو بلیط

با عبور از گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، فرهنگ خرید خدمات گردشگری نیز تغییر یافته است، امروزه مردم برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و دیگر خدمات گردشگری مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه نامه مسافرتی، اجاره اتومبیل، رزرو بلیط اتوبوس و قطار و … دیگر به آژانس ها مراجعه نمی کنند و ترجیح می دهند بصورت آنلاین از طریق وب سرویس اطلاعات پرواز، api رزرو بلیط و فروش بلیط هواپیما آژانس های مورد اعتماد خودشان این کار را انجام دهند.

اقبال آژانس های مسافرتی نیز در سال های اخیر برای ایجاد بستر فروش آنلاین خدمات و محصولاتشان بسیار چشمگیر و رو به رشد بوده است، از این رو گروه راهکارهای فناوری اطلاعات سیتی نت با پیاده سازی وب سرویس بلیط هواپیما برای ایرلاین هایی نظیر ماهان، کاسپین، معراج و .. و یا ربات نرم افزار های ایرلاین ها مانند ربات گابریل و وب سرویس نرم افزارهای پرواز چارتری نظیر نرم افزار مقیم و راویس و سایر تامین کننده های خدمات گردشگری توانسته چندین وب سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما را برای آژانس های مسافرتی راه اندازی نماید.

وب سرویس بلیط هواپیما

آشنایی بیشتر با api بلیط هواپیما

مدت‌ها است که وب سرویس بلیط هواپیما جایگاه مهمی در صنعت مسافربری به خود اختصاص داده‌اند. در واقع نرم‌افزارهای رزرو به شکل آنلاین نوعی از سیستم کامپیوتری هستند که جهت ذخیره‌سازی، api بلیط هواپیما، ریکاوری اطلاعات کاربران و همچنین انجام کارهایی نظیر رزرو، فروش و لغو بلیط مرتبط با انواع سفر فعالیت دارند.

در شروع کار سیستم‌های رزرو آنلاین توسط آژانس‌های هواپیمایی طراحی شد و به شکل گسترده مورد استفاده قرار گرفتند. به مرور زمان بیشتر آژانس‌های هواپیمایی از جهت ارائه خدمات به مشتریان از وب سرویس فروش بلیط هواپیما استفاده کردند. اطلاعات منتشر شده توسط این سرویس جهت اطمینان از این موضوع که کدام آژانس هواپیمایی بلیط جهت فروش دارد به صورت آنی و در لحظه قابل مشاهده خواهد بود.


ضرورت وجود وب سرویس فروش بلیط هواپیما

اگر مدیر یک آژانس هواپیمایی با قدمت هستید، بی شک می دانید جلب رضایت مشتری تا چه حد می تواند در موفقیت کسب و کار شما تاثیر گذار باشد حتی اگر یک آژانس هواپیمایی را به تازگی راه اندازی نموده اید، اصلی ترین دغدغه شما، جلب رضایت مشتریانتان می باشد. یکی از راه های جلب رضایت مشتری بی شک این است که بتوانید نیاز های او را در سریع ترین زمان ممکن مرتفع نماید.

به احتمال زیاد برای آژانس مسافرتی خود، وب سایتی راه اندازی نموده اید که امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما را برای مشتریان خود فراهم آورید. مسافران می توانند بدون اتلاف وقت در ترافیک و با سرعت زیاد نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام نمایند و این یک مزیت بزرگ است که می تواند در جلب رضایت مشتری تاثیر زیادی داشته باشد.

اما اگر امکان خرید بلیط در سایت شما وجود نداشته باشد، لازم است تا مشتری به سایت دیگری مراجعه نمایند تا بلیط مورد نظر خود را بیابد. در این مقاله دستاوردی از دنیای فناوری اطلاعات به شما معرفی می شود که قادر باشید نیاز مشتریان را در مراجعه به سایت خود بی قید و شرط مرتفع نمایید، این فناوری خرید api بلیط هواپیما برای وب سایتتان می باشد.


وب سرویس فروش بلیط هواپیما چیست؟

خرید وب سرویس شما را قادر می سازد تا علاوه بر امکانات وب سایت خود، تمامی امکانات وب سایت های دیگر را بکار بگیرد تا رضایت مشتریان خود را جلب نمایید. خرید وب سرویس بلیط هواپیما این امکان را فراهم می آورد تا مشتریان با مراجعه به سایت شما، بلیط های تمامی فروشندگان آنلاین بلیط هواپیما را ببینند و امکان خرید برای آنها وجود داشته باشد

البته نمایش بلیط ها به عنوان گزینه های خرید سایت شما و با اسم آژانس هواپیمایی شما به مشتریان ارائه می شود. در این حالت مشتری به خواسته خود دستیابی دارد و نیازی به مراجعه به سایت های متعدد برای تهیه بلیط هواپیما ندارند. شما می توانید بلیط های هواپیمای داخلی و خارجی و بلیط از ایرلاین های مختلف را به فهرست فروش خود اضافه نمایید. وب سرویس اطلاعات پرواز امکانات گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد.

airline-ticket-sales-service

وب سرویس فروش بلیط هواپیما چگونه کار می کند؟

خرید api بلیط هواپیما مانند هر وب سرویس دیگری اصول کاری مشخصی دارد. وب سرویس ها برنامه هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی هستند و با استفاده از پروتکل های استاندارد به مبادله اطلاعات با دیگر برنامه های کاربردی می پردازند. وب سرویس ها بر اساس درخواست های کاربران به انتقال داده می پردازند، به عبارتی یک وب سرویس منتظر است تا کابر از او اطلاعاتی بخواهد تا با یافتن اطلاعات مورد نظر او، پاسخ مناسبی ارائه نماید. وب سرویس ها بر روی هر سیستم عاملی و با هر زبان برنامه نویسی قابل استفاده است.

انتقال اطلاعات در وب سرویس ها و api فروش بلیط هواپیما به راحتی صورت می پذیرد. وب سرویس ها به وب سرویس هواپیما محدود نمی شوند و شما می توانید برای انواع فعالیت ها از انواع وب سرویس استفاده نمایید. ممکن است شما در طول روز بارها از وب سرویس های مختلف استفاده نمایید. برای مثال وب سرویس های خبری، بسیار پر مخاطبند که از وب سایت های مختلف خبری، آخرین و به روز ترین اخبار را در اختیار خوانندگان خود قرار می دهند.

نحوه کار با api بلیط هواپیما چگونه است؟

از مطالب بخش قبل می‌توان چنین نتیجه گرفت که وب سرویس فروش بلیط هواپیما به کاربر این امکان را می‌دهد تا بلیط مورد نظر خود را به شکل آنلاین خریداری کند. برای استفاده از وب سرویس آژانس ابتدا لازم است به سایت یا اپلیکیشن مورد نظر مراجعه کنید. در مرحله بعد با وارد جزئیات پرواز خود نظیر مبدا، مقصد، تاریخ و تعداد مسافران می‌توانید قیمت بلیط هواپیما را مشاهده کنید.

بعد از اینکه بلیط هواپیمای مورد نظرتان را انتخاب کردید لازم است که اطلاعات مسافران و اطلاعات مربوط به پرواز را در api بلیط هواپیما وارد کنید. و در آخر بلیط هواپیما برای شما صادر می‌شود. در این مرحله شما می‌توانید بلیط را چاپ کنید و یا به شکل الکتریکی نزد خود نگه دارید.

نحوه کار با api بلیط هواپیما چگونه است؟

مزایای وب سرویس فروش بلیط هواپیما

همانطور که گفته شد اصلی ترین مزیت وب سرویس بلیط هواپیما، افزایش رضایت مشتری است که به دلیل رفع نیاز او با مراجعه به وب سرویس شما فراهم می شود. وب سرویس ها سرعت و امنیت پاسخگویی را افزایش می دهند و شما می توانید در کمترین زمان ممکن به خدمت رسانی به مشتریان خود بپردازید.

وب سرویس ها بستر های امنی برای انتقال اطلاعات هستند. با وب سرویس ها، امکان فروش نقدی یا اعتباری نیز وجود دارد. شما می توانید امکان رزرو را به صورت کاملا ساده و کاربر پسند، با وب سرویس های فروش بلیط هواپیما فراهم آورید. با استفاده از پرواز وب سرویسی شما می توانید بلیط های هواپیما را به مشتریان و آژانس های هواپیمایی همکار ارائه نمایید. امکان ارسال پیامک پس از رزرو با نام آژانس هواپیمایی شما نیز وجود دارد.

api فروش بلیط هواپیما مانند سایر وب سرویس‌ها نظیر وب سرویس رزرو هتل، اتوبوس و اتومبیل دارای مزایای فراوانی است. در ادامه مطلب در ارتباط با فواید وب سرویس آژانس بیشتر صحبت خواهیم کرد.

سهولت در خرید بلیط با استفاده از وب سرویس هواپیما

در صورتی که شما برای رزرو بلیط وب سرویس آژانس مسافرتی را انتخاب کنید این امکان برایتان وجود دارد که در هر زمانی بلیط هواپیما را خریداری کنید. در واقع دیگر لازم نیست در ساعات اداری به آژانس‌های هواپیمایی به صورت حضوری مراجعه کنید.

صرفه جویی در زمان با استفاده از وب سرویس بلیط

با کمک پرواز وب سرویسی دیگر نیازی نیست که به آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید و می‌توانید به شکل آنلاین بلیط مورد نظرتان را خریداری کنید.

قیمت مناسب وب سرویس پرواز

یکی از موارد مهمی که افراد در زمان رزرو بلیط مد نظر قرار می‌دهند قیمت بلیط هواپیما است. لازم به ذکر است که برخلاف آژانس‌های هواپیمایی، قیمت بلیط در وب سرویس فروش بلیط هواپیما بسیار مقرون به صرفه است. در نتیجه بیشتر افراد تمایل دارند که بلیط خود را از وب سرویس پرواز تهیه کنند. از طرف دیگر جهت رزرو بلیط دیگری احتیاج به تعداد زیاد نیروی انسانی نیست تا اطلاعات مربوط به سفر را ثبت کنند و سیستم به شکل خودکار آخرین اطلاعات موجود را روی صفحه وب سایت مخصوص شما آپلود خواهد کرد.

قیمت مناسب وب سرویس پرواز

امکان مقایسه قیمت بلیط در وب سرویس اطلاعات پرواز

اگر جزو کسانی هستید که قیمت بلیط هواپیما برایتان مهم است می‌توانید جهت رزرو بلیط از api بلیط هواپیما استفاده کنید. در این حالت این امکان برایتان وجود دارد تا قیمت بلیط هواپیما را با دیگر شرکت‌های هواپیمایی مقایسه کنید و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید. این کار بهترین مزیت جهت استفاده از وب سرویس پرواز داخلی است.

امکان انتخاب صندلی هواپیما در وب سرویس پرواز خارجی

چنانچه برای رزرو بلیط وب سرویس بلیط هواپیما را انتخاب کنید قادر خواهید بود صندلی مورد نظرتان را انتخاب کنید و بهترین مکان برای مسافرت را ازان خود کنید. انتخاب صندلی برای وب سرویس پرواز خارجی بسیار مهم است چون‌که مدت زمان سفر زیاد است و باید شرایط سفر خوب و مطلوب هوایی مهیا باشد.

تنوع بالای api بلیط هواپیما

از دیگر مزیت‌های وب سرویس آژانس مسافرتی می‌توان به تنوع بالای آن اشاره کرد. بدین شکل که این سیستم قابلیت ارائه انواع بلیط نظیر بیزینس، اکونومی و فرست کلاس را دارد. از این رو مشتریان قادر خواهند بود بر اساس سلیقه شخصی خودشان مناسب‌ترین بلیط را رزرو نمایند.

ارائه انواع خدمات به مشتریان و پشتیبانی 24 ساعته

یکی دیگر از مزایای وب سرویس بلیط هوایپما ارائه خدمات به مشتریان و پشتیبانی 24 ساعته است. این بدین معنی است که در صورت بروز هرگونه مشکل موقع خرید از وب سرویس فروش بلیط هواپیما به شما کمک خواهند کرد. خصوصیت در دسترس بودن وب سرویس پرواز سبب شده است که تعداد خرید بلیط هواپیما از این سرویس به شکل چشمگیری افزایش یابد.


امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما

با یک وب سرویس فروش بلیط هواپیما، امکان جستجو در پرواز های داخلی و پروازهای خارجی وجود دارد. مشتریان می توانند با یک وب سرویس هواپیما، بلیط های داخلی سیستمی تهیه نموده و یا از سیستم های مقیم ، سپهر و … بلیط های چارتری تهیه نمایند. امکان استرداد آنلاین با این نوع از وب سرویس ها برای مشتریان فراهم است.

پیامک های خرید، استرداد، تاخیر و تعجیل را می توان به صورت اتوماتیک و بسیار آسان برای مشتریان ارسال نمود. حتی شما می توانید با یک وب سرویس، امکان لغو بلیط برای پرواز هایی با بیش از دو ساعت تاخیر را برای مشتریان خود فراهم آورید.

 امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما

خدمات جانبی وب سرویس فروش بلیط هواپیما

یک وب سرویس فروش بلیط هواپیما می تواند خدمات جانبی بسیاری مفیدی برای شما داشته باشد. شما می توانید با استفاده از یک وب سرویس، دفترچه تلفنی از مشتریان خود ایجاد نمایید. وب سرویس ها امکان گزارش گیری به صورت روزانه، هفتگی و مالی را بر اساس انواع پارامتر ها همچون مسیر های پروازی، ایرلاین ها و … دارا می باشند. امکان گزارش گیری مالی و محاسبه سود فروش در وب سرویس ها فراهم است. وب سرویس های فروش بلیط هواپیما، امکانات پشتیبانی قوی دارند.

شما با یک وب سرویس اطلاعات پرواز می توانید از میان لیست مسافران، مسافری را با مشخصات خاصی جستجو نمایید. قابلیت جستجو با تاریخ و مسیر های پروازی نیز وجود دارد. شما می توانید در یک بازه زمانی مشخصی، ایرلاینی را از فهرست فروش خود حذف نمایید.

جالب است بدانید امکان ایجاد محتوا نیز در وب سرویس ها وجود دارد و شما می توانید انواع محتوای مورد نظر خود را برای کاربران وب سرویس خود ارائه نمایید حتی می توانید کد های تخفیف در وب سرویس تعریف نموده و برای مشتریان مد نظر خود اعمال نمایید.

امکانات وب سرویس بسیار متنوع است و بی شک شما برای ایجاد تحول در کسب و کار خود در خصوص api فروش بلیط هواپیما به یک وب سرویس بلیط هواپیما نیاز دارید. کارشناسان دنیای فناوری اطلاعات اعتقاد دارند، آینده دنیای دیجیتال را وب سرویس ها تحت کنترل خواهند گرفت.

 خدمات جانبی وب سرویس فروش بلیط هواپیما

خرید بلیط به صورت آنلاین با استفاده از وب سرویس فروش بلیط هواپیما وجود دارد. این وب سرویس بخشی به نام پنل پشتیبانی دارد که وظیفه گزارش‌گیری و کنترل کردن میزان فروش بلیط را بر عهده دارد. در ادامه مطلب در زمینه قابلیت‌های پنل پشتیبان بیشتر صحبت خواهیم کرد.

با دیگر خدمات جانبی api رزرو بلیط آشنا شوید

برخی از وب سرویس‌ها امکان رزرو هتل را نیز برای کاربر فراهم کرده‌اند. در این حالت شما بعد از خرید api بلیط هواپیما می‌توانید هتل مورد نظرتان را نیز رزرو کنید. همچنین با استفاده از وب سرویس آژانس دیگر نگرانی حمل و نقل در شهر مقصد را نخواهید داشت چرا که برخی از وب سرویس‌ها امکان رزرو اتومبیل در مقصد را نیز فراهم کرده‌اند تا مسافران بتوانند به راحتی با اتومبیل در مقصد خود رفت ‌و ‌آمد کنند.

