UI/UX

نکات مهم درطراحی سایت آژانس مسافرتی

برای اینکه به نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی بپردازیم، لازم است کمی درباره اهمیت وجود سایت برای آژانس مسافرتی صحبت کنیم. امروزه دسترسی به اینترنت و استفاده از آن برای اکثر کابران فراهم شده و همین دلیل محکمی برای طراحی سایت علی الخصوص برای آژانس های مسافرتی است. چرا که اکثر کاربران و مخاطبان آژانس های مسافرتی به دنبال مناطق گردشگری و توریستی هستند که با وجود یک سایت می توان بهترین ها را برای آنها ارائه داد.


آشنایی با نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی

می توان گفت طراحی سایت آژانس های مسافرتی از حساسیت بالاتری نسبت به کسب و کارهای دیگر برخوردار است. چرا که کاربران و مخاطبان آن امروزه کمتر به دفاتر آژانس های مسافرتی مراجعه می کنند و تمایل به کسب اطلاعات و همچنین خرید به صورت آنلاین دارند. از جمله دلایل آن می توان به این مورد اشاره کرد که اکثر کارها با اینترنت انجام می شود و بالطبع سلیقه مخاطب را از خرید حضوری به خرید اینترنتی تغییر داده است. نکات مهم در طراحی سایت وجود دارد، که نیاز است تا هر مدیر یا طراح سایت آژانس مسافرتی آنها را رعایت کند. این نکات مهم عبارتند از:

طراحی وب سایت گردشگری

ایجاد دسترسی آسان به بخش های مختلف سایت

ایجاد دسترسی آسان به بخش های مختلف سایت یکی از نکات مهم در طراحی سایت آژانس هواپیمایی به حساب می آید. چراکه برای کاربر اهمیتی ندارد که شما از چه کدهایی برای طراحی سایتتان استفاده کرده اید یا اینکه پشت سایتتان چه خبر است. دسترسی سریع و آسان به مطلبی که مورد نظر کاربر بوده، می تواند منجر به جذب او و در نتیجه افزایش فروش شود. برای اینکه دسترسی هایی آسان و سریع برای کاربران ایجاد کنید، می توانید از کلید واژه های زیر و ایجاد صفحات متفاوت برای آن استفاده نمایید.

ایجاد قسمت های مختلف سایت

  1. گزینه معرفی آژانس
  2. گزینه تماس با ما
  3. گزینه معرفی تورها
  4. گزینه رزرو و خرید آنلاین
  5. گزینه جاذبه های گردشگری
  6. گزینه پشتیبانی و پاسخ به سوالات
  7. انتخاب رنگ مناسب برای سایت

انتخاب رنگ مناسب از نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی به حساب می آید. همانطور که می دانید رنگ ها قدرت زیادی در جذب مخاطب و ماندن او در صفحه دارند. همچنین استفاده از رنگ های نامناسب می تواند منجر به از دست دادن مخاطب هم شود. استفاده از پالت های رنگی همگون و متناسب باهم یکی از مهمترین مواردی است که باید در طراحی سایت رعایت شود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی

استفاده از جلوه های گرافیکی

علاوه بر انتخاب رنگ مناسب لازم است تا از جلوه های گرافیکی به عنوان نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی بپردازیم. استفاده از عکس و فیلم های با کیفیت بالا یکی از مهمترین قسمت ها در جلوه های گرافیکی است. برای این که یک دسته بندی مرتب از این قسمت داشته باشید، بهتر است از گالری تصویری و فایل های ویدیویی استفاده کنید. همچنین می توانید از این قسمت ها در معرفی تور های مسافرتیتان استفاده نمایید.

مسیریابی منوها با استفاده از آیکون ها

مسیریابی منوها یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی است. همانطور که در قسمت اول گفته شد، دسترسی آسان از مهمترین ویژگی های یک سایت خوب از جانب کاربر به حساب می آید. با استفاده از مسیریابی منو به کمک آیکون ها و تصاویر می توانید در فهم و دسترسی آن محتوا برای کاربر بهتر عمل کنید. همچنین چیدمان آن باید به صورت اولویت های درخواست کاربر باشد که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از دکمه دعوت به عمل

استفاده از دکمه دعوت به عمل (Calls to Action) یکی از ویژه ترین نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی به حساب می آید. چراکه با استفاده درست از این دکمه می توانید مخاطب را به سمت خرید سوق دهید و بدین تریب فروشتان نیز افزایش می یابد. همچنین با این کار می توانید مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. به عنوان مثال استفاده از دکمه های “ثبت نام کنید”، “سفارش دهید”، “خرید کنید” و … تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری وفادار را دارد.

طراحی سایت در تمام صفحات

از جمله نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی می توان به این مورد اشاره کرد که باید در تمام صفحات به صورت قوی ظاهر شوید. حال منظور از قوی بودن چیست؟ قوی بودن یعنی در تمام صفحات محتوایی ارزشمند وجود داشته باشد و همچنین از لحاظ جلوه های گرافیکی نیز با صفحه لندینگ پیج (Landing Page) برابری کند. برخی سایت ها تنها به صفحه لندینگ پیج اهمیت ویژه ای می دهند و بقیه صفحات از کیفیت کافی برخوردار نیست. برای اینکه مخاطب شما متوجه کیفیت کارتان شود، لازم است تا تمام سایت شما از کیفیت یکسان و عالی برخوردار باشد.

استاندارد طراحی سایت گردشگری

رعایت اصول سئو در طراحی سایت آژانس مسافرتی

رعایت اصول سئو از جمله موارد مهمی است که در معرفی سایت شما به گوگل و همچنین کاربران به صورت موثر عمل می کند. برای رعایت اصول سئو نیاز به رعایت مسائلی در کد نویسی سایت بوده که طراح سایتتان این کار را برای شما انجام می دهد. از دیگر مواردی که در اصول سئو مهم است، تولید محتوای سئو شده است. یعنی شما باید در تولید محتوا (متنی و تصویری)، اصول سئو را رعایت کنید.

چند مورد از نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی را بیان کردیم. اگر هنوز از شیوه های سنتی برای فروش استفاده می کنید، بهتر است همین الان اقدام به طراحی سایت برای آژانس مسافرتی خود نمایید. استفاده از شبکه های اجتماعی خوب است ولی داشتن یک مبنای اصلی برای ارجاع مخاطبان به آن می تواند تاثیر قابل توجهی در جذب مخاطب داشته باشد. همچنین با وجود یک سایت معتبر می توانید اعتماد مخاطب را به خود جلب کرده و منجر به افزایش فروش آژانس مسافرتی شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *