وب سرویس راویس

وب سرویس فروش بلیط هواپیما و api رزرو بلیط

با عبور از گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، فرهنگ خرید خدمات گردشگری نیز تغییر یافته است، امروزه مردم برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و دیگر خدمات گردشگری مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه نامه مسافرتی، اجاره اتومبیل، رزرو بلیط اتوبوس و قطار و … دیگر به آژانس ها مراجعه نمی کنند و ترجیح می دهند بصورت آنلاین از طریق وب سرویس اطلاعات پرواز، api رزرو بلیط و فروش بلیط هواپیما آژانس های مورد اعتماد خودشان این کار را انجام دهند.

اقبال آژانس های مسافرتی نیز در سال های اخیر برای ایجاد بستر فروش آنلاین خدمات و محصولاتشان بسیار چشمگیر و رو به رشد بوده است، از این رو گروه راهکارهای فناوری اطلاعات سیتی نت با پیاده سازی وب سرویس بلیط هواپیما برای ایرلاین هایی نظیر ماهان، کاسپین، معراج و .. و یا ربات نرم افزار های ایرلاین ها مانند ربات گابریل و وب سرویس نرم افزارهای پرواز چارتری نظیر نرم افزار مقیم و راویس و سایر تامین کننده های خدمات گردشگری توانسته چندین وب سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما را برای آژانس های مسافرتی راه اندازی نماید.

وب سرویس بلیط هواپیما

ضرورت وجود وب سرویس فروش بلیط هواپیما

اگر مدیر یک آژانس هواپیمایی با قدمت هستید، بی شک می دانید جلب رضایت مشتری تا چه حد می تواند در موفقیت کسب و کار شما تاثیر گذار باشد حتی اگر یک آژانس هواپیمایی را به تازگی راه اندازی نموده اید، اصلی ترین دغدغه شما، جلب رضایت مشتریانتان می باشد. یکی از راه های جلب رضایت مشتری بی شک این است که بتوانید نیاز های او را در سریع ترین زمان ممکن مرتفع نماید.

به احتمال زیاد برای آژانس مسافرتی خود، وب سایتی راه اندازی نموده اید که امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما را برای مشتریان خود فراهم آورید. مسافران می توانند بدون اتلاف وقت در ترافیک و با سرعت زیاد نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام نمایند و این یک مزیت بزرگ است که می تواند در جلب رضایت مشتری تاثیر زیادی داشته باشد اما اگر امکان خرید بلیط در سایت شما وجود نداشته باشد، لازم است تا مشتری به سایت دیگری مراجعه نمایند تا بلیط مورد نظر خود را بیابد. در این مقاله دستاوردی از دنیای فناوری اطلاعات به شما معرفی می شود که قادر باشید نیاز مشتریان را در مراجعه به سایت خود بی قید و شرط مرتفع نمایید، این فناوری خرید api بلیط هواپیما برای وب سایتتام می باشد.


وب سرویس فروش بلیط هواپیما چیست؟

خرید وب سرویس شما را قادر می سازد تا علاوه بر امکانات وب سایت خود، تمامی امکانات وب سایت های دیگر را بکار بگیرد تا رضایت مشتریان خود را جلب نمایید. خرید وب سرویس بلیط هواپیما این امکان را فراهم می آورد تا مشتریان با مراجعه به سایت شما، بلیط های تمامی فروشندگان آنلاین بلیط هواپیما را ببینند و امکان خرید برای آنها وجود داشته باشد

البته نمایش بلیط ها به عنوان گزینه های خرید سایت شما و با اسم آژانس هواپیمایی شما به مشتریان ارائه می شود. در این حالت مشتری به خواسته خود دستیابی دارد و نیازی به مراجعه به سایت های متعدد برای تهیه بلیط هواپیما ندارند. شما می توانید بلیط های هواپیمای داخلی و خارجی و بلیط از ایرلاین های مختلف را به فهرست فروش خود اضافه نمایید.

airline-ticket-sales-service

وب سرویس فروش بلیط هواپیما چگونه کار می کند؟

خرید api بلیط هواپیما مانند هر وب سرویس دیگری اصول کاری مشخصی دارد. وب سرویس ها برنامه هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی هستند و با استفاده از پروتکل های استاندارد به مبادله اطلاعات با دیگر برنامه های کاربردی می پردازند. وب سرویس ها بر اساس درخواست های کاربران به انتقال داده می پردازند، به عبارتی یک وب سرویس منتظر است تا کابر از او اطلاعاتی بخواهد تا با یافتن اطلاعات مورد نظر او، پاسخ مناسبی ارائه نماید. وب سرویس ها بر روی هر سیستم عاملی و با هر زبان برنامه نویسی قابل استفاده است.

انتقال اطلاعات در وب سرویس ها و api فروش بلیط هواپیما به راحتی صورت می پذیرد. وب سرویس ها به وب سرویس هواپیما محدود نمی شوند و شما می توانید برای انواع فعالیت ها از انواع وب سرویس استفاده نمایید. ممکن است شما در طول روز بارها از وب سرویس های مختلف استفاده نمایید. برای مثال وب سرویس های خبری، بسیار پر مخاطبند که از وب سایت های مختلف خبری، آخرین و به روز ترین اخبار را در اختیار خوانندگان خود قرار می دهند.


مزایای وب سرویس فروش بلیط هواپیما

همانطور که گفته شد اصلی ترین مزیت وب سرویس بلیط هواپیما، افزایش رضایت مشتری است که به دلیل رفع نیاز او با مراجعه به وب سرویس شما فراهم می شود. وب سرویس ها سرعت و امنیت پاسخگویی را افزایش می دهند و شما می توانید در کمترین زمان ممکن به خدمت رسانی به مشتریان خود بپردازید.

وب سرویس ها بستر های امنی برای انتقال اطلاعات هستند. با وب سرویس ها، امکان فروش نقدی یا اعتباری نیز وجود دارد. شما می توانید امکان رزرو را به صورت کاملا ساده و کاربر پسند، با وب سرویس های فروش بلیط هواپیما فراهم آورید. با استفاده از پرواز وب سرویسی شما می توانید بلیط های هواپیما را به مشتریان و آژانس های هواپیمایی همکار ارائه نمایید. امکان ارسال پیامک پس از رزرو با نام آژانس هواپیمایی شما نیز وجود دارد.


امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما

با یک وب سرویس فروش بلیط هواپیما، امکان جستجو در پرواز های داخلی و پروازهای خارجی وجود دارد. مشتریان می توانند با یک وب سرویس هواپیما، بلیط های داخلی سیستمی تهیه نموده و یا از سیستم های مقیم ، سپهر و … بلیط های چارتری تهیه نمایند. امکان استرداد آنلاین با این نوع از وب سرویس ها برای مشتریان فراهم است.

پیامک های خرید، استرداد، تاخیر و تعجیل را می توان به صورت اتوماتیک و بسیار آسان برای مشتریان ارسال نمود. حتی شما می توانید با یک وب سرویس، امکان لغو بلیط برای پرواز هایی با بیش از دو ساعت تاخیر را برای مشتریان خود فراهم آورید.

 امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما

خدمات جانبی وب سرویس فروش بلیط هواپیما

یک وب سرویس فروش بلیط هواپیما می تواند خدمات جانبی بسیاری مفیدی برای شما داشته باشد. شما می توانید با استفاده از یک وب سرویس، دفترچه تلفنی از مشتریان خود ایجاد نمایید. وب سرویس ها امکان گزارش گیری به صورت روزانه، هفتگی و مالی را بر اساس انواع پارامتر ها همچون مسیر های پروازی، ایرلاین ها و … دارا می باشند. امکان گزارش گیری مالی و محاسبه سود فروش در وب سرویس ها فراهم است.وب سرویس های فروش بلیط هواپیما، امکانات پشتیبانی قوی دارند.

شما با یک وب سرویس اطلاعات پرواز می توانید از میان لیست مسافران، مسافری را با مشخصات خاصی جستجو نمایید. قابلیت جستجو با تاریخ و مسیر های پروازی نیز وجود دارد. شما می توانید در یک بازه زمانی مشخصی، ایرلاینی را از فهرست فروش خود حذف نمایید.

جالب است بدانید امکان ایجاد محتوا نیز در وب سرویس ها وجود دارد و شما می توانید انواع محتوای مورد نظر خود را برای کاربران وب سرویس خود ارائه نمایید حتی می توانید کد های تخفیف در وب سرویس تعریف نموده و برای مشتریان مد نظر خود اعمال نمایید.

امکانات وب سرویس بسیار متنوع است و بی شک شما برای ایجاد تحول در کسب و کار خود در خصوص api فروش بلیط هواپیما به یک وب سرویس بلیط هواپیما نیاز دارید. کارشناسان دنیای فناوری اطلاعات اعتقاد دارند، آینده دنیای دیجیتال را وب سرویس ها تحت کنترل خواهند گرفت.

 خدمات جانبی وب سرویس فروش بلیط هواپیما

ویژگی های بارز نرم افزار وب سرویس بلیط

 • امکان تعریف کمیسیون و مارک آپ برای هر ایرلاین به صورت مجزا برای کاربران با سطح دسترسی مختلف.
 • امکان ارائه خروجی وب سرویس با تکنولوژی REST برای استفاده در اپلیکیشن و سایت های دیگر.
 • امکان نمایش همزمان پروازهای چارتری و پروازهای سیستمی و پروازهای اکونومی و بیزینس.
 • قابلیت استرداد آنلاین وب سرویس بلیط هواپیما
 • وب سرویس رزرو بلیط هواپیما – وب سرویس فروش بلیط هواپیما – وب سرویس پرواز داخلی – api فروش بلیط هواپیما

آشنایی با انواع وب سرویس های پرواز

وب سرویس پرواز های داخلی

همانطور که گفتیم پرواز وب سرویسی انواع گوناگونی دارد که یکی از آنها وب سرویس پروازهای داخلی می باشد. وجود این سرویس در بیشتر شرکت ها و سایت های گردشگری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. آژانس های مسافرتی برای پیشرفت و حضور در عرصه رقابت حتما باید از این سرویس برخوردار باشند.امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و سریع تر شدن انجام فرایند ها، بیشتر مسافران برای دریافت خدمات گردشگری دیگر وقت و حوصله کافی برای رفتن به آژانس های مسافرتی را ندارند و ترجیح می دهند به صورت آنلاین اقدام به رزرو و خرید بلیط نمایند.وب سوریس پروازهای داخلی، همانطور که از عنوانش مشخص است تنها لیست پرواز های داخلی را برای مشتریان به معرض نمایش قرار می دهد. این سرویس به دلیل دارا بودن سرورهای انتقال داده قدرتمند، عملیات مورد نظر را با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند.

وب سرویس پرواز های داخلی

وب سرویس پروازهای داخلی چه امکاناتی دارد؟

یک وب سرویس پرواز داخلی برای مشتریان خود اشتراک ماهانه در نظر می گیرند و مشتریان به راحتی می توانند اشتراک خود را درخواست و ثبت نمایند. این سرویس به کاربران اجازه توسعه بانک های اطلاعاتی را می دهد. از مهمترین امکانات وب سرویس پرواز داخلی عدم محدودیت در خصوص استفاده از زبان های گوناگون می باشد، چرا که این سرویس بر روی پروتکل http اجرا می شود.


وب سرویس های پرواز های خارجی

در خصوص پرواز وب سرویسی خارجی، بحث های سیستمی و چارتری مطرح می باشد. پرواز های سیستمی قابلیت دریافت وب سرویس پرواز خارجی را به چند طریق گوناگون دارند. در زمینه پرواز های خارجی، سیستم آمادئوس بزرگترین و معتبرترین منبعی می باشد که افراد می توانند از آن پرواز دریافت کنند. در حال حاضر در ایران، ایرلاین های قطر، امارات و ترکیش در حال استفاده از این سیستم می باشند. به راحتی نمی توان وب سرویس آمادئوس را دریافت کرد، بلکه برای دریافت آن در وهله اول نیاز به ارتباط برقرار کردن با ایرلاین های داخلی می باشد.

وب سرویس پرواز

وب سرویس های پرواز های چارتری

پروازهای چارتری در مقایسه با پروازهای داخلی و وب سرویس پرواز خارجی سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده اند. در حال حاضر سرویس دهنده های مقیم، سپهر و راویس تنها سرویس های فعال در کشور می باشند که به ارائه خدمات در خصوص پرواز های چارتری می پردازند.سرویس های مقیم و سپهر بیشتر از سرویس نوع سوم مورد استفاده قرار می گیرند.از این رو اگر قصد دارید که به پرواز های چارتری دسترسی داشته باشید در ابتدا نیاز است که با یک شرکت مقیم قرارداد بسته و وب سرویس آن را دریافت نمایید.

نحوه عملکرد این وب سرویس به گونه ای می باشد که برای قرارداد بستن با سایت های فروش، هیچ محدودیتی نخواهید داشت و برای دریافت سرویس هم هزینه ای پرداخت نخواهید کرد. اما برای رزرو نیاز به پرداخت هزینه دارید.علاوه بر این برای خرید و فروش بلیط حتما باید به سرویس مقیم مراجعه کنید اما اگر قصد استرداد آن را داشته باشید، باید به آژانس مربوطه که کد آن توسط سرویس مقیم به شما ارائه می شود، مراجعه نمایید.تفاوت سرویس مقیم سرویس سپهر در تعداد آژانس و هزینه می باشد، به طور کلی تعداد آژانس ها و هزینه سرویس مقیم گرانتر از سرویس سپهر می باشد.

مهمترین دلیل برای تفاوت قیمت سرویس مقیم و سپهر این است که سرویس مقسیم نیاز به تهیه سرور دارد و برای وب سرویس سپهر نیازی به این کار نمی باشد.سرویس سوم، سرویس راویس می باشد که ساختاری شبیه به ساختار سرویس مقیم دارد ولی تفاوت آن در مراجعه به تک تک آژانس ها در خصوص انجام هماهنگی ها برای فروش می باشد.


سوالات متداول

 1. منظور از وب سرویس چیست ؟

  وب سرویس ها برنامه هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی هستند و با استفاده از پروتکل های استاندارد به مبادله اطلاعات با دیگر برنامه های کاربردی می پردازند. وب سرویس ها بر اساس درخواست های کاربران به انتقال داده می پردازند

 2. مزایای وب سرویس فروش بلیط هواپیما

  افزایش رضایت مشتری
  افزایش سرعت و امنیت پاسخگویی
  بستر های امنی برای انتقال اطلاعات
  امکان فروش نقدی یا اعتباری
  امکان ارسال پیامک پس از رزرو با نام آژانس هواپیمایی

 3. امکانات وب سرویس فروش بلیط هواپیما

  امکان جستجو در پرواز های داخلی و خارجی
  امکان استرداد آنلاین
  پیامک های خرید، استرداد، تاخیر و تعجیل
  امکان فروش نقدی یا اعتباری
  امکان لغو بلیط برای پرواز هایی با بیش از دو ساعت تاخیر

وب سرویس فروش بلیط هواپیما و api رزرو بلیط

شرایط خرید اقساطی
خدمات مشابه
وب سرویس آمادئوس
وب سرویس پرتو
وب سرویس ماهان
وب سرویس ایران ایر
سایر خدمات
4.4/5 - (5 امتیاز)