برنامه‌ریزی برای سفر یکی دیگر از خدمات جانبی وب سرویس فروش بلیط هواپیما محسوب می‌شود. شما با وارد کردن اطلاعات دقیق در رابطه با شهر مقصد و انواع جاذبه‌های گردشگری آن بهترین برنامه سفر را دریافت خواهید کرد. از دیگر خدمات ویژه وب سرویس فروش بلیط هواپیما می‌توان به ارائه امکانات بهتر برای تجربه یک پرواز عالی اشاره کرد.

خدمات ارائه شده توسط وب سرویس api رزرو بلیط

از جمله دلایل استقبال بالا از وب سرویس بلیط هواپیما، تنوع بالای خدماتی است که ارائه می‌دهد. به طور مثال چنانچه به هر دلیلی قصد تغییر در بلیط رزرو شده خود را داشته باشید می‌توانید آن را عوض کنید. یکی دیگر از امکانات api بلیط هواپیما ایجاد ربات تلگرام است. امکان انتخاب مسیر یکی دیگر از امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما است. شما می‌توانید با استفاده از این سرویس تمام مسیرها را بررسی کرده و بهترین آن را جهت سفر برگزینید. به علاوه وب سرویس فروش بلیط هواپیما اطلاعات بسیار دقیقی از پرواز مانند تاریخ، ساعت حرکت، مدت زمان پرواز و شرایط بسته‌های خدماتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکانات ارائه شده توسط پنل پشتیبانی

وب سرویس فروش بلیط هواپیما دارای بخشی به نام پنل پشتیبان است. این بخش از سرویس امکانات متنوعی را ارائه می‌دهد. توانایی جستجوی کاربر با کمک نام مسافر، ایمیل و شماره تماس یکی از امکانات پنل پشتیبانی است. از دیگر خدمات این بخش می‌توان امکان جستجو از طریق تاریخ بلیط، مشاهده اطلاعات بلیط و صدور دوباره آن برای کاربر، امکان حذف کردن و فیلتر موقت ایرلاین‌ها، مدیریت کردن سیستم‌های چارتری را نام برد. همچنین امکان مدیریت پیدها در این بخش وجود دارد.

اگر به دنبال آمار فروش بلیط به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه هستید مشاهده آن در بخش پنل کاربری امکان‌پذیر خواهد بود. به علاوه این بخش از وب سرویس فروش بلیط هواپیما میزان فروش و سود حاصل از آن را نیز محاسبه می‌کند. ارسال کردن گزارش مربوط به فروش به کمک تلگرام و به صورت ساعتی از دیگر امکانات ارائه شده توسط این بخش است.


ویژگی های بارز نرم افزار وب سرویس بلیط

 • امکان تعریف کمیسیون و مارک آپ برای هر ایرلاین به صورت مجزا برای کاربران با سطح دسترسی مختلف.
 • امکان ارائه خروجی وب سرویس با تکنولوژی REST برای استفاده در اپلیکیشن و سایت های دیگر.
 • امکان نمایش همزمان پروازهای چارتری و پروازهای سیستمی و پروازهای اکونومی و بیزینس.
 • قابلیت استرداد آنلاین وب سرویس بلیط هواپیما
 • وب سرویس رزرو بلیط هواپیما – وب سرویس فروش بلیط هواپیما – وب سرویس پرواز داخلی – api فروش بلیط هواپیما

با دیگر خدمات جانبی api رزرو بلیط آشنا شوید

آشنایی با انواع وب سرویس های پرواز

در حال حاضر انواع مختلفی از وب سرویس پرواز وجود دارد که خدمات متنوعی را به کاربران ارائه می‌کنند. در این بخش از مطلب قصد داریم در ارتباط با انواع وب سرویس‌های پرواز بیشتر صحبت کنیم.

وب سرویس پرواز های داخلی

همانطور که گفتیم پرواز وب سرویسی انواع گوناگونی دارد که یکی از آنها وب سرویس پروازهای داخلی می باشد. وجود این سرویس در بیشتر شرکت ها و وب سرویس گردشگری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. آژانس های مسافرتی برای پیشرفت و حضور در عرصه رقابت حتما باید از این سرویس برخوردار باشند.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سریع تر شدن انجام فرایند ها، بیشتر مسافران برای دریافت خدمات گردشگری دیگر وقت و حوصله کافی برای رفتن به آژانس های مسافرتی را ندارند و ترجیح می دهند به صورت آنلاین اقدام به رزرو و خرید بلیط نمایند.

وب سوریس پروازهای داخلی، همانطور که از عنوانش مشخص است تنها لیست پرواز های داخلی را برای مشتریان به معرض نمایش قرار می دهد. این سرویس به دلیل دارا بودن سرورهای انتقال داده قدرتمند، عملیات مورد نظر را با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند.

وب سرویس پرواز های داخلی

وب سرویس پروازهای داخلی چه امکاناتی دارد؟

یک وب سرویس پرواز داخلی برای مشتریان خود اشتراک ماهانه در نظر می گیرند و مشتریان به راحتی می توانند اشتراک خود را درخواست و ثبت نمایند. این سرویس به کاربران اجازه توسعه بانک های اطلاعاتی را می دهد. از مهمترین امکانات وب سرویس پرواز داخلی عدم محدودیت در خصوص استفاده از زبان های گوناگون می باشد، چرا که این سرویس بر روی پروتکل http اجرا می شود.

افراد زیادی از وب سرویس پرواز داخلی جهت رزرو، خرید و فروش بلیط استفاده می‌کنند. از جمله امکانات این نوع وب سرویس می‌توان به فراهم سازی شرایطی جهت مشاهده اطلاعات بروز و برنامه‌های مربوط به پرواز اشاره کرد. به علاوه این سرویس هم امکان نمایش چارت‌ها را فراهم کرده است و هم شرایط مشاهده کلیه ایرلاین‌های داخلی را برای کاربران ایجاد کرده است.

وب سرویس های پرواز های خارجی

یکی دیگر از انواع وب سرویس پرواز، وب سرویس پروازهای خارجی است. این نوع api بلیط هواپیما نیز امکانات فراوانی دارد. شما به کمک وب سرویس‌های پروازهای خارجی می‌توانید به کلیه پروازهای خارجی از طریق بیش از 900 ایرلاین معتبر در تمام دنیا دسترسی پیدا کنید. وب سرویس گابریل نیز اطلاعات مورد نیاز در رابطه با پروازهای خارجی را تامین می‌کند.

در خصوص پرواز وب سرویسی خارجی، بحث های سیستمی و چارتری مطرح می باشد. پرواز های سیستمی قابلیت دریافت وب سرویس پرواز خارجی را به چند طریق گوناگون دارند. در زمینه پرواز های خارجی، سیستم آمادئوس بزرگترین و معتبرترین منبعی می باشد که افراد می توانند از آن پرواز دریافت کنند. در حال حاضر در ایران، ایرلاین های قطر، امارات و ترکیش در حال استفاده از این سیستم می باشند. به راحتی نمی توان وب سرویس آمادئوس را دریافت کرد، بلکه برای دریافت آن در وهله اول نیاز به ارتباط برقرار کردن با ایرلاین های داخلی می باشد.

وب سرویس پرواز

وب سرویس های پرواز های چارتری

در ایران تنها سرویس‌های مقیم، سپهر و راویس در زمینه وب سرویس پرواز چارتری فعالیت می‌کنند. شایان ذکر است که جهت کار با سرویس مقیم لازم است که روزانه مبلغی به عنوان پیش پرداخت بدهید. در اصل بسته به میزان فروش بلیطی که دارید باید سرویس خود را شارژ کنید. هر زمان شارژ سرویس شما انجام شد 24 ساعت بعد حساب شما فعال می‎شود. حتما به این نکته توجه کنید که موقعی که شارژ حساب شما به پایان رسید امکان خرید وجود نخواهد داشت. بدین معنی است که شما بدون اعتبار قادر به خرید نخواهید بود و نمی‌توانید ابتدا خرید کنید و سپس بدهی خود را تسویه کنید.

پروازهای چارتری در مقایسه با پروازهای داخلی و وب سرویس پرواز خارجی سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده اند. در حال حاضر سرویس دهنده های مقیم، سپهر و راویس تنها سرویس های فعال در کشور می باشند که به ارائه خدمات در خصوص پرواز های چارتری می پردازند.سرویس های مقیم و سپهر بیشتر از سرویس نوع سوم مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو اگر قصد دارید که به پرواز های چارتری دسترسی داشته باشید در ابتدا نیاز است که با یک شرکت مقیم قرارداد بسته و پرواز وب سرویسی آن را دریافت نمایید.

نحوه عملکرد این وب سرویس به گونه ای می باشد که برای قرارداد بستن با سایت های فروش، هیچ محدودیتی نخواهید داشت و برای دریافت سرویس هم هزینه ای پرداخت نخواهید کرد. اما برای رزرو نیاز به پرداخت هزینه دارید. علاوه بر این برای خرید و فروش بلیط حتما باید به سرویس مقیم مراجعه کنید اما اگر قصد استرداد آن را داشته باشید، باید به آژانس مربوطه که کد آن توسط سرویس مقیم به شما ارائه می شود، مراجعه نمایید. تفاوت سرویس مقیم سرویس سپهر در تعداد آژانس و هزینه می باشد، به طور کلی تعداد آژانس ها و هزینه سرویس مقیم گرانتر از سرویس سپهر می باشد.

تفاوت بین وب سرویس مقیم و سپهر

مهم‌ترین دلیل برای تفاوت این است که در وب سرویس مقیم به طور تقریبی 250 آژانس وجود دارد اما در سپهر اسامی حدود 1500 آژانس قابل مشاهده است. این در حالی است که میزان سهم بازار هر دو وب سرویس یکسان است.

مهمترین دلیل برای تفاوت قیمت سرویس مقیم و سپهر این است که سرویس مقسیم نیاز به تهیه سرور دارد و برای وب سرویس سپهر نیازی به این کار نمی باشد.

تفاوت بین وب سرویس مقیم و سپهر

وب سرویس راویس

آخرین سرویس راویس نام دارد. بیشترین میزان فعالیت وب سرویس راویس در اصفهام است. این نوع وب سرویس یک پنل با تعدادی آژانس در اختیار شما قرار خواهد داد.

این وب سرویس، ساختاری شبیه به ساختار سرویس مقیم دارد ولی تفاوت آن در مراجعه به تک تک آژانس ها در خصوص انجام هماهنگی ها برای فروش می باشد.

وب سرویس‌ پروازهای سیستمی (گابریل)

در حال حاضر تعدادی از ایرلاین‌های داخلی مانند ایران، زاگرس، ماهان، ایر، آسمان، کاسپین و… از راه وب سرویس پروازهای سیستمی به شکل پین اشتراکی و یا به صورت اختصاصی ارائه خواهند شد. در وب سرویس آژانس که پین اختصاصی از ایرلاین‌ها داشته باشند اگر مایل باشند می‌توانند از این نوع api بلیط هواپیما سیستمی استفاده کنند و یا اینکه اپلیکیشن ویژه خودشان را طراحی و راه‌اندازی کنند. یکی از امکانات وب سرویس پروازهای سیستمی امکان ارائه پید اشتراکی و اختصاصی به شکل همزمان است.

برخی از این مدل وب سرویس‌ها دارای ربات‌های پروازی هستند. فایده آن‌ها این است که شرایطی را به وجود می‌آورند تا برنامه‌نویسان بتوانند بدون احتیاج به درگیری با سایر وب سرویس‌ها و اجزای مختلف وب سرویس‌های عرضه شده در بازار به فعالیت بپردازند. در اصل برنامه‌نویسان به کمک این ربات‌ها قادر خواهند بود کلیه پروازهای چارتر و سیستمی را به شکل کاملا اختصاصی و یا به صورت اشتراکی و بدون نیاز به کدنویسی در داخل یک وب سرویس قرار دهند.

وب سرویس های پرواز های چارتری

البته سرویس گیرنده باید به این نکته را مدنظر قرار دهد که سرویس‌های پروازی سیستمی به‌وسیله تعداد فراوانی کاربر در حال استفاده هستند از این رو میزان درصد خطاهای احتمالی و دیده نشده به کمترین حالت خود رسیده است.
حدودا 5 سال است که وب سرویس پرواز چارتر و سیستمی تشکیل شده‌اند در حال ارائه خدمت به مشتریان هستند و به صورت پی در پی به‌روزرسانی بر روی آن‌ها صورت گرفته است.

نکاتی مهم در رابطه با api بلیط هواپیما

پس از توضیح مفصلی که در رابطه با وب سرویس فروش بلیط هواپیما دادیم پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده از وب سرویس‌ها نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

 1. وب سرویس‌ها رایگان نیستند و باید هزینه‌ای به عنوان اشتراک ماهانه پرداخت کنید. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با پشتیبان برنامه تماس بگیرید.
 2. شما می‌توانید با خرید وب سرویس بلیط هوایپما آن را روی PID آژانس خود راه‌اندازی کنید.
 3. هدف از طراحی وب سرویس پرواز دسترسی برنامه‌نویسان به بانک جامع و کامل بلیط‌های چارتر عرضه شده به وسیله آژانس‌های هواپیمایی بود.
 4. شرایط ساخت لینک api بلیط هواپیما با کمک نرم‌افزارهای آژانس هواپیمایی وجود خواهد داشت.
 5. این نوع وب سرویس‌ها جهت طراحی و ساخت انواع برنامه موبایل و وب سایت مناسب هستند.
 6. جهت محاسبه درصدها از روش Deposit استفاده شده است.
 7. برای اینکه از مستندات وب سرویس‌ها مطلع شوید باید اشتراک آن را خریداری کنید. پس از خرید، اطلاعات برای شما فرستاده می‌شود.
 8. قیمت‌هایی که در وب سرویس پرواز مشاهده می‌شوند همگی به‌روز هستند.
نکاتی مهم در رابطه با api بلیط هواپیما

جمع‌بندی

در حال حاضر یکی از امکانات مهمی که برای آژانس‌های هوایپمایی فراهم شده است استفاده از وب سرویس پرواز است. با به کارگیری از این سیستم تمامی امور مربوط به رزرو بلیط با سرعت بالایی انجام خواهد شد. به علاوه استفاده از انواع وب سرویس‌های پرواز نظیر داخلی، خارجی، چارتر و سیستمی انجام کارهای مربوط به وب سرویس آژانس مسافرتی را راحت‌تر کرده است.

سوالات متداول وب سرویس api بلیط هواپیما

منظور از وب سرویس چیست ؟

وب سرویس ها برنامه هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی هستند و با استفاده از پروتکل های استاندارد به مبادله اطلاعات با دیگر برنامه های کاربردی می پردازند. وب سرویس ها بر اساس درخواست های کاربران به انتقال داده می پردازند

مزایای وب سرویس فروش بلیط هواپیما چیست؟

افزایش رضایت مشتری
افزایش سرعت و امنیت پاسخگویی
بستر های امنی برای انتقال اطلاعات
امکان فروش نقدی یا اعتباری
امکان ارسال پیامک پس از رزرو با نام آژانس هواپیمایی

امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما

امکان جستجو در پرواز های داخلی و خارجی
امکان استرداد آنلاین
پیامک های خرید، استرداد، تاخیر و تعجیل
امکان فروش نقدی یا اعتباری
امکان لغو بلیط برای پرواز هایی با بیش از دو ساعت تاخیر

وب سرویس فروش بلیط هواپیما و api رزرو بلیط

شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وب سرویس اقامت 24
وب سرویس مقیم
وب سرویس چنلید
وب سرویس آمادئوس
سایر خدمات
1/5 - (1 امتیاز)