با پیشرفت تکنولوژی، سرعت در وب سایت ها بسیار پر اهمیت گردید. طراحی سایت آژانس مسافرتی باید به گونه ای باشد که کمتر از 5 ثانیه زمان ببرد تا بتوانید کاربر خود را نگه دارید.

طبق تحقیقات، بر حسب مدت زمان بارگذاری صفحه نتایج زیر در رابطه با از دست دادن کاربران حاصل گردید.

40 درصد کاربران اگر بیش از 3 ثانیه طول بکشد، وب سایت را ترک خواهند کرد.

47 درصد کاربران انتظار دارند یک وب سایت کمتر از 2 ثانیه لود شود.

73 درصد کاربران اگر وب سایت بر روی موبایل آنها باز نشود، باز نمی گردند.

با بهبود زمان بارگذاری از 2 تا 8 ثانیه، میزان بازدید را 74% افزایش دهید. و 1 ثانیه تاخیر در بارگزاری، منجر به 7% کاهش بازدید کننده خواهد شد.

سرعت وب سایت یک فاکتور مهم در موتورهای جستجو محسوب می شود. باعث افزایش ترافیک واقعی وب سایت می شود. ترک ناگهانی را کاهش می دهد. تعامل کاربران با وب سایت را افزایش می دهد. تجربه کاربری بهتر ایجاد می شود.

توصیه هایی برای بهبود زمان بارگذاری صفحه

حجم وب سایت را تا حد ممکن کم کنید یعنی بین 1 تا 3 مگابایت. سرعت بارگذاری صفحات باید بین 2 تا 3 ثانیه باشد. حداقل یک بار در ماه سرعت وب سایتتان را بررسی نمایید.

سایز هر کدام از عکس ها را زیر 100 کیلو بایت نگاه دارید. به جای درج تصاویر از یک منبع خارجی، آنها را در سرور ذخیره نمایید.

افزونه های بدون استفاده را حذف نمایید. هر چه می توانید از تعداد آنها بکاهید.

از قالب سبک و دارای سرعت بارگذاری بیشتر استفاده کنید.

بک لینک و پینگ بک را حذف کنید، تعداد صفحات یا پست ها را کم کنید.

از یک سرویس دهنده (هاست) معتبر و پر سرعت بهره بگیرید.  به کمک Content Delivery Network سرعت سایت را افزایش دهید. از اسکریپت هایی با منبع خارجی پرهیز نمایید. سیستم مدیریت محتوا (CMS)، قالب ها و افزونه های وب سایت را به روز نگاه دارید.