نکاتی که رعایت آن نوشته جذاب برای مخاطب و موتورهای جستجو خواهد داشت. نوشتن یک مهارته که برای جذب مخاطبتان نیاز دارید تا نکاتی را رعایت کنید. شاید از نظر خیلی ها نوشته جذاب برای موتورهای جستجو مناسب نباشه، اما ما در اینجا نکاتی را بیان می کنیم تا بتوانید با یک تیر، دو نشان بزنید.

1- خوب فکر کنید

چه پیامی قراره تو متن شما بیان بشه؟ جواب چه سوالی را می خواهید بدهید؟ هدف متن شما چیست؟ جواب این سوالات را قبل از نوشتن مطلبتان پیدا کنید.

2- مطلب خود را ساختاربندی کنید

به ترتیب زیر عمل کنید:

عنوان، پیام اصلی، نتیجه گیری.

3- استفاده از پاراگراف

مطمئنا در متن از پاراگراف استفاده می شود. اما منظور ما این است که ایجاد پاراگراف با دلیل باید باشد. هر پاراگراف باید دارای موضوع اصلی باشد. هر موضوع اصلی را در تنها یک جمله بیان کنید.

4- استفاده از Heading

استفاده از عناوین باعث خوانایی متن می شود و ساختار کلی صفحه را نشان می دهد. گوگل با عنوان هاست که می تواند موجه شود یک متن طولانی هدفش چیست. این کار رنکینگ وب سایت شما را افزایش می دهد. استفاده از subheading می تواند کاربران شما را از سردرگمی خارج کند. کابران با این امکان می توانند صفحه را مرور کنند و متوجه ساختار مطلبی که نوشتید شوند.

5- کلماتی که مفهوم خاصی را به مخاطب می رساند استفاده نمایید

اگر برای فروش یک محصول فقط لازم است سه دلیل برای مشتری بیاورید، از کلمات آشنای “اول از همه”، “دوما” و “در آخر” استفاده کنید. کلماتی مانند “علیرغم”، “مسلما” و “در واقع” مفهوم روشنی دارد. و کلماتی مانند “به تبع آن”، “بنابراین” و “به این دلیل” مفهوم نتیجه گیری را دارند